bg-logo
پرواز داخلی
پرواز خارجی
قطار
اتوبوس
هتل داخلی
کوپه دربست میخواهم
تاریخ حرکت
1مسافر
کوپه دربست میخواهم

مسافر گرامی, لطفا مشخصات فردی مسافران را مطابق با کارت شناسایی معتبر تکمیل نمایید. همچنین تا انتهای سفر، تصویر بلیط ( نسخه دیجیتالی یا چاپ ‌کاغذی ) و کارت ‌شناسایی معتبر همه مسافران، مطابق با مشخصات فردی درج شده بر روی بلیط را به همراه داشته باشید. در غیر این صورت از عبور شما در هنگام کنترل بلیط درایستگاه راه‌آهن، ممانعت جدی به‌عمل خواهد آمد.

خرید بلیط قطار جوپار

شرکت ریلی جوپار از سال 1360 به صورت رسمی و حرفه‌ای فعالیت خود را در زمینه حمل‌و‌نقل مسافر و بار آغاز کرد. نام این شرکت برگرفته از شهری زیبا در جنوب کرمان است. این شرکت با خرید 22 دستگاه اکسپرس درجه یک و خرید و نوسازی دو دستگاه واگن رستورانی، از آنها در مسیر تهران - کرمان با برند قطارهای کویر فعالیت خود را آغاز کرد. امروزه با خرید بلیط قطار جوپار می‌توانید در بیشتر مسیرهای مرکزی و جنوبی کشور رفت‌و‌آمد کرده و سفری لذت‌بخش را تجربه کنید.

تاریخچه قطارهای جوپار

شرکت ریلی جوپار پس از مدت کوتاهی از زمان فعالیت خود به کمک یک تیم حرفه‌ای به تدریج مسیرهای مناسب حمل‌و‌نقل ریلی را شناسایی و در این مسیرها شروع به رفت‌و‌آمد کرد. بنابراین قطارهای جوپار توانستند در مدت زمان کوتاهی رشد چشمگیری داشته باشند و مورد توجه مسافران قرار گیرند.

شرکت راه‌آهن جوپار علاوه بر تمام خدمات با کیفیتی که در طول سالیان گذشته به مسافران ارائه کرده است، به توسعه کار خود ادامه داد و در سال 1998 تعدادی از واگن‌های آلمانی را بازسازی و آنها را به واگن‌های لوکس 5 ستاره تبدیل کرد. این واگن‌ها با برند ارگ عرضه می‌شوند و به همین نام به شبکه ریلی پیوستند. در نتیجه با خرید بلیط قطار جوپار کیفیتی مشابه استانداردهای بین‌المللی را نیز تجربه خواهید کرد. از پرطرفدارترین مسیرهای ریلی شرکت رجا محسوب می‌شود.

در حال حاضر این شرکت ریلی با قطارهای کویر و پارسی در مسیر تهران به مشهد، کرمان، بندرعباس و زاهدان سهم قابل توجهی از حمل‌و‌نقل ریلی کشور را به خود اختصاص داده و در جابه‌جایی مسافران نقش بسزایی دارد. بنابراین بسیاری از مسافران بلیط قطارهای جوپار را در اولویت اول مسیرهای مختلف خود قرار داده‌اند.


انواع قطارهای جوپار و خدمات آن ها

همانطور که قبلا ذکر شد، شرکت خدمات ریلی جوپار در حال حاضر انواع مختلفی از قطارها را در اختیار مسافران قرار می‌دهد که شامل قطار پارسی، قطار کویر، ارگ و ماهان هستند. هر کدام از این قطارها امکانات و خدمات مختلفی را به مسافران ارائه می‌دهند.


قطارهای پارسی جوپار

قطارهای پارسی بهترین قطارهای شرکت راه‌آهن جوپار و در دسته واگن‌های درجه یک ناوگان حمل‌و‌نقل ریلی کشور هستند. واگن‌های قطارهای پارسی عموماً شش نفره هستند و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند.

خدمات بسیار خوب و قابل قبول در کنار قیمت مناسب، این قطار را به انتخابی ایده‌آل برای گروه زیادی از مسافران تبدیل کرده است. قطارهای پارسی از نظر کیفیت و خدمات در ردیف قطارهای درجه دو طبقه‌بندی می‌شوند. هر یک از واگن‌های این قطار دارای 10 کوپه شش نفره است، بنابراین در هر واگن حداکثر 60 نفر می‌توانند اسکان داده شوند. همچنین واگن‌های قطارهای پارسی مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی هستند.

علاوه بر تمامی امکانات موجود در قطارهای پارسی جوپار، به موضوع عایق بودن درها و پنجره‌ها نسبت به صدا، گرما و سرما نیز در این قطارها توجه شده است. به این ترتیب، هنگام سفر با این قطار پارسی، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسبی دریافت می‌کنید و همچنان در کوپه‌های خود حریم خصوصی دارید.

در کوپه‌های این قطار فضای خوبی با استفاده از سیستم‌های صوتی مناسب ایجاد شده است تا آسایش مسافران در طول سفر تضمین شود. از دیگر امکانات قطار پارسی می‌توان به وجود جعبه کمک‌های اولیه در قطار، سرویس خواب تمیز و وجود ویلچر برای افراد معلول و کم توان اشاره کرد.

این قطارها در مسیرهای تهران - زاهدان، قزوین - مشهد، ملایر - اراک، قم - مشهد، تهران - بندرعباس، اصفهان - بندرعباس، اهواز - مشهد، کرج - مشهد، ساری - مشهد و تهران - گرگان حرکت می‌کنند.


قطارهای کویر جوپار

نوع دیگری از قطارهای مورد استفاده در شرکت ریلی جوپار هنگام خرید بلیط قطار جوپار می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید، قطارهای کویر هستند. اگرچه این قطارها در دسته قطارهای لوکس قرار نمی‌گیرند، اما کیفیت خدمات این قطارها برای مسافران رضایت‌بخش است.

قطار کویر مانند قطار پارسی یکی از قطارهای 6 نفره جوپار است که رتبه خوبی در بین قطارهای 6 نفره کشور دارد. البته قطارهای کویر انواع دیگری از قطارها که قطار اتوبوسی هستند را نیز پوشش می‌دهند. این قطارها به تعداد محدود در خطوط ریلی کشور فعالیت می‌کنند.


قطار ماهان جوپار

قطار ماهان جوپار یکی دیگر از قطارهای اتوبوسی این شرکت محسوب می‌شود. اگرچه قطارهای اتوبوسی راحتی قطارهای کوپه‌ای را ندارند، اما شما را سریع‌تر به مقصد می‌رسانند. قطار ماهان یک قطار سه ستاره است و از امکانتی نظیر سرویس بهداشتی، روزنامه و مجله، پکیج پذیرایی، رستوران، تهویه مطبوع، سیستم صوتی و تصویری و مواردی از این قبیل بهره می‌برد. این قطار دارای 10 واگن است که هر کدام ظرفیت متفاوتی دارند. بعد از هر پنج واگن یک رستوران وجود دارد و در مجموع دو رستوران برای این قطار در نظر گرفته شده است.


قطار ارگ جوپار

قطارهای ارگ 14 واگنی جوپار در سال ۱۳۹۸ معرفی شدند. پس از مدتی 12 واگن به قطارهای ارگ اضافه شد. قطارهای ارگ قطارهای پنج ستاره شرکت جوپار هستند اما در سیستم‌های فروش بلیط به عنوان چهار ستاره ثبت می‌شوند. این قطار دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، عایق صدا، عایق حرارت، سیستم سرمایشی و گرمایشی، ویلچر، وسایل اولیه پزشکی، کمک‌های اولیه، سرویس خواب تمیز، سیستم صوتی و تصویری و مواردی از این قبیل است.


خرید بلیط قطار جوپار

قطارهای جوپار در دسته قطارهایی قرار می‌گیرند که در مسیرهای متنوعی رفت‌و‌آمد می‌کنند و از این نظر رقیبی برای قطارهای محسوب می‌شوند. مسافران می‌توانند در مسیرهای تهران، قم، کرمان، کاشان و مشهد برای خرید بلیط قطار جوپار اقدام کنند. شما می‌توانید بلیط قطارهای جوپار را به صورت آنلاین و از سامانه یا وبسایت هف هشتاد خریداری کنید.

برای این کار کافی است به سایت هف هشتاد مراجعه کرده و وارد صفحه فروش بلیط‌های قطار شوید. در این صفحه باید اطلاعات خواسته شده مانند مقصد، مبدا، تاریخ حرکت، تاریخ بازگشت و تعداد مسافران را تکمیل کنید. اگر به بلیط رفت و برگشت یا کوپه اختصاصی نیز نیاز دارید، باید گزینه مناسب را در این قسمت علامت بزنید.

پس از پر کردن اطلاعات، باید روی دکمه جستجوی بلیط قطار کلیک کنید. در نتیجه جستجو لیستی از بلیط‌های قطار موجود ظاهر می‌شود. در این صفحه کافیست در قسمت قطار جوپار را انتخاب کنید. به این ترتیب شما فقط بلیط قطار جوپار را در صفحه نتایج خواهید دید و می‌توانید بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید.

پس از انتخاب بلیط در مرحله بعد باید مشخصات خود را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت و تاریخ تولد و اطلاعات شخصی شما است. اگر آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید، تاییدیه خرید برای شما ارسال می‌شود.


قیمت خرید بلیط قطار جوپار

همانطور که متوجه شدید، شرکت جوپار از قطارهای متعددی در ناوگان حمل‌و‌نقل خود استفاده می‌کند. بلیط‌های این شرکت با رده‌های قیمتی متفاوتی به مسافران ارائه می‌شود. از این رو مسافران برای خرید بلیط قطار جوپار ممکن است هزینه‌های متفاوتی با توجه به نوع قطار، مسیر سفر، تاریخ سفر و مواردی از این قبیل بپردازند. با این حال باید به این نکته اشاره کنیم که قیمت بلیط قطار جوپار اتوبوس ماهانی نسبت به سایر شرکت‌های ریلی در بیشتر مسیرها ارزان‌تر و مناسب‌تر است. برای اطلاع دقیق از این قیمت‌ها می‌توانید به وبسایت هف هشتاد مراجعه کرده، شهر مبدأ و مقصد خود را وارد و قیمت‌ها را در تاریخ سفر خود بررسی کنید.


استرداد بلیط قطار جوپار

پس از خرید بلیط قطار جوپار، ممکن است به هر دلیلی از خرید خود پشیمان شوید و قصد کنسل کردن بلیط را داشته باشید. در چنین شرایطی دلیلی برای نگرانی نیست؛ زیرا امکان استرداد بلیط قطار جوپار تحت قوانین و شرایطی که این شرکت تعیین کرده است وجود دارد. همچنین با خرید بلیط قطارهای جوپار از سامانه هف هشتاد، در صورت پشیمانی از خرید بلیط یا هر دلیل دیگری می‌توانید به صورت آنلاین بلیط خود مسترد کنید.

برای استرداد بلیط هزینه‌ای به عنوان جریمه کنسلی از کل مبلغ بلیط شما کسر شده و مابقی مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازگردانده می‌شود. با ثبت درخواست خود برای استرداد بلیط در سامانه هف هشتاد، کارشناسان ما در مدت زمان کوتاهی درخواست شما را بررسی می‌کنند و مراحل استرداد بلیط را تکمیل خواهند کرد.


سخن پایانی

قطار یکی از امن‌ترین روش‌های سفر است. اگر قطار را برای سفر خود انتخاب کنید دیگر لازم نیست نگران شرایط بد آب و هوا و حوادث رانندگی باشید. قطارهای جوپار تمامی امکانات لازم برای یک سفر راحت را در اختیار شما قرار می‌دهند. این قطارها امکانات بسیار خوبی در اختیار مسافر قرار می‌دهند و گزینه‌ای مناسب برای سفرهای خانوادگی هستند. با خرید بلیط قطار جوپار به راحتی می‌توانید یک کوپه دربسته رزرو کرده و تا پایان سفر با دوستان و خانواده خود مسیر را طی کنید. ساده‌ترین راه برای خرید بلیط قطار جوپار، رزرو آنلاین است. کافی است به سامانه یا وبسایت هف هشتاد مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات لازم، بلیط قطار جوپار را خریداری کنید.