bg-logo
پرواز داخلی
پرواز خارجی
قطار
اتوبوس
تاریخ حرکت

معرفی خدمات اتوبوس های VIP

اتوبوس های VIP تجربه سفر جاده ای به صورت گروهی را به کلی متحول کرده اند. هف هشتاد با در نظر گرفتن میزان رضایت مسافران از این نوع اتوبوس ها امکان خرید بلیط اتوبوس های ویژه  در سامانه حمل ونقل سراسری را ایجاد کرده است.

سفر با این اتوبوس ها علاوه بر راحتی صندلی ها، احساس نکردن لاستیک ها بر روی دست اندازها، امکانات رفاهی وغیره می تواند سفر خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه در رابطه با خدمات اتوبوس های VIP مفصل تر صحبت می کنیم تا هنگام خرید بلیط اتوبوس در هف هشتاد اطلاعات کاملی در خصوص این نوع اتوبوس ها داشته باشید.


bus

تفاوت مهم اتوبوس های VIP و معمولی

مهم ترین تفاوت این دو اتوبوس در ظرفیت، جنس صندلی ها، امکانات و خدمات موجود در آن ها است. از همین رو هر مسافر با در نظر گرفتن طول مسافت بلیط خود را تهیه می کند. راحتی در اتوبوس های وی آی پی بسیار بیشتر از اتوبوس های معمولی است؛ چراکه صندلی های این اتوبوس ها به حال تخت در می آیند. اما در اتوبوس های عادی تنها کمی می توان پشتی صندلی را خم کرد.

همچنین مسافران باید به این نکته دقت کنند که به علت قدیمی بودن برخی اتوبوس های معمولی ممکن است در طول سفر از خستگی، سردرد وغیره رنج ببرند. چراکه این اتوبوس ها نسبت به اتوبوس های وی آی پی قدیمی تر هستند و صدای بلند تری دارند و در شرایطی ممکن است فرد در آن احساس راحتی نکند و دچار کمردرد و پادرد شود.


خدمات اتوبوس های VIP

کلمه VIP مخفف عبارت Very Important Person به معنای افراد ویژه است. از این کلمه برای ارائه خدمات ویژه استفاده می شود. اتوبوس های VIPدر سال های اخیر وارد بازار شده اند و از اتوبوس های دیگر به روزتر هستند و کارایی بیشتری دارند. در ادامه خدمات اتوبوس های VIP را شرح خواهیم داد.

ظرفیت پایین اتوبوس های VIP

ظرفیت کل این اتوبوس ها حدود ۲۵ نفر است، بنابراین اگر قصد دارید به صورت خانوادگی یا گروهی سفر کنید می توانید تمام صندلی های اتوبوس را در هف هشتاد رزرو کنید.

صندلی اتوبوس های وی آی پی می توانند تا 145 درجه خم شوند و مسافران می توانند در هر زمان که بخواهند استراحت کنند. به علت زیاد بودن پهنای این صندلی ها مسافران روی آن احساس راحتی می کنند. همچنین به خاطر فاصله ۶۰ سانتی متری بین لاستیک و زمین مسافران حین عبور از دست انداز اذیت نمی شوند.


bus

پذیرایی در اتوبوس های VIP

طریقه پذیرایی اتوبوس های وی آی پی برخلاف اتوبوس های معمولی به صورت ویژه انجام شده و تمام وعده های غذایی را شامل می شود. البته همه این امکانات رفاهی و رسیدگی ها در هر شرکت اتوبوس رانی نیز متفاوت است. همچنین بسته به زمان سفر وعده های صبحانه، ناهار و شام در اختیار مسافران قرار می گیرد. در این اتوبوس ها یخچال های کوچکی قرار گرفته است که می توانید از آن آب بردارید یا خوراکی خود را در آن قرار دهید.

سیستم تهویه هوا و سیستم سرمایشی و گرمایشی

از دیگر مواردی که اتوبوس های وی آی پی را از دیگر اتوبوس ها متمایز کرده وجود سیستم تهویه هوا است که برای بسیاری از مسافران اهمیت دارد. بدون شک زمانی که چندین نفر در یک محیط بسته هستند اکسیژن هوا کاهش می یابد و میزان دی اکسیدکربن هوا زیاد می شود. اما این مشکل با مجهز بودن اتوبوس های وی آی پی به سیستم های تهویه هوا به حداقل ممکن رسیده است.

همینطور هوای سرد و گرم زمستان و تابستان که می تواند مسافران را اذیت کند در این اتوبوس ها احساس نمی شود؛ چراکه اتوبوس های وی آی پی به سیستم های سرمایشی و گرمایشی مجهز هستند. با وجود یک دریچه در سقف اتوبوس مسافران می توانند هوای محیط خود را تنظیم کنند.

سیستم های صوتی

مجهز بودن به سیستم های صوتی یکی دیگر از خدمات اتوبوس های VIP است که بسیار حائز اهمیت و سرگرم کننده است. سیستم های صوتی بیشتر در سقف اتوبوس های وی آی پی قرار دارند که مسافران می توانند آن را خاموش یا روشن و تنظیم کنند.

تلویزیون و مانیتور اختصاصی برای هر مسافر

معمولا افراد در طول سفر بعد از کمی تماشای مناظر بیرون خسته می شوند یا اینکه سریال مورد علاقه ای دارند که راس ساعت خاصی پخش می شود، در این اتوبوس ها برای سرگرمی مسافران تلویزیون هایی برای پخش موزیک و فیلم قرار داده شده است.

مانیتور اختصاصی این اتوبوس ها در قسمت پشتی صندلی های جلویی قرار گرفته است و مسافران می توانند آن را روشن یا خاموش کنند. همینطور نمایشگر صندلی های ردیف اول نیز اغلب روی میزی که رو به روی آن ها وجود دارد نصب شده اند.

اینترنت WIFI

از دیگر مزایای اتوبوس های VIP می توان به وجود وای فای اشاره کرد. مسافران می توانند در طول مسیر از این اینترنت پر سرعت استفاده کنند. البته همه اتوبوس های وی آی پی به وای فای مجهز نیستند.

شارژ تلفن همراه در اتوبوس

از نگرانی های بیشتر افراد در طول سفر با اتوبوس می توان به عدم وجود شارژر اشاره کرد که اتوبوس های وی آی پی این نگرانی را به حداقل ممکن رسانده اند و مسافران می توانند بدون هیچگونه دغدغه ای از این اتوبوس ها برای سفر استفاده کنند.

از دیگر خدمات اتوبوس های VIP

جعبه کمک های اولیه، کپسول آتش نشانی، کف پوش PVC، پرده، گرمکن وغیره از دیگر امکانات اتوبوس های VIP است که باعث تمایز آن با دیگر اتوبوس ها شده است.


bus

کلام پایانی

امروزه اتوبوس های VIP از جمله وسایل نقلیه رایج شهری محسوب می شوند که افراد زیادی چه برای جابه جایی درون شهری و چه مسافرت های دور از آن استفاده می کنند. با وجود این، همه خدمات اتوبوس های VIP می توانند گزینه مناسبی برای مسافرت های طولانی باشند و تمام این موارد باعث شده که افراد این اتوبوس ها را از بقیه اتوبوس ها ترجیح دهند.

همانطور که گفتیم این اتوبوس ها با امکانات رفاهی که در اختیار مسافران قرار می دهند بدون شک باید از قیمت بلیط بالاتری نیز برخوردار باشد. بنابراین پرداخت هزینه بیشتر رفاه و آسایش را در طول سفر برای شما به همراه خواهد داشت. برای رزرو بلیط این اتوبوس ها می توانید از سایت ۷۸۰ اقدام کنید و از خدمات ویژه آن بهره مند شوید.