bg-logo
پرواز داخلی
پرواز خارجی
قطار
اتوبوس
تاریخ حرکت

معرفی شرکت های اتوبوسرانی ایران

یکی از محبوب ترین وسایل حمل و نقل عمومی اتوبوس است. شرکت های اتوبوسرانی معتبر زیادی در ایران فعالیت می کنند که به لطف استفاده از تجهیزات و اتوبوس های پیشرفته توانسته اند محبوبیت کسب کنند. برخی از این شرکت های اتوبوسرانی ایرانی سابقه طولانی مدتی دارند، بنابراین اگر از افراد مسن در مورد تاریخچه و شهرت آنها بپرسید، اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می دهند. در هف هشتاد بلیط شرکت هایی مانند ایران پیما، سیر و سفر، گیتی پیما، رویال سفر، همسفر و آریا سفر که از شناخته شده ترین اتوبوسرانی های ایرانی هستند را در اختیار شما قرار می دهیم.

خرید آنلاین بلیط اتوبوس

اتوبوس ها و شرکت های اتوبوسرانی با توجه به ویژگی های خود و خدماتی که ارائه می دهند طرفداران خاص خود را دارند. با خرید بلیط اتوبوس از 780 می توانید اتوبوس مورد نظر خود را از هر شرکتی که بخواهید با بهترین قیمت و به صورت آنلاین خریداری کنید.

چندین گزینه وجود دارد که باید قبل از خرید بلیط در نظر بگیرید. اولین نکته تعداد صندلی های اتوبوس است. هر چه تعداد صندلی ها کمتر باشد، فضای بیشتری برای نشستن و نگهداری وسایل شخصی وجود دارد. اتوبوس هایی که صندلی های کمتری دارند معمولاً دارای صندلی های VIP فردی نیز هستند. پذیرایی اتوبوس ها تفاوت چندانی با هم ندارند. تنها نکته باقی مانده شرکت های مسافربری هستند که در ادامه انواع مختلف آنها را بررسی می کنیم.


شرکت اتوبوسرانی ایران پیما

ایران پیما را می توان یکی از قدیمی ترین شرکت های اتوبوسرانی ایران دانست که همچنان در این زمینه به فعالیت خود ادامه می دهد. فعالیت شرکت اتوبوسرانی ایران پیما از سال 1358 آغاز شد. جالب است بدانید که این شرکت اتوبوسرانی در زمان تاسیس از اتوبوس های اروپایی استفاده می کرد.

شاید بتوان این مورد را یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر شهرت این شرکت دانست. فعالیت شرکت ایران پیما در چند سال گذشته با استفاده از اتوبوس های اروپایی پایان یافت، اما این شرکت با بهترین ناوگان حمل و نقل جاده ای به کار خود ادامه داد. کم کم شرکت اتوبوسرانی ایران پیما کار خود را گسترش داد، به طوری که امروز شاهد نمایندگان فعال این شرکت اتوبوسرانی در شهرهای مختلف ایران هستیم.

جدیدترین و پیشرفته ترین اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی ایرانی پیما اتوبوس های VIP هستند. ناگفته نماند که برخورداری از ناوگان جاده ای پیشرفته تنها یکی از مزیت ها و عوامل شهرت این شرکت اتوبوسرانی محسوب می شود. از دیگر مزیت های این شرکت می توان به راننده های مودب و صبور اشاره کرد که سفر شما را آسان تر و لذت بخش تر می کنند. بلیط اتوبوس این شرکت اتوبوسرانی را می توان به ساده ترین روش در تمامی مسیرهای پر رفت وآمد کشور از ۷۸۰ تهیه کرد. از طرفی با توجه به تنوع بالای اتوبوس های ایران پیما در انتخاب خود محدودیتی نخواهید داشت.

شرکت اتوبوسرانی همسفر

یکی دیگر از بهترین شرکت های اتوبوسرانی ایران، شرکت اتوبوسرانی همسفر است. در مقایسه با شرکت اتوبوسرانی ایران پیما می توان گفت که شرکت اتوبوسرانی همسفر قدمت کمتری دارد. این شرکت اتوبوسرانی در سال 1378 فعالیت خود را تنها با 100 دستگاه اتوبوس آغاز کرد. با این حال به دلیل شهرت و محبوبیتی که در بین مردم به دست آورد، تنها مدت کوتاهی پس از شروع فعالیت، توانست تعداد ناوگان خود را افزایش دهد و با قدرت بیشتری به مردم خدمت کند. استفاده شرکت اتوبوسرانی همسفر از اتوبوس هایVIP باعث شده است که اکثر مسافران، این شرکت را با صندلی های راحت آن بشناسند.

البته صندلی های راحت تنها یکی از مزیت های اتوبوس های این شرکت است، از دیگر مزایای آن می توان به تهویه خوب و سیستم صوتی و تصویری اشاره کرد. به طور کلی اتوبوس های VIP همسفر به قدری باکیفیت هستند که می توان آنها را با قطارهای درجه یک ایران مقایسه کرد. بنابراین اگر سفر با قطار به هر دلیلی برای شما امکان پذیر نیست، اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی همسفر جایگزین خوبی هستند.


شرکت اتوبوسرانی سیر و سفر

از دیگر شرکت های اتوبوسرانی ایران که احتمالا نام آنها را شنیده اید می توان به شرکت اتوبوسرانی سیر و سفر اشاره کرد. این شرکت اتوبوسرانی از سال 1369 در ناوگان حمل و نقل زمینی ایران فعالیت می کند. این شرکت اتوبوسرانی ایرانی مانند سایر شرکت های اتوبوسرانی برتر کشور دارای تنوع بسیار زیادی در اتوبوس های خود است و علاوه بر اتوبوس های معمولی از اتوبوس های VIP در ناوگان حمل و نقل خود استفاده می کند.

سفر با شرکت های اتوبوسرانی سیر و سفر می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد. اتوبوس های این شرکت امکانات زیادی دارند که همگی برای ایجاد شرایط بهتر در طول سفر طراحی شده اند.

شرکت اتوبوسرانی رویال سفر

این شرکت از سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال های گذشته همه تلاش خود را برای ایجاد تجربه ای لذت بخش و راحت از سفر برای مسافران به کار گرفته است. این شرکت اتوبوسرانی به دلیل ارائه خدمات پیشرفته خیلی زود توانست از رقبای خود پیشی بگیرد.

در مقایسه با سایر شرکت های اتوبوسرانی، رویال سفر تا حد امکان از اتوبوس هایVIP استفاده می کند که باعث راحتی بیشتر در طول سفر می شود. به طور کلی اکثر مسافران برای تجربه یک سفر خوب و راحت، بلیط اتوبوس VIP رویال سفر را خریداری می کنند.


شرکت اتوبوسرانی گیتی پیما

گیتی پیما یکی دیگر از شرکت های اتوبوسرانی فعال است که می توان در لیست بهترین شرکت های اتوبوسرانی ایران به آن اشاره کرد. هدف اصلی این شرکت اتوبوسرانی ایجاد آسایش بیشتر مسافران در طول سفر است. دفتر اصلی این شرکت اتوبوسرانی در ترمینال غرب تهران قرار داد.

اگر بخواهیم برنامه های سفر شرکت اتوبوسرانی گیتی پیما را توضیح دهیم، می توان گفت که اتوبوس های این شرکت عمدتاً به سمت شهرهای غربی ایران می روند. بنابراین اگر برنامه سفر شما به مناطق غربی کشور منتهی می شود، خرید بلیط اتوبوس از شرکت اتوبوسرانی گیتی پیما برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود.

شرکت اتوبوسرانی آریا سفر آسیا

شرکت آریا سفر آسیا یکی از بهترین شرکت های اتوبوسرانی ایران محسوب می شود و به دلیل خدمات بسیار خوبی که ارائه می دهد در این لیست قرار گرفته است. این شرکت که نمایندگان آن در ترمینال جنوب و همچنین ترمینال غرب تهران حضور دارند، به تمامی مناطق مرکزی، جنوبی، جنوب شرقی و شمال کشور سفر دارد و یکی از مهم ترین شرکت های اتوبوسرانی کشور به شمار می رود.

از دیگر ویژگی های این شرکت حمل و نقل جاده ای می توان به استفاده از کادر مجرب و از همه مهم تر استفاده از اتوبوس های مدرن و VIP اشاره کرد. قیمت بلیط اتوبوس های این شرکت نیز متناسب با خدمات ارائه شده در نظر گرفته شده اند. بنابراین یکی از پیشنهادات اصلی برای سفر به مناطق جنوبی و شمالی کشور استفاده از اتوبوس های این شرکت مسافربری است. آریا سفر آسیا قصد دارد در آینده نزدیک مناطق و شهرهای بیشتری از کشور را تحت پوشش قرار دهد.

کلام پایانی

به عنوان کلام پایانی در این مقاله در مورد معرفی شرکت های اتوبوسرانی ایران، بهتر است به این نکته اشاره کنیم که موارد ذکر شده تنها بخشی از بهترین شرکت های اتوبوسرانی فعال در ایران بودند و شرکت های مطرح دیگری مانند شرکت میهن نور، تابان سیر، لوان نور و ماه پیما ایرانیان در این زمینه فعالیت می کنند.

با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از ۷۸۰، از مزایای بی شماری بهره مند خواهید شد. خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از این سامانه به سادگی و در کم ترین زمان انجام می شود و می توانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. تنوع شرکت های اتوبوسرانی در سامانه ما بسیار زیاد است و هیچ محدودیتی برای خرید بلیط اتوبوس در مسیرهای متفاوت و در زمان دلخواه نخواهید داشت.