معرفی جاهای دیدنی لاهیجان، عروس سبز گیلان

جاهای دیدنی لاهیجان را به جرأت می توان از جمله جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایران به حساب آورد. لاهیجان شهری است در استان گیلان که با پیشینه باستانی، فرهنگ اصیل و طبیعت زیبا در شرق این استان شمالی از گردشگران میزبانی می کند.

ممکن است اولین چیزی که با نزدیک شدن و ورود به این شهر توجه شما را به خود جلب می کند مزارع چای انبوه و سرسبز باشند؛ اما این مزارع تنها گوشه ای از زیبایی‌های این عروس سبز پوش هستند. از جمله جاذبه های برجسته این شهر می توان به شیطان کوه، تالاب سوستان و روستای چی چی نی کوتی اشاره کرد که هر یک به‌نوبه خود منحصر به فرد و جذاب هستند. با ما همراه باشید تا با این یاقوت سبز شمالی و زیبایی های آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی جنگل های سبز لاهیجان

شیطان کوه، طبیعت اصیل لاهیجان

شیطان کوه از جمله جذاب ترین جاهای دیدنی لاهیجان به حساب می آید. این کوه نمایی از طبیعت اصیل این منقطه را به نمایش گذاشته است و جنگل ها و مزارع چای در محیط آن هر نگاهی را محسور خود می کنند. در جانب این کوه یک دریاچه و آبشاری خروشان قرار گرفته است که به زیبایی هرچه بیشتر محیط کمک می کنند. در بخش داخلی این کوه نیز غاری طبیعی وجود دارد که البته در حال حاضر بازدید از آن برای عموم ازاد نیست.

راه های دسترسی به شیطان کوه متعدد و فراوان هستند؛ علاوه بر این در اطراف این جاذبه طبیعی امکانات رفاهی متعددی از جمله سوپر مارکت و رستوران وجود دارد.

تالاب سوستان

در صورتی که به مکانی دنج، زیبا و بکر فکر می کنید تالاب سوستان می تواند انتظارات شما را به خوبی برآورده کند. این تالاب در میان جاهای دیدنی لاهیجان از جمله جاذبه هایی به حساب می آید که بازدید از آن سال‌ ها در ذهن و ضمیر شما خواهد ماند.

تالاب سوستان در روستای سوستان واقع شده است. روستایی با مردمانی خون گرم و مهمان نواز که در هر زمانی از سال با روی گشاده از بازدیدکنندگان استفبال می کنند. در اطراف تالاب و روستای سوستان چندین کوه و تپه سرسبز قرار دارد که در برخی از آنها چای کشت می شود. این طبیعت سبز در کنار زیبایی رنگارنگ تالاب سوستان نمایی از اصیل ترین بعد زیبایی طبیعت را به چشمان شما هدیه خواهد کرد.

روستای چی چی نی کوتی

روستای چی چی نی نی کوتی
روستای چی چی نی نی کوتی

در میان جاهای دیدنی لاهیجان روستای چی چی نی کوتی از جمله بکرترین ها به حساب می آید. این روستای زیبا محل زندگی مردمی مهمان نواز، مهربان و اصیل است که در اطراف روستا به کاشت محصولاتی همچون چای مشعول هستند.

طبیعت این منطقه تا حد بسیار زیادی از گزند زندگی صنعتی و تخریب های محیط زیستی دور مانده است. به همین دلیل می توان انواع میوه های وحشی همچون شاه توت و توت جنگلی و انواع حیوانات از جمله خرس و گراز را در آن مشاهده کرد. در صورتی که می خواهید چی چی نی کوتی را در زیباترین فصل مشاهده کنید بازدید از آن در بهار را در اولویت قرار دهید.

جنگل تاریک

صحبت از جاهای دیدنی لاهیجان که می شود نمی توان جنگل های انبوه از آرامش و درخت آن را نادیده گرفت. جنگل تاریک یکی از همین جنگل ها است و می تواند برای گریز از زندگی های صنعتی و پر مشغله امروزی گزینه بسیار مناسبی باشد.

دور بودن این جنگل از شهر، پوشش گیاهی گسترده و بکر و هوای تمیز بخشی از امتیازات این جنگل منحصر به فرد هستند. دقت داشته باشید که امکان دسترسی به این جنگل با خودرو وجود ندارد و برای رسیدن به آن نیاز به پیاده روی نسبتا طولانی وجود دارد. به دلیل دور از دسترس بودن جنگل تاریک توصیه می شود که به تنهایی از آن بازدید نکنید و در هنگام گردش در آن امکانات کاملی به همراه خود داشته باشید. در این صورت بهترین گزینه پیش رو شرکت در تورهای گردشگری و طبیعت گردی است.

جاهای تفریحی لاهیجان

لذت سفر به هر شهری با بازدید از اماکن تفریحی آن به حداکثر می رسد. لاهیجان شهری است که جذابیت خود برای گردشگران را به طبیعت محدود نکرده است و در کنار آن جاذبه های دیگری را نیز برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. جاهای تفریحی لاهیجان می توانند رقم زننده بهترین لحظات شما در سفر باشند.

تله کابین لاهیجان

دوست دارید لاهیجان را از بالا ببینید؟ تله کابین لاهیجان این امکان را برای شما فراهم کرده است. در صورتی که می خواهید بخشی از مکان های گردشگری لاهیجان را به طور همزمان و از نقطه دیدی متفاوت نگاه کنید استفاده از تله کابین می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

تله کابین لاهیجان شما را به بلندترین قسمت شیطان کوه خواهد برد. جالب است بدانید که در آن ارتفاع نیز با امکانات رفاهی و تفریحی متعددی مواجه خواهید شد و می توانید ساعت ها از آنها لذت ببرید. در نهایت می توانید برای پایین آمدن از قله دوباره از تله کابین استفاده کرده یا با پای پیاده مسیر را طی کنید. البته راه دیگری نیز وجود دارد، استفاده از زیپ لاین که تجربه بسیار منحصر به فردی برای شما رقم خواهد زد.

خرید بلیط اتوبوس تهران لاهیجان

زیپ لاین لاهیجان

زیپ لاین لاهیجان یکی دیگر از جاهای تفریحی این شهر به حساب می آید. این زیپ لان 1000 متر طول دارد و از بالای استخر بزرگ لاهیجان و جنگل ها و مزارع چای عبور می کند. استفاده از زیپ لاین برای پایین آمدن از شیطان کوه می تواند یکی از به یاد ماندنی ترین و هیجان انگیز ترین لحظات سفر را رقم بزند.

جاهای تاریخی لاهیجان

لاهیجان شهری باستانی و با اصالت است و به طبع همین مسئله دارای اماکن تاریخی متعدد است. در میان جاهای دیدنی لاهیجان اماکن تاریخی این شهر اهمیت بسیار زیادی پیدا می کنند؛ زیرا علاوه بر ارزش زیبایی شناختی که دارند به نوعی بخشی از تاریخ و اصالت شهر را نیز حفظ کرده اند. در ادامه با هف هشتاد همراه باشید تا این اماکن را مورد بررسی قرار دهیم.

آرامگاه کاشف السلطنه

کاشف السلطنه شخصی بود که برای اولین بار کشت چای در ایران را عملی کرد. این فرد لاهیجان را به اولین شهر تولید کننده چای ایران تبدیل کرد و بدین شکل به پیشرفت کشاورزی و اقتصاد منطقه و کشور کمک زیادی کرد. آرامگاه این شخص اکنون به موزه چای تبدیل شده است. در این موزه اسناد و مدارک مختلف و ابزار آلات چای کاری و چای خوری قدیمی و معاصر جمع آوری شده اند و در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته اند.

پل خشتی لاهیجان

به بناهای باستانی علاقه دارید؟ پل خشتی لاهیجان از جمله قدیم ترین سازه های شهر لاهیجان به شمار می آید و یک شگفتی باستان شناختی در نظر گرفته می شود؛ گرچه این پل سال‌ها است که بازسازی شده است؛ اما همچنان ساختار اصلی خود را حفظ کرده است.

حمام گلشن

حمام گلشن
حمام گلشن از جاهای دیدنی لاهیجان

حمام گشلن از نمونه حمام های قدیمی ایران است و معماری خاص و منحصر به فردی دارد. این گرمابه در زمان قاجار ساخته شده است و از همان زمان تا چندین سال پیش مورد استفاده بوده است. اکنون این حمام به یکی از جاهای دیدنی لاهیجان تبدیل شده است و گردشگران می توانند از آن بازدید به عمل آورند.

مسجد جامع لاهیجان

مسجد جامع لاهیجان یکی دیگر از اماکن گردشگری و تاریخی این شهر به حساب می آید. معماری منحصر به فرد این مسجد که از زمان تأسیس آن در زمان حکومت کیانیان تا به حال تغییر زیادی نکرده است هر نگاهی را مبهوت خود می کند. در این مسجد چاه هایی وجود دارد که از سوی مردم محلی مقدس تلقی می شوند. وجود همین چاه های خاص به ارتقاء ارزش دینی این مسجد در طی سالیان کمک کرده است.

مسجد اکبریه لاهیجان

به جرأت می توان گفت که یکی از زیباترین مساجد ایران مسجد اکبریه لاهیجان است. این مسجد از جمله جاهای دیدنی لاهیجان به حساب می آید که در زمان قاجار ساخته شده است و تا به امروز منحصر به فرد مانده است. معماری خاص این مسجد در کنار تزئینات هنرمندانه ای که در ساختمان آن وجود دارد سال‌های سال در ذهن و ضمیر بازدیدکنندگان خواهد ماند.

خرید بلیط هواپیما

جمع بندی هف هشتادی

جاهای دیدنی لاهیجان فراوانند و ما در این مطلب به بهترین ها اشاره کردیم. توصیه می کنیم در صورتی که قصد برنامه ریزی سفر به شمال را دارید لاهیجان را نیز مد نظر داشته باشید. حتی در صورتی که پیش تر نیز به این شهر سفر کرده باشید با بازدید دوباره از آن ابعاد جدیدی از زیبایی های آن را کشف خواهید کرد.

اماکن دیدنی لاهیجان تنها به طبیعت زیبا و اصیل آن محدود نمی شود. در این شهر اماکن تفریحی همچون تله کابین و زیپ لاین وجود دارد که می توانند ساعت ها گردشگران را به خود سرگرم کنند. از طرفی اماکن تاریخی که در این منطقه وجود دارد به گردشگران کمک می کند که شناخت بهتری از پیشیه محل بازدید خود کسب کنند و هرچه بیشتر با مردم محلی اخت بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا