bg-logo
پرواز داخلی
پرواز خارجی
قطار
اتوبوس
تاریخ حرکت
1مسافر

رزرو هتل از هف‌هشتاد

رزرو هتل برای اقامت یکی از چالش‌های مهم مسافرت به‌شمار می‌رود. انتخاب هتل مناسب رابطه مستقیمی با کیفیت سفر دارد. به همین دلیل شما نیز همانند همه افراد دیگر در حین مسافرت تلاش می‌کنید، بهترین هتل با قیمت مناسب را انتخاب کنید.

یکی از مهمترین اصول در انتخاب هتل شرایط شما است. به‌عبارت دیگر برای گرفتن هتل قبل از هرچیزی باید به بودجه و توان مالی خود توجه کنید. سپس می‌توانید متناسب با شرایطی که دارید از بین گزینه‌های موجود، هتل مناسب برای اقامت را انتخاب کنید.

فراموش نکنید هتل‌ها نیز قوانین و مقرارت خاص خود را دارند و عدم توجه به قوانین عام و خاص امکان دسترسی به هتل مناسب برای شما مشکل‌ساز خواهد بود. در ادامه تصمیم داریم در رابطه با مباحث مرتبط با رزرو کردن هتل توضیحات بیشتری ارایه دهیم. اگر شما نیز قصد کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه دارید پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای مطالب به همراهی خود با ما ادامه دهید.

نکات مهم هنگام رزرو هتل

رزرو هتل ۷۸۰

برای گرفتن هتل در داخل و خارج یک سری نکات وجود دارند که اگر شما با توجه به آن‌ها دست به انتخاب بزنید، مسلما به نتیجه بهتر و رضایت‌بخش‌تری دست خواهید یافت. خوشبختانه این روزها به لطف فضای مجازی دریافت بسیاری از خدمات نسبت به گذشته هم راحت‌تر و هم باکیفیت‌تر شده است.

به نحوی که می‌توانید خیلی راحت در منزل خود توسط تلفن همراه یا سیستم خود همه امور مرتبط با سفرتان را به‌راحت‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

انتخاب هتل در ایران و خارج نیز در مقایسه با گذشته بسیار بهینه‌تر شده است. مراجعه به سایت‌های مختلف تعداد زیادی هتل را با همه جزییات به شما معرفی می‌کند. شما نیز بر حسب شرایط خود می‌توانید دست به انتخاب بزنید. مهمترین نکاتی که در حین رزرو مکان اقامت یا هتل باید مورد توجه قرار دهید شامل موارد زیر است.


توجه به موقعیت مکانی هتل هنگام رزرو

توصیه می‌کنیم هتلی را انتخاب کنید که موقعیت مکانی آن به محل مورد نظر شما برای بازدید و حضور نزدیک باشید. به عبارت دیگر ممکن است سفر شما کاری یا تفریحی باشد که در هر دو صورت باید، موقعیت هتل را نزدیک به محل کار یا مکان‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها دارید، انتخاب کنید. همچین هتل انتخابی باید خیلی راحت به وسایل حمل‌ونقل دسترسی داشته باشد.


برخورد پرسنل هتل

دیگر معیار حاکم بر انتخاب هتل برخورد کارکنان آن است‌. نوع برخورد کارکنان هتل انتخابی با کیفیت سفر شما ارتباط دارد. به نحوی که هرچه کارکنان گشاده‌روتر باشند، سفر شما با آرامش و شیرینی بیشتری به‌همراه خواهد بود.


توجه به قیمت هتل

یکی از مهمترین معیارهای رزرو هتل در ایران و خارج قیمت است. قیمت تعیین کننده دامنه انتخاب شما بوده و اگر از نظر مالی محدودیتی نداشته باشید گزینه‌های بیشتری برای انتخاب خواهید داشت. بنابراین شما باید بتوانید متناسب با شرایط مالی خود از بین گزینه‌های موجود بهترین هتل با مناسب‌ترین امکانات را رزرو کنید.

البته فراموش نکنید که قیمت هتل را با در نظر گرفتن سایر موارد باید بسنجید. زیرا در برخی از موارد ممکن است با انتخاب هتل ارزان‌قیمت مجبور به پرداخت هزینه‌های جانبی بیشتری شوید. در نتیجه هزینه کلی اقامت شما بالاتر خواهد رفت.

بررسی امکانات هتل

توجه به امکانات هتل در حین رزرو آن بسیار مهم است. اگر هنگام رزرو هتل موردی را انتخاب کنید که امکانات رفاهی بیشتری ارایه می‌دهد، راحت‌تر می‌توانید به امور کاری و تفریحی خود بپردازید. به‌عنوان مثال رزرو هتل‌هایی که علاوه‌بر خدمات اصلی مجهز به لاندری، آرایشگاه و دیگر موارد مشابه نیز هستند، به شما کمک می‌کنند در مواقع نیاز سریع تر و با هزینه کمتری خدمات مورد نظرتان را دریافت کنید.

رستوران هتل

به‌طور کلی اکثر هتل‌ها به رستوران مجهز هستند. برخی از هتل‌های چند ستاره به جای یک رستوران چندین رستوران دارند. به این ترتیب تنوع غذایی آن‌ها نیز بیشتر بوده و با انتخاب آن‌ها راحت‌تر می‌توانید در سفر به غذاهای مورد علاقه و سازگار با ذائقه تان دسترسی داشته باشید.

البته مهمترین اصل در انتخاب هتل با رستوران مناسب توجه به سلامت غذا است. مصرف غذای ناسالم و بی‌کیفیت ممکن است در سفر منجر به مسمومیت شما شود و لذت سفر شما را از بین ببرد.

توجه به امنیت

یکی از مهمترین نکاتی که در رزرو هتل داخلی و خارجی باید مورد توجه قرار دهید، امنیت مالی و جانی است. بنابراین زمانی که شما همه مدارک و وسایل خود را در هتل می‌گذارید و به بیرون می‌روید نباید نگرانی خاصی داشته باشید. برخی از هتل‌ها برای افزایش امنیت، در اتاق‌های خود گاو صندوق نیز قرار می‌دهند.

نظافت و خدمات

اقامت در سوئیت و اتاقی تمیز و مرتب آرامش سفر شما را تامین می کند. فراموش نکنید لوکس بودن اتاق به منزله تمیز بودن آن نیست. منظور از تمیزی و نظافت، وجود سرویس خواب تمیز، ملحفه‌های سفید، پرده‌های مرتب و دیگر موارد مشابه است. همچنین هنگام رزرو هتل باید به امکانات‌ نظافتی که به شما ارائه می دهد توجه کنید.

تفریحات

امکانات تفریحی موجود با توجه به تعداد ستاره‌های هتل متفاوت است. اکثر مسافران ترجیح می دهند اغلب وقت خود را بیرون از هتل و در گشت و گذار شهری سپری کنند. اما ممکن است گاهی دلایلی نظیر سرد یا گرم بودن هوا یا آلودگی هوا باعث شود شما در هتل بمانید.

در چنین شرایطی هنگام رزرو هتل باید به امکانات رفاهی نظیر زمین تنیس، اسپا، مجموعه آبی و غیره توجه داشته باشید

اینترنت رایگان

با توجه به زندگی امروزی اینترنت جزو ضروری ترین موارد هنگام رزرو هتل خواهد بود. اکثر افراد در طول روز برای انجام امور مختلف و فعالیت های کاری خود نیاز به اینترنت دارند. به همین دلیل بسیاری از هتل‌ها جهت برطرف کردن نیاز مشتریان خود اقدام به ارائه اینترنت رایگان می‌کنند.

توجه به امکان کنسل کردن استرداد رزرو هتل

یکی دیگر از نکات مهمی که در حین رزرو هتل باید به آن توجه کنید این است که امکان کنسلی داشته باشد. به هرحال گاهی اوقات بنابر دلایلی ممکن است نتوانید، به سفر بروید. در چنین شرایطی باید امکان کنسل کردن برای شما فراهم باشد و بتوانید پول‌تان را برگردانید.

البته همه هتل‌ها در چنین شرایطی مبلغی را به‌عنوان جریمه کسر می‌کنند. پس بهتر است به سراغ گزینه‌هایی که کمترین درصد را در این مورد می‌گیرند، بروید.

خدمات خانه‌داری

منظور از خدمات خانه‌داری، خدماتی است که جهت تمیز کردن اتاق یا سوئیت شما عرضه می‌شود. برخی از هتل‌ها مجهز به پرسنل خدمات خانه‌داری هستند.

بنابراین با انتخاب این دسته، هر زمان که در طول سفر احساس کنید اتاق شما نیاز به نظافت و تمیزکاری دارد، می‌توانید از آن‌ها کمک بخواهید. خدمات خانه‌داری شامل مواردی نظیر جارو کردن اتاق، تمیز کردن سرویس بهداشتی، مرتب کردن تختخواب و غیره است.

سالن ورزشی

سالن ورزشی جزو امکانات رفاهی هتل محسوب می‌شود. هتل‌هایی که خدمات ورزشی نیز ارایه می‌دهند، مجهز به سالن بدنسازی، سالن بولینگ، سالن بیلیارد، استخر شنا و غیر نیز هستند. بنابراین با رزرو اتاق از این هتل‌ها می‌توانید در طول سفر خود ورزش کنید.

نکات مهم رزرو هتل خارجی در ایران

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، مسلما یکی از دغدغه‌های مهم شما رزرو هتل است. سفر به کشوری جدید بدون برنامه‌ریزی می تواند شما را به دردسر بیاندازد. از این‌رو توصیه می‌شود قبل از آنکه بار سفر ببندید و به کشور مقصد سفر کنید، حتما به فکر رزرو اقامتگاه خود در آن کشور نیز باشید.

سفر یکی از بهترین تفریحات به‌شمار می‌رود و افراد زیادی وجود دارند که در اوقات فراغت و بیکاری خود، سفر را به هرچیز دیگری ترجیح می‌دهند. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی توریست از کشور ما به دیگر نقاط دنیا سفر می‌کنند.

در مواقعی که برای اولین بار قصد سفر به کشور خاصی را دارید و در آنجا کسی منتظر شما نیست، توصیه می‌کنیم قبل از پرواز هتل مورد نظر خود را رزرو کنید. تا در کنار تجربه سفری دلچسب در طول سفر با چالش‌های کمتری روبه‌رو شوید. شاید از ما بپرسید مگر چنین امکانی وجود دارد.

چگونه می‌شود در ایران جهت رزرو هتل خارجی اقدام کنیم. در پاسخ باید بگویم که امکان رزرو کردن هتل قبل از پرواز و‌ حضور در کشور مورد نظر برای شما وجود دارد. می‌توانید خیلی راحت متناسب با شرایط و بودجه خود در داخل ایران هتل خارجی رزرو کنید.

البته ناگفته نماند، اصول حاکم بر این امر نسبت به اصول حاکم بر رزرو هتل داخلی یک سری تفاوت‌هایی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

انتخاب سایت مورد نظر برای رزرو هتل خارجی

برای آنکه بتوانید در داخل ایران هتل خارجی رزرو کنید، در اولین گام باید به فکر انتخاب سایت معتبر در این زمینه باشید. انتخاب سایت مناسب این امکان را به شما می‌دهد که قبل از سفر اطلاعات دقیقی در رابطه با هتل‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و غیره کشور هدف به‌دست بیاورید. سایت‌هایی که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت دارند، اطلاعات جزئی‌تر و کامل‌تر در اختیار شما قرار می‌دهند.

از این‌رو متناسب با اطلاعاتی که از سایت انتخابی خود به‌دست می‌آورید، در رابطه با وضعیت اقامت خود در کشور خارجی نگرانی‌های کمتری خواهید داشت. در حال‌حاضر برخی از سایت‌های مهمی که امکان رزرو کردن هتل خارجی را برای شما فراهم می‌کنند شامل موارد زیر هستند.

شما می‌توانید اقدامات مربوط به اقامت در کشورهای خارجی را نیز با مشورت یک شرکت توریستی داخلی انجام دهید. هف هشتاد در تمام مسیر در کنار شما خواهد بود.

داشتن مستر کارت

معمولا تغییر تاریخ رزرو هتل به قوانین هتل رزرو شده بستگی دارد. ممکن است بعضی از هتل‌ها امکان تغییر و حتی کنسل کردن رزرو را نداشته باشند.

فواید رزرو آنلاین هتل خارجی و ایرانی

در گذشته برای رزرو هتل قبل از حضور در محل، امکان دیدن هتل و کسب اطلاعات لازم از شرایط و امکانات آن برای افراد وجود نداشت. اما امروزه با رزرو آنلاین هتل ها و تحقیق و جستجو در فضای اینترنت می توانید اطلاعاتی فراتر از اطلاعات کارمندان هتل به دست آورید و دیگر اطلاعات شما از هتل مورد نظر فقط خلاصه در توضیحاتی که کارمندان آن هتل ارائه می‌دهد نمی‌شود

با رزرو آنلاین هتل خارجی در ایران خیلی راحت می‌توانید بهترین هتل‌ها را پیدا کنید. همچنین امکان دریافت تمام جزئیات به‌صورت دقیق در رابطه با هتل‌های موجود نیز برای شما فراهم می‌شود.

مطالعه نظرات کاربران قبلی هتل‌ها در فضای مجازی و تصاویر و فایل‌های ویدئویی که از طریق سایت‌هایی مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد، امکان دریافت اطلاعاتی نظیر شیوه برخورد کارکنان یک هتل، میزان تمیزی و بهداشت آن، سطح خدمات و امکانات به‌راحت‌ترین شکل ممکن برای شما فراهم خواهد شد.

هف هشتاد همراه شما در سفر

پس از آنکه تصمیم به سفر می‌گیرید متناسب با نوع سفر خود که ممکن است داخلی یا خارجی باشد ، باید کارهای خاصی را انجام دهید. مثلاً در سفرهای خارجی باید اقدام به اخذ ویزا و پاسپورت، اخذ بلیط و غیره کنید.

رزرو هتل نیز یکی از اقدامات مهمی است که قبل پرواز و حضور در شهر یا کشور خارجی باید انجام دهید. انتخاب هتل مناسب، این امکان را به شما می‌دهد که از سفر خود نهایت استفاده را ببرید و سفری دلچسب و بدون دغدغه را تجربه کنید. در هف هشتاد پیش از رزرو هتل نیازها و بودجه شما را ارزیابی و در نهایت بهترین گزینه را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه به برخی از سوالات رایج در این زمینه پاسخ می‌دهیم. اگر پاسخ سوال خود را در این بخش پیدا نکردید با ما در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد رزرو هتل