bg-logo
پرواز داخلی
پرواز خارجی
قطار
اتوبوس
تاریخ حرکت

استرداد بلیط اتوبوس

لغو شدن برنامه سفر و نیاز به استرداد بلیط اتوبوس، اتفاق متداولی است که ممکن است برای هر کسی روی دهد. زمانی که خرید بلیط اتوبوس  را در سامانه هف هشتاد انجام داده باشید دیگر نگران هدر رفت پول خود نخواهید بود چرا که همواره می‌توانید با خیالی آسوده سفر خود را کنسل کنید و هزینه پرداختی را پس بگیرید.

نکته‌ مهم درباره کنسل‌ کردن بلیط‌ها این است که پس از استرداد امکان خرید مجدد همان بلیط وجود ندارد و شما باید بلیط جدید بخرید. در راستای استرداد بلیط اتوبوس، سازمان اتوبوسرانی قوانین و شرایط خاصی را در نظر گرفته که لازم است با این قوانین آشنایی داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. در ادامه قصد داریم به بررسی راهنمای استرداد آنلاین بلیط اتوبوس از هف هشتاد بپردازیم.

قوانین و شرایط استرداد بلیط اتوبوس در سایت هف هشتاد

 • اگر یک ساعت پیش از حرکت اتوبوس اقدام به کنسل‌ کردن بلیط خود کنید، باید ۱۰ درصد از مبلغ بلیط اتوبوس را به‌عنوان جریمه استرداد پرداخت کنید. مبلغ جریمه برای بلیط‌هایی که در کمتر از یک ساعت مانده به حرکت اتوبوس کنسل شوند 50 درصد از مبلغ کل بلیط است.
 • در هف هشتاد می‌توانید به‌صورت آنلاین و اینترنتی نسبت به استرداد بلیط اقدام کنید.
 • چنانچه پس از حرکت اتوبوس بلیط خود را کنسل کنید لازم است 50 درصد از هزینه خرید بلیط را به‌عنوان جریمه بپردازید.
 • هنگام بازگشت وجه، مبلغی از پول خرید بلیط به‌عنوان جریمه و هزینه‌های مربوط به خدمات بانکی از مبلغ واریزی به حساب شما کسر می‌شود.
 • افرادی که بلیط خود را با استفاده از کارت‌های هدیه، بن کارت یا کارت‌های مسدود شده خریداری کرده‌اند، پس از کنسلی وجهی دریافت نخواهند کرد.
 • پس از کنسل‌ کردن بلیط می‌توانید طی سه روز کاری هزینه خرید بلیط را دریافت کنید.
 • افرادی که پس از حرکت اتوبوس قصد کنسل ‌کردن بلیط خود را دارند می‌توانند از تاریخ حرکت تا حداکثر یک هفته برای این کار اقدام کنند.
 • برای استرداد بلیط‌هایی که از طریق شرکت‌های مسافربری خریداری و چاپ شده‌اند، باید به همان شرکت مسافربری مراجعه کنید؛ چراکه امکان استرداد اینترنتی این بلیط‌ها از طریق سامانه 780 وجود ندارد.
 • تنها بلیط‌هایی را می‌توانید کنسل کنید که قبلا مورد استفاده قرار نگرفته باشند.

راهنمای استرداد آنلاین بلیط های اتوبوس در سایت هف هشتاد

در گام اول لازم است به بخش ورود یا ثبت‌نام سایت وارد شده و فیلدهای مربوط به رمز عبور و ایمیل خود را با دقت وارد کنید. با ورود به صفحه کاربری خود گزینه‌ای با عنوان سفارشات و استردادها پیش روی شما قرار می‌گیرد.

 • برای کنسل کردن بلیط باید وارد صفحه سفارشات شوید.
 • با انتخاب این گزینه می‌توانید به لیستی از سفارشات خود دسترسی پیدا کنید.
 • برای استرداد هرکدام لازم است آن‌ها را انتخاب کنید.

اگر موفق به یافتن بلیط موردنظر خود در بخش سفارشات نشدید، در قسمت بالایی صفحه سفارشات فیلدهایی مربوط به جست‌وجو وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. این فیلدها با دریافت شماره سفارش یا تاریخ بلیط می‌توانند بلیط موردنظر شما را به‌راحتی پیدا کنند.

پس از پیداکردن بلیط خود باید بررسی‌های دقیق را انجام دهید و نسبت به صحت اطلاعات موجود به اطمینان برسید.

در گام بعد لازم است گزینه استرداد را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید به بخش قوانین و اطلاعات مربوط به استرداد بلیط اتوبوس دسترسی یابید.

پس از مطالعه این قوانین و پذیرفتن آن‌ها کنسل ‌کردن بلیط خود را تأیید کنید.

با تایید استرداد، لازم است چگونگی پرداخت هزینه‌های خرید بلیط را مشخص کنید. در صورتی که روی گزینه استرداد آنلاین کلیک کنید وب‌سایت شماره حسابی که متعلق به شما است را تقاضا می‌کند.

همان‌گونه که بیان شد طی سه روز کاری هزینه خرید بلیط به‌حساب شما واریز خواهد شد. اما بخشی از جریمه استرداد از مبلغ کل بلیط کسر می‌شود.


راهکارهای دریافت بلیط و استرداد آن

برای دریافت بلیط جهت استرداد آن دو راه پیشروی شما قرار دارد. اولین راه پیدا کردن بلیط است. پس از خرید بلیط یک پیامک حاوی لینک از سوی هف هشتاد برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که روی این لینک کلیک کنید، صفحه استرداد بلیط اتوبوس باز می‌شود.

دومین راه، اقدام از طریق حساب کاربری است. برای این منظور همان‌طور که پیش‌تر گفتیم وارد حساب کاربری خود شوید و سفارشات را پیگیری کنید. با یافتن بلیط خود در لیست سفارشات و انتخاب گزینه استرداد، می‌توانید مراحل مربوط به کنسل ‌کردن بلیط را پشت سر بگذارید.


اطلاعات موردنیاز برای استرداد بلیط اتوبوس

برای استرداد بلیط اتوبوس به چه اطلاعاتی نیاز است؟ این پرسشی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. برای ثبت درخواست استرداد در هف هشتاد، باید اطلاعات خاصی را وارد کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • شماره‌ تلفن همراه
 • شماره ملی مورداستفاده برای خرید بلیط
 • شناسه مربوط به پایانه بلیط خریداری شده

کلام پایانی

استرداد آنلاین بلیط‌های اتوبوس از طریق سایت هف هشتاد بسیار راحت است و بدون نیاز به مراجعه به شرکت‌های مسافربری می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. بنابراین با خیالی آسوده نسبت به خرید و استرداد بلیط اتوبوس اقدام کنید. در صورت هرگونه سوال در مورد استرداد بلیط اتوبوس می‌توانید راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.