فاصله بندرعباس تا گناوه

از بندعباس تا بندر زیبای گناوه

گناوه از جمله شهرستان های شمالی استان بوشهر است که بیش از 1500 سال قدمت دارد. این شهرستان که در 160 کیلومتری شمال بوشهر قرار دارد، بسیاری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری را در دل خود جای داده است و به همین خاطر هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران است. پس اگر شما هم قصد سفر به این شهر و بازدید از جاذبه های آن را دارید، این مطلب را از دست ندهید. چون قرار است به بررسی فاصله بندرعباس تا گناوه و جاذبه های این شهرستان تاریخی بپردازیم.

فاصله بندرعباس تا گناوه چقدر است؟

فاصله بندرعباس تا گناوه حدود 800 کیلومتر تعیین شده و اگر بخواهید این مسیر را با خودروی شخصی طی کنید، حدود 10 ساعت در راه خواهید بود. فاصله هوایی بندرعباس تا بوشهر نیز حدود 568 کیلومتر است و به وسیله هواپیما حدود 50 دقیقه در راه خواهید بود. پس از آن می توانید با خودرو یا اتوبوس مسیر بوشهر تا گناوه را طی کنید. دسترسی به گناوه از اکثر شهرهای ایران ممکن است؛ اما یکی از راه های دسترسی به این شهرستان تاریخی از بندرعباس است

خرید بلیط اتوبوس بندرعباس گناوه

برای خرید بلیط اتوبوس بندرعباس گناوه در قسمت خدمات گردشگری گزینه اتوبوس را انتخاب کنید و پس از وارد کردن مبدا و مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافرین بلیط مورد نظر را خریداری کنید.

استرداد بلیط اتوبوس بندرعباس به گناوه

اگر بخواهید از زمان صدور بلیط اتوبوس بندرعباس به گناوه تا یک ساعت پیش از حرکت برای استرداد آن اقدام کنید، تنها 10 درصد از مبلغ کل بلیط به عنوان جریمه کسر خواهد شد. اگر بخواهید از یک ساعت پیش از حرکت برای استرداد بلیط خود اقدام کنید، این مقدار به 50 درصد از مبلغ کل جریمه نیز می رسد.

ایرانگردی ✈

سفر از بندرعباس به گناوه با هواپیما

اگرچه پرواز مستقیم به گناوه وجود ندارد؛ اما شما می توانید با خرید بلیط هواپیمای بندرعباس بوشهر به این شهر سفر کنید. برای این کار تنها کافی است از فرودگاه بوشهر خارج شوید و به وسیله خودرو یا اتوبوس به گناوه بروید. فاصله فرودگاه بوشهر تا بندر گناوه حدود یک و نیم ساعت است.

خرید بلیط هواپیمای بندرعباس بوشهر

ابتدا وارد حساب کاربری خود در هف هشتاد شوید و از قسمت خدمات گردشگری، گزینه پرواز داخلی را انتخاب کنید. سپس با انتخاب مبدا «بندرعباس» و مقصد «بوشهر»، تاریخ سفر و تعداد مسافرین منتظر بمانید تا گزینه ها بر اساس انتخابتان مرتب شوند. در آخر با داشتن CVV2 و رمز دوم پویا می توانید برای تکمیل خرید بلیط خود اقدام کنید.

استرداد بلیط هواپیما بندرعباس بوشهر

قوانین استرداد بلیط در هر شرکت هواپیمایی متفاوت است و شما می توانید با مراجعه به هف هشتاد از جزئیات این قوانین مطلع شوید. به طور کل اگر بخواهید از زمان صدور بلیط تا ساعت یک ظهر روز پیش از پرواز برای استرداد بلیط خود اقدام کنید، باید 30 درصد از مبلغ کل بلیط را به عنوان جریمه بپردازید. از ساعت یک ظهر روز قبل تا یک ساعت باقی مانده به پرواز این مبلغ به 60 درصد از کل بلیط نیز می رسد.

سفر از بندرعباس به گناوه با قطار

اگرچه فاصله بندرعباس تا گناوه را نمی توان با قطار طی کرد؛ اما می توانید در نزدیک ترین ایستگاه به بندر گناوه از قطار خارج شوید. نزدیک ترین ایستگاه قطار به بندر گناوه، بندر ماهشهر است که از آن تا گناوه با خودرو یا اتوبوس حدود 4 ساعت در راه خواهید بود.

خرید بلیط قطار بندرعباس به بندر ماهشهر

با مراجعه به حساب کاربری تان در هف هشتاد و انتخاب گزینه قطار از قسمت خدمات گردشگری می توانید بلیط مورد نظرتان را تهیه کنید. تنها کافی است در قسمت مبدا گزینه « بندرعباس» و مقصد گزینه «ماهشهر» را انتخاب کنید و پس از درج تاریخ دقیق سفر و تعداد مسافرین منتظر بمانید تا گزینه های مطابق با انتخابتان مرتب شوند.

استرداد بلیط قطار بندرعباس به بندر ماهشهر

اگر از زمان صدور بلیط تا ساعت 12 روز قبل از حرکت برای استرداد بلیط خود اقدام کنید، 90 درصد از مبلغ بلیط به حسابتان واریز می شود. اگر بخواهید از ساعت 12 روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به آن برای استرداد بلیط خود اقدام کنید، این مبلغ به 70 درصد می رسد. از سه ساعت مانده به حرکت قطار تا لحظه آخر آن تنها نیمی از مبلغ کل بلیط به حسابتان واریز می شود.

لازم به ذکر است که شما می توانید تمامی بلیط های خود را در سایت هف هشتاد و به صورت آنلاین استرداد کنید. برای این منظور تنها کافی است به قسمت سفرهای من در حساب کاربری خود مراجعه و درخواست خود را مبنی بر کنسلی بلیط خود برای ما ارسال کنید.

جاذبه های دیدنی بندر گناوه

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، بندر گناوه یکی از شهرستان های تاریخی ایران است که بسیاری از جاذبه های گردشگری را در دل خود جای داده است. در مسیر بندرعباس تا گناوه جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری وجود دارد. از این جاذبه های دیدنی می توان به تپه های باستانی گناوه، امامزاده سلیمان بن علی، تالاب حله، روستاهای چاهک، قلعه حیدر، مال قائد، بندر ریگ، غارتو دیو، بی بی مریم، شاه صدر الدین و رودخانه دره گچی اشاره کرد.

مراکز خرید بندر گناوه

از معروف ترین مراکز خرید بندر گناوه پاساژهای ملت، نادر، آزادگان و زیتون هستند. بسیاری از گردشگران فاصله بندرعباس تا گناوه را طی می کنند تا لوازم خانگی مورد نظر خود را خریداری کنند. پس اگر قصد خرید لوازم خانگی با کیفیت را دارید، می توانید از بندر گناوه هر آن چیزی را که می خواهید، با قیمتی مناسب تهیه کنید.

با هف هشتاد سفر به یاد ماندنی داشته باشید

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما در امور فروش و خدمات گردشگری تماس حاصل کنید و درمورد جزئیات سفر و مسیر بندرعباس تا گناوه اطلاع یابید. همچنین کارشناسان ما می توانند بهترین تورهای گردشگری و هتل های بندر گناوه را برای ثبت سفری فراموش نشدنی به شما معرفی کنند. در نهایت هف هشتاد سفری به یاد ماندنی را برایتان آرزومند است و امیدواریم از مطالعه این مطلب اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا