فاصله قشم تا کیش چقدر است؟

جزیره قشم و کیش دو جزیره پرطرفدار برای گردشگری در ایران هستند. هر کدام از این دو منطقه جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی دارند که برای مهمانان مناطق جنوبی سفری جذاب فراهم می کنند. کسانی که می خواهند در سفر به جنوب کشور هم زمان از هر دو جزیره دیدن کنند و اولین مقصد آن ها قشم است، می توانند با آگاهی از راه های مختلف فاصله قشم تا کیش بهترین مسیر را انتخاب کنند.

در این مقاله سعی داریم مسیرهای تردد بین دو جزیره را با هم مقایسه می کنیم تا بتوانید بهترین مسیر را برای سفر خود انتخاب کنید.

چطور از قشم به کیش برویم؟

قشم و کیش دو جزیره زیبا و دیدنی ایران هستند که در خلیج فارس و در فاصله نسبتا کمی از یکدیگر قرار دارند. فاصله هوایی میان دو جزیره حدود 195 کیلومتر است. هیچ مسیر دریایی مستقیمی با کشتی و لنج وجود ندارد و برای سفر دریایی باید مسافت قشم تا کیش را از طریق بنادر طی کنید. در این صورت مسیر زمینی – دریایی از قشم تا بندر چارک کیش حدود 277 کیلومتر و تا بندر آفتاب حدود 280 کیلومتر است. به طور کلی طی کردن این مسیر از دریا حداقل حدود 5.5 تا 6 ساعت و حداکثر حدود 7.5 تا 8 ساعت زمان می برد. در زیر نگاهی به مسیرهای مختلف می اندازیم.

فاصله قشم تا کیش با هواپیما

امکان سفر هوایی بین دو جزیره نیست و این یعنی پرواز مستقیم بین این دو جزیره وجود ندارد. زیرا در زمانی که در این مسیر ایرلاین وجود داشت تعداد کمی از مسافران تمایل به سفر با هواپیما داشتند. بنابراین امروزه دسترسی به این جزیره تنها از طریق زمینی و دریایی امکان پذیر است.

در واقع برای سفر از قشم به کیش ابتدا باید به صورت زمینی و هوایی به قشم بروید، سپس به صورت دریایی به کیش سفر کنید.

فاصله قشم تا کیش با ماشین شخصی

یکی از رایج ترین راه های رسیدن به جزیره قشم استفاده از وسیله نقلیه شخصی است. چرا که به راحتی می توانید از مکان های دیدنی جزیره دیدن کنید و مشکلی برای حمل و نقل نخواهید داشت. برای رسیدن به قشم با ماشین، ابتدا باید از هر نقطه کشور به بندرعباس بروید. سپس به سمت بندر پل حرکت و از آنجا با لندینگ کرافت (نوعی وسیله نقلیه شناور) خودروی خود را به قشم منتقل کنید. البته فراموش نکنید که قبل از سفر برای خود و وسیله نقلیه تان بلیط کشتی بخرید.

برای طی کردن این فاصله، باید به بندر پل بازگردید و سپس یکی از دو مسیر موجود یعنی بندر آفتاب یا بندر چارک را انتخاب کنید. از این بنادر مسیر قشم تا کیش را در آب های نیلگون خلیج فارس با کشتی مسافربری یا لندینگ کرافت ادامه خواهید داد. ما پیشنهاد می کنیم بندر چارک را انتخاب کنید.

فاصله قشم تا کیش از راه دریا

طی کردن مسافت قشم تا کیش از راه دریا با قایق و کشتی امکان پذیر است. از آنجایی که هیچ جاده مستقیمی بین دو جزیره وجود ندارد، باید به بندر لافت در قشم بروید و از آنجا به کیش سفر کنید؛ این بندر در شمال غربی جزیره قرار دارد.

فاصله بندر لافت قشم تا بندر آفتاب در جزیره کیش تقریبا 280 کیلومتر است. اگر با لنج این مسیر را طی کنید 1.5 تا 2.5 ساعت و اگر با شناور لندینگ بروید 2-3 ساعت طول می کشد. همچنین با شناور لندینگ کرافت بیش از 3 ساعت در مسیر خواهید بود. پس از رسیدن به بندر، بین 45 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد تا به جزیره برسید.

فاصله قشم تا کیش
بندر لافت قشم

مسیر دریایی بندر آفتاب و بندر چارک در زیر توضیح داده شده است.

مسافت قشم به کیش از مسیر بندر چارک

یکی از بهترین و کوتاه ترین راه های رسیدن به کیش از قشم، جاده بندر چارک است. فاصله قشم به کیش از مسیر بندر چارک حدود 277 کیلومتر است. به این ترتیب ابتدا باید با کشتی های تفریحی و لنج از بندر لافت قشم به بندر پل بروید که حدود یک ساعت طول می کشد. پس از این باید از بندر پل با اتوبوس یا ماشین به بندر چارک برسید که حدود 3 ساعت طول می کشد. در نهایت از بندر چارک سوار لنج یا قایق تندرو شوید. پس از 1 ساعت و نیم به کیش می رسید و می توانید سفر خود را برای بازدید از جاذبه های گردشگری کیش آغاز کنید. فاصله تا مقصد از بندر چارک تقریبا 5 کیلومتر کوتاه تر از مسیر بندر آفتاب است.

سفر از قشم به کیش از مسیر بندر آفتاب

راه دیگر برای طی کردن مسافت قشم تا کیش بندر آفتاب است. مسافت قشم تا کیش از طریق بندر آفتاب حدود 280 کیلومتر است.

ناگفته نماند که این بندر بیشتر برای کسانی مناسب است که می خواهند وسیله نقلیه خود را از طریق لندیگراف به کیش انتقال دهند. ابتدا از قشم به بندر پل و سپس از طریق راه زمینی به بندر آفتاب بروید. در آنجا پس از پرداخت هزینه ناوبری، سوار لنج شوید و تا رسیدن به مقصد از سفر در دریا لذت ببرید.

فاصله قشم تا کیش
بندر آفتاب کیش

هزینه سفر دریایی از قشم به کیش در بهمن ماه 1402

در حال حاضر قیمت بلیط کشتی و لندینگ کرافت و برنامه حرکت به شرح زیر است:

  • هزینه حمل و نقل خودرو با همه سرنشینان حدود 2.445.000 تومان است.
  • از بندر چارک هر روز از ساعت 8 صبح تا 19:30 شب، هر 45 دقیقه یک بار، یک لندینگ کرافت به سمت کیش حرکت می کند.
  • از بندر آفتاب هر 2 ساعت یک بار، لندینگ کرافت به سمت کیش حرکت می کند. این برنامه سفر در تمام روزها و از ساعت 8 صبح تا 19:30 شب برقرار است.

قیمت بلیط کشتی چارک به جزیره کیش برای هر نفر:

  • کشتی های کلاس A+: 285000 تومان
  • کشتی های کلاس A: 200000 تومان
  • کشتی های کلاس C: 190000 تومان

توجه داشته باشید که قیمت های درج شده متعلق به بهمن ماه 1402 است و ممکن است براثر عوامل مختلفی مانند تعداد مسافران، تعطیلات و غیره تغییر کند.

بیشتر بخوانیم: بهترین هتل های کیش از نظر مسافران

بهترین مسیر از قشم به کیش

راه های مختلفی برای طی کردن فاصله بین دو جزیره وجود دارد و مسیر و روشی که برای سفر انتخاب می کنید به اولویت ها و علاقه شما بستگی دارد. شما می توانید با توجه به شهر مبدا از روش های هوایی و زمینی برای رسیدن به قشم استفاده کنید و از آنجا از طریق دریا به کیش بروید. بهترین راه برای سفر از قشم به کیش بندر چارک است. در این مسیر کشتی های بیشتری تردد دارند و سرعت آنها نیز بیشتر است.

برای رزرو بلیط هواپیما و برنامه حرکت هواپیمایی ها و دیگر سامانه های حمل و نقل کشور را در هف هشتاد بررسی کنید و پس از رسیدن به قشم از یکی از روش های درج شده در این مقاله خود را به کیش برسانید. برای رزرو هتل در کیش و قشم نیز روی هف هشتاد حساب کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا