bg-logo
پرواز داخلی
قطار
اتوبوس
پرواز خارجی
یکطرفه
رفت و برگشت
تاریخ رفت
1 مسافر
خدمات و پشتیبانی
خدمات و پشتیبانی
24 ساعت، 7 روز هفته و تعطیلات
رزرو آنلاین بلیط
رزرو آنلاین بلیط
پرواز ، هتل ، قطار ، اتوبوس
استرداد آنلاین
استرداد آنلاین
امکان کنسلی آنلاین بلیط
باشگاه مشتریان
باشگاه مشتریان
افزایش امتیاز و شانس از هر خرید

خرید بلیط هواپیما

تصویر

هف هشتاد یکی از سایت های معتبر خرید بلیط هواپیما داخلی در کشور است که به شما کمک می کند تا خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید.

بلیط هواپیما اصطلاحی است که از سال 1909 رایج شده و در آن زمان حکم سندی را داشته است که مسافر به واسطه داشتن آن صاحب صندلی در هواپیما می شود.

روی این بلیط اطلاعات فرد مسافر درج شده که نخستین بخش این اطلاعات، نام و نام خانوادگی فرد است. سپس در مورد اطلاعات پرواز، مثلا فرودگاهی که باید پرواز از طریق آن انجام شود، نام ایرلاین هواپیما، نوع هواپیما و مدل آن، قیمت بلیط هواپیما و... بر روی تیکت یا بلیط درج شده است.

بنابراین نیاز است تا مسافر در هنگام دریافت بلیط هواپیما نسبت به چک کردن اطلاعات شخصی خود دقت لازم را داشته باشد. چنانچه اطلاعات وارد شده اشتباه بود بتوانید به گیت های مسافربری اطلاع دهید و نسبت به اصلاح آن اقدام کنید.

بلیط های هواپیما را می توان در دو دسته تقسیم بندی کرد:

  • بلیط چارتر Charter
  • بلیط سیستمی

احتمالا شما هم اصطلاح خرید بلیط هواپیما ارزان یا قیمت بلیط هواپیما را شنیده باشید و در فضای اینترنت به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان گشته اید. اگر به دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستید پیشنهاد ما به شما خرید بلیط چارتر از هف هشتاد است.

معنای لغوی چارتر یعنی کرایه دربست؛ منظور از خرید بلیط چارتر هم یعنی خرید صندلی های یک پرواز به صورت عمده و به شکل پیش خرید است. در این فرایند یک آژانس مسافرتی اقدام به خرید قسمتی از صندلی های یک پرواز می کند و در طول زمان آنها را به مشتریان عرضه می کند.

اما منظور از خرید بلیط سیستمی، خریدی است که واسطه‌ای در میان نیست و مسافر به صورت مستقیم بلیط را از آژانس های هواپیمایی و مسافرتی خریداری می کند.

آیا کیفیت بلیط چارتر با بلیط سیستمی متفاوت است؟

شاید با خود فکر کنید که چون قیمت بلیط چارتر پایین تر از بلیط سیستمی است، پس دارای کیفیت پایین تری هم هست. اما باید بدانید که این نوع بلیط ها از نظر کیفیت هیچ فرقی با همدیگر ندارند. یعنی از نظر نوع صندلی، نوع پرواز، مدل پذیرایی و... دارای شرایط یکسانی هستند.

نکته دیگری که باید بدانید این است که قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال و کودک در چارتر یکسان است و بنابراین اگر در سفر خود کودک به همراه دارید، از بلیط سیستمی استفاده کنید. در حقیقت باید در زمان خرید بلیط هواپیما ارزان و یا خرید بلیط چارتر هواپیما به همراهان خود دقت کنید.

انواع بلیط هواپیما

دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد که مسافر می تواند با توجه به شرایط خود نسبت به خرید آنها اقدام کنید:

  • بلیط یک طرفه: این بلیط با عنوان One Way هم شناخته شده هستند که منظور از آن صرفا مسیر رفت است. این نوع بلیط برای پروازهای داخلی است چرا که در پروازهای خارجی باید بلیط رفت و برگشت همراه داشته باشید.
  • بلیط دوطرفه: این بلیط معادل انگلیسی Return است و منظور از آن داشتن بلیط­ های رفت و برگشت است. معمولا در پروازهای خارجی این بلیط بیشتر وجود دارد و مسافر باید دقت داشته باشد که تاریخ برگشت با مدت اعتبار ویزای او هماهنگی داشته باشد.
  • بلیط هواپیما توقف دار یا ترانزیت: بلیط هواپیما توقف دار یا ترانزیت یعنی شما بعد از خرید بلیط هواپیما و آغاز سفر هوایی خود در یک کشور سوم، تغییر مسیر می دهید و هواپیما شما تغییر می کند. گاهی ممکن است شماره پرواز و ایرلاین شما نیز تغییر کند. اگر از کشور مبدا به کشور مقصد سفر شما پرواز مستقیم وجود نداشته باشد، باید بلیط هواپیما ترانزیت خریداری کنید که قطعا پس از خرید ملزم به رعایت قوانین پروازهای توقف دار یا ترانزیت هستید.

بلیط با توقف اجباری و یا Lay Over هم بلیط هایی هستند که چون مسیر طولانی است به دلیل سوختگیری هواپیما باید توقف داشته باشد و به این دلیل به آن توقف اجباری می گویند.

امروزه خرید آنلاین بلیط هواپیما و یا خرید اینترنتی بلیط هواپیما به یک امر رایج تبدیل شده است و تقریبا خرید حضوری بلیط از رونق افتاده است.

روش آنلاین برای خرید بلیط دارای مزایایی است از جمله این که همیشه در دسترس هستند و از هدر رفت زمان شما هم جلوگیری می کند. شما در روش آنلاین می توانید قیمت بلیط در آژانس های مختلف و همینطور خطوط پرواز و ساعات مختلف را مورد بررسی قرار دهید و بهترین شرایط را برای خرید بلیط انتخاب کنید.

توصیه‌های هفـ‌هشتادی برای سفر با هواپیما

خدمات آنلاین برای مشتریان این امکان را فراهم می‌کند تا با صرفه‌جویی در وقت اقدام به جستجو و مقایسه خدمات گردشگری نمایند چه بسا که بسیاری از آژانس‌های مسافرتی هنوز از شیوه‌های سنتی رزرواسیون استفاده می‌کنند. ما در 780 می‌دانیم که همه شرکت‌های هواپیمایی یکسان نیستند به همین دلیل است که همه مسیرهای هوایی و ترکیبات موجود را به شما نشان می‌دهیم تا بتوانید پرواز خود را با بهترین قیمت رزرو کنید.


پرداخت سریعتر و آسانتر، شانس بیشتر!

برای دریافت اپلیکیشن هف هشتاد از طریق لینک های زیر اقدام کنید.
یا جهت دریافت لینک دانلود شماره موبایل خود را وارد نمایید.
download-دانلود

دانلود اپلیکیشن 780سوالات متداول خرید بلیط هواپیما از هف هشتاد


معرفی ایرلاین‌ها
زاگرس
ایران ایرتور
سپهران
وارش
ایران ایر
قشم ایر
ماهان
کیش ایر
تابان


در مورد خرید بلیط هواپیما بیشتر بدانید

خرید بلیط چارتر هواپیما

خرید بلیط چارتر همیشه به خاطر برخی دلایل نسبت به بلیط سیستمی بیشتر مورد توجه متقاضیان سفرهای هوایی قرار دارد. به همین دلیل بیشتر آژانس‌های گردشگری تبلیغات خود را در بستر خرید بلیط چارتر ارائه می‌دهند. مفهوم لغوی چارتر «دربست کرایه دادن» است. باید متذکر شویم که واژه چارتر فقط مختص به بلیط‌های هوایی نیست. بلکه در صنعت گردشگری، هر چیز قابل فروش یا اجاره، که به تعداد زیاد وجود داشته باشد، قابل چارتر است.

خرید بلیط سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی هواپیما عنوان قدیمی ترین روش و مطمئن ترین نوع بلیط هواپیما را دارد. بلیط سیستمی هواپیما همان بلیط هایی هستند که می توان به شکل مستقیم از طریق مراجعه به آژانس های گردشگری آنها را تهیه کرد. شاید بهتر است گفته شود که ایرلاین ها به شیوه مستقیم برای فروش بلیط پروازهای خود اقدام کرده و مشتریان هم خرید خود را انجام می دهند. به همین راحتی فرایند خرید بلیط سیستمی هواپیما انجام می گیرد.

نحوه استرداد بلیط هواپیما

گاهی اوقات برای یک سفر برنامه ریزی کرده و بلیط هواپیما را نیز تهیه می‌کنید، اما به هر دلیلی سفر شما کنسل می‌شود. در این صورت شما باید بلیط هواپیمایی که تهیه کرده‌اید را نیز کنسل کنید. در نتیجه باید نسبت به قوانین تغییر و کنسلی بلیط هواپیما آگاه باشید. زمانی که در حال تکمیل فرایند خرید بلیط هواپیما هستید، قوانین کنسلی بلیط هواپیما برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن را به دقت مطالعه کنید. لازم به ذکر است که شرایط کنسلی بلیط هواپیما و جریمه‌های در نظر گرفته شده در شرکت‌های ارائه دهنده بلیط متفاوت هستند.

رزرو هتل

رزرو هتل برای اقامت یکی از چالش‌های مهم مسافرت به‌شمار می‌رود. انتخاب هتل مناسب رابطه مستقیمی با کیفیت سفر دارد. به همین دلیل شما نیز همانند همه افراد دیگر در حین مسافرت تلاش می‌کنید، بهترین هتل با قیمت مناسب را انتخاب کنید. یکی از مهمترین اصول در انتخاب هتل شرایط شما است. به‌عبارت دیگر برای گرفتن هتل قبل از هر چیزی باید به بودجه و توان مالی خود توجه کنید. سپس می‌توانید متناسب با شرایطی که دارید از بین گزینه‌های موجود، هتل مناسب برای اقامت را انتخاب کنید.