معرفی بهترین چشمه های آبگرم سرعین اردبیل

چشمه های آبگرم سرعین از مهم ترین جاذبه های اردبیل به شمار می روند. چشمه های طبیعی این شهر امروزه سازماندهی شده اند و در مجتمع های آب درمانی، همراه با خدمات و امکانات رفاهی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این مجتمع ها در انواع مجلل یا ساده، مدرن یا طبیعی، روباز یا سربسته و همچنین با املاح معدنی مختلف، در جای جای شهر سرعین وجود دارند. در این مطلب از مجله گردشگری هف هشتاد تعدادی از بهترین چشمه های آبگرم سرعین را معرفی کرده ایم.

بهترین چشمه های آبگرم سرعین

شهر سرعین آبگرم های زیادی دارد. اما اینکه کدام یک بهتر است به شما و اولویت هایتان بستگی دارد. این مجموعه ها معمولا از نظر کیفیت خدمات، بهای بلیط، نوع آب های معدنی و خواص آن ها با هم تفاوت دارند. نزدیک بودن این مراکز به محل اقامت شما نیز نکته مهمی است. در مطالب پیش رو این موارد را بررسی می کنیم تا بتوانید مرکز آب درمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مجتمع آب درمانی قهوه سویی در آبگرم سرعین

این مجموعه از قدیمی ترین چشمه های آبگرم سرعین است؛ اما آن را به شکل مدرن و امروزی بازسازی کرده اند. آبگرم قهوه سویی دارای املاحی مثل رسوبات آهن، بی کربنات و سیلیس است و دمای بالایی دارد. بخشی از شهرت این مجموعه به خاطر خاصیت آن برای تسکین دردهای مفصلی و ضدعفونی کردن چشم است.

این مجموعه همزمان در دو بخش زنانه و مردانه فعال است. هر بخش جداگانه دارای امکاناتی مانند استخر عمومی، استخر کودک، واحد ماساژ، جکوزی، بوفه، سونا خشک و سونا بخار است.

از آنجایی که این مجتمع یک هتل آپارتمان است می توانید آن را برای اقامت نیز انتخاب کنید. فرودگاه اردبیل تا مجتمع آب درمانی قره سویی 50 کیلومتر فاصله دارد. یعنی شما در حدود 50 دقیقه بعد از حرکت از فرودگاه به هتل آپارتمان قره سویی می رسید و می توانید خستگی راه را در این آبگرم از تن بشویید.

 • ساعات فعالیت: 8:00 تا 24:00 (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 22222324-045
 • بهای بلیط: 77,000 تومان
 • بهای رزرو استخر VIP خانوادگی: 900,000 تومان
 • آدرس: سرعین، خیابان طالقانی، آبدرمانی قهوه سویی

مجتمع آب درمانی شهر آفتاب (9 چشمه)

این مجتمع نیز یکی از آبگرم های لوکس سرعین محسوب می شود. آبگرم شهر آفتاب دارای 9 چشمه معدنی با خواص مختلف است. 3 چشمه معروف آن عبارتند از:

 • چشمه گوگردی: این چشمه در درمان دردهای مفصلی و بیماری های پوستی موثر است.
 • چشمه آهن: این چشمه آبگرم را برای تقویت سیستم ایمنی و درمان کم خونی مفید می دانند.
 • چشمه بی کربنات: این آبگرم معدنی وضعیت بیمارهای تنفسی و گوارشی را بهبود می دهد.
مجتمع آب درمانی شهر آفتاب سرعین اردبیل
مجتمع آب درمانی شهر آفتاب سرعین

مجتمع شهر آفتاب دارای دو بخش مجزا برای بانوان و آقایان است. برخی از خدمات این مجموعه شامل استخر بزرگ، استخر کودکان، بخش خصوصی، جکوزی، سونا خشک و بخار، تونل آب سرد، رستوران سنتی، کافی شاپ و پارکینگ می شود.

اگر قصد استفاده از خدمات مجتمع شهر آفتاب را دارید توصیه می کنیم محل اقامت خود را در نزدیکی این مجتمع انتخاب کنید. در حال حاضر نزدیک ترین هتل به مجتمع آبدرمانی شهر آفتاب، هتل آپارتمان علی است. این هتل تنها 696 متر با آبگرم مورد نظر شما فاصله دارد و شما با خودرو فقط 2 دقیقه در راه خواهید بود. فاصله هتل آپارتمان علی تا فرودگاه 49 کیلومتر است. اگر با هواپیما به استان اردبیل سفر می کنید، پس از رسیدن به فرودگاه اردبیل، با محل اقامت خود حدود 50 دقیقه فاصله خواهید داشت.

 • ساعت فعالیت : 8:00 تا 02:00 بامداد (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • بهای بلیط: 77,000 تومان
 • بهای رزرو جکوزی آبدرمانی خانوادگی: 900,000 تومان
 • شماره تماس: 32220630-045
 • آدرس: سرعین، میدان ولیعصر، جاده سلامت، آبدرمانی شهر آفتاب

مجتمع آب درمانی سبلان سرعین

مجتمع آبدرمانی سبلان به خاطر خواص درمانی و امکانات متنوعی که دارد، یکی از محبوب ترین چشمه های آبگرم سرعین، و بزرگترین مرکز آبدرمانی خاورمیانه محسوب می شود. املاح معدنی آب های این مجتمع در درمان بیماری هایی مانند اسپاسم و دردها عضلانی، روماتیسم، بیماری های پوستی و … موثرند. همچنین سیستم رطوبت گیر استخر های این مجموعه ذرات بخار موجود در محیط را جذب می کنند؛ بنابراین حتی افرادی که بیماری تنفسی دارند به راحتی از امکانات آبگرم استفاده می کنند.

خدمات مجتمع آب درمانی سبلان در دو طبقه، به صورت کاملا مجزا به خانم ها و آقایان ارائه می شود. این خدمات شامل استخر سرپوشیده با عمق 130 سانتیمتر، استخر کودکان، سونا خشک و بخار، جکوزی، حمام سنتی، سالن ورزش، خدمات پزشکی و … اشاره کرد.

اگر قصد دارید نزدیک این مرکز آبدرمانی اقامت کنید و هر زمان که خواستید تنی به آب بزنید، هتل های زیر کمتر از 100 متر با این مرکز فاصله دارند.

 • مجتمع قهوه سویی: این هتل آپارتمان فقط 1 متر با آبگرم سبلان فاصله دارد.
 • هتل کوروش سرعین: هتل کوروش درست روبروی مجتمع سبلان واقع شده است و فاصله آن با این مرکز 24 متر است.
 • هتل لاله سرعین: هتل لاله نیز بسیار به آبدرمانی سبلان نزدیک است و در فاصله 60 متری آن قرار دارد.

فاصله فرودگاه اردبیل با این هتل ها 49 کیلومتر است. بعد از رسیدن به فرودگاه، حدود 50 دقیقه با این هتل ها فاصله دارید.

 • ساعات فعالیت: 8:00 تا 24:00 (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 32224060-045
 • آدرس: سرعین، خیابان دانش، روبروی هتل بین المللی لاله، آبدرمانی سبلان

آبگرم هتل رویال پارک

هتل رویال پارک یکی از بزرگترین مجموعه های آبدرمانی در خاورمیانه به شمار می رود و در سرعین نیز به عنوان یکی از مدرن ترین و مجهز ترین مجتمع های آبگرم شناخته می شود. این هتل چهارستاره دارای کلینیک تخصصی آبدرمانی و ۱۳ حوضچه آبگرم و استخر است که تعدادی از آن ها عمومی هستند و تعدادی دیگر را می شود به صورت خصوصی رزرو کرد. این مجموعه برای کودکان نیز استخرهای جداگانه دارد.

آبگرم هتل رویال پارک
آبگرم هتل رویال پارک سرعین (عکس مربوط به سایت هتل رویال پارک است)

 در آبگرم هتل رویال پارک، شما بسته به روحیات خود می توانید از استخرهایی با طراحی مدرن استفاده کنید، یا اینکه غار آرامش را رزرو کنید که محیطی بکر و طبیعی دارد. سایر خدمات این مجموعه آبدرمانی شامل حمام ترک، ماساژ و سونای خشک و سرد و گرم می شود. در این آبگرم امکاناتی مانند بوفه، کافی شاپ، رستوران، سشوار، نمازخانه، پارکینگ و … برای رفاه حال مراجعین ارائه می شود.

اگر دوست دارید در سفر خود به سرعین از امکانات لوکس این مرکز آبدرمانی استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم برای راحتی بیشتر در همین هتل مقیم شوید تا بدون دغدغه رفت و آمد، به استخرهای آبگرم و سایر خدمات رفاهی این مرکز دسترسی داشته باشید. فاصله فرودگاه اردبیل تا هتل رویال پارک 49 کیلومتر است و شما از فرودگاه تا محل اقامت خود حدود 50 دقیقه فاصله خواهید داشت.

 • ساعات فعالیت: 8:00 تا 24:00 (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 32222222-045
 • بهای بلیط: 125,000 تومان
 • آدرس: سرعین، خیابان دارایی، روبروی هتل لاله، آبدرمانی رویال پارک

آبگرم بش باجیلار (دره لرسویی قدیم)

آبگرم بش باجیلار یکی از آبگرم های قدیمی سرعین است. آب این مجموعه توسط 5 چشمه مختلف تامین می شود. این آبگرم حاوی املاح معدنی مانند بی کربنات کلسیک گازدار، منیزیم، سدیم، کلسیم و سیلیس است. از خواص درمانی آبگرم بش باجیلار می توان به تسکین دردهای مفصلی، دردهای عصبی، روماتیسمی و دیسک گردن و کمر اشاره کرد.

آبگرم بش باجیلار (دره لرسویی قدیم)
آبگرم بش باجیلار از چشمه های آبگرم سرعین

این آبگرم دارای یک بخش است و در ساعات جداگانه پذیرای مراجعین آقا و مراجعین خانم است. در این مجموعه اجباری برای ورود به استخر نیست و می توانید از دوش آبگرم معدنی استفاده کنید. از امکانات دیگر آن می توان به استخر کودک و نوجوان، حمام ترک، سالن ماساژ، نمک درمانی، خدمات پزشکی و … اشاره کرد.

آبگرم بش باجیلار (دره لرسویی) فاصله کمی به هتل های سرعین دارد و شما با اقامت در هتل های این محدوده می توانید به راحتی از امکانات این آبگرم استفاده کنید. نزدیک ترین هتل به مرکز آبدرمانی بش باجیلار، هتل آپارتمان سپید سرعین است. این هتل تنها 136 متر با آبگرم دره لر سویی فاصله دارد و شما تنها با 2 دقیقه پیاده روی، از محل اقامت خود به خدمات رفاهی درمانی مورد نظرتان خواهید رسید. فاصله فرودگاه اردبیل تا هتل سپید تنها 49 کیلومتر است. شما پس از رسیدن به فرودگاه اردبیل تنها حدود 50 دقیقه با اقامتگاه خود فاصله خواهید داشت.

 • سانس آقایان: 8:00 تا 16:30
 • سانس بانوان: 17:00 تا 24:00
 • بهای بلیط: 77,000 تومان
 • شماره تماس: 24339630-045
 • آدرس: سرعین، بلوار شهریاری، آب معدنی بش باجیلار سرعین

مجتمع آب درمانی ایرانیان

مجتمع درمانی ایرانیان با تصوری که از استخرهای آبگرم دارید تفاوت دارد. اینجا می توانید آب درمانی های رایج و معمول را در کنار سرسره های آبی هیجان انگیز تجربه کنید. این امکانات در سایر چشمه های آبگرم سرعین وجود ندارد. آبگرم مجموعه ایرانیان برای امراض پوستی، عصبی و مفصلی مفید است.

مجتمع آب درمانی ایرانیان
مجتمع آب درمانی ایرانیان سرعین اردبیل

در بخش آبدرمانی مجتمع ایرانیان، امکاناتی از جمله استخر کودکان، حمام ترکی، سرسره های آبی، سونا بخار و خشک برای مراجعین مهیا است. سایر خدمات آن شامل ماساژ تراپی، غار نمک، خدمات زیبایی، خدمات مشاوره روانشناسی، سالن ورزشی، فضای سبز، رستوران و کافی شاپ می شود. این مجتمع بزرگ به صورت همزمان پذیرای بانوان و آقایان است.

اگر دوست دارید در سفر خود به سرعین در نزدیکی مجتمع آبدرمانی ایرانیان اقامت داشته باشید، این سه هتل را بررسی کنید.

 • هتل آپارتمان تخت طاووس: این هتل کمتر از 1 کیلومتر با مجتمع ایرانیان فاصله دارد و شما با تنها 1 دقیقه رانندگی به مرکز آبدرمانی مورد نظرتان خواهید رسید.
 • هتل رضوان خلیج فارس: این هتل در فاصله 1.25 کیلومتری مجتمع ایرانیان واقع شده است. با اقامت در این هتل فقط 2 دقیقه با آبگرم ایرانیان فاصله خواهید داشت.
 • هتل بوستان: هتل بوستان 1.28 کیلومتر با خدمات تفریحی رفاهی مورد نظر شما فاصله دارد. اگر در این هتل اقامت داشته باشید، پس از حدود 2 دقیقه رانندگی به مجتمع ایرانیان خواهید رسید.

فاصله این هتل ها نیز از فرودگاه اردبیل کمتر از 50 کیلومتر است.

 • ساعات فعالیت: 9:00 تا 1:00 بامداد (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 32222222-045
 • بهای بلیط: 110.000 تومان
 • آدرس: سرعین، خیابان دارایی، روبروی هتل لاله، آبدرمانی رویال پارک

آبگرم ژنرال

مرکز آب درمانی ژنرال یکی از قدیمی ترین چشمه های آبگرم سرعین است که حالا در هتل آپارتمان سپید قرار دارد. آب معدنی این مجتمع از دو چشمه متفاوت تامین می شود.

 • چشمه گوگردی با خواص درمانی برای بیماری های پوستی و مفصلی.
 • چشمه بی کربنات با خواص درمانی برای مشکلات گوارشی و تنفسی.

آبگرم ژنرال به طور کلی برای کاهش دردهای عضلانی و مفصلی، تقویت سیستم ایمنی، درمان بیماری های پوستی و کاهش اضطراب مفید است.

این مجتمع به دست نیروهای روسی تاسیس شد و مورد استفاده سربازان روسی قرار می گرفت. بعد از خروج روس ها، این مجتمع به عنوان مرکز آبدرمانی عمومی مورد استفاده مردم قرار گرفت. در حال حاضر خدمات آن در دو بخش جداگانه به بانوان و آقایان ارائه می شود. از امکانات دیگر آبگرم ژنرال می توان به سونای خشک و بخار، جکوزی، حمام سنتی، ماساژ درمانی، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد.

همانطور که اشاره کردیم، این آبگرم بخشی از هتل سپید سرعین است. برای اقامت در نزدیکترین مکان به آبگرم ژنرال، می توانید هتل سپید را در نظر داشته باشید.

 • ساعات فعالیت: 8:00 تا 24:00 (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 32222082-045
 • بهای بلیط: 75,000 تومان
 • بهای زرو جکوزی VIP خانوادگی آب درمانی: 800,000 تومان
 • آدرس: سرعین، میدان گاومیش گلی، خیابان ژنرال، آبدرمانی ژنرال

آبگرم گاومیش گلی

آبگرم گاومیش گلی از غنی ترین و پرآب ترین چشمه های آبگرم سرعین است. دمای آب این استخر به 46 درجه سانتیگراد می رسد. دمای بالای آبگرم گاومیش گلی در کنار املاح معدنی آن، به این چشمه خواص درمانی زیادی بخشیده است. از جمله این خواص می توان به بهبود بیماری های قلبی، روماتیسمی، امراض پوستی و دردهای عضلانی اشاره کرد. از نکات جالب این استخر آبگرم، روباز بودن آن است.

خدمات آبگرم گاومیش گلی در ساعات جداگانه به بانوان و آقایان ارائه می شود. متاسفانه به این آبگرم قدیمی رسیدگی چندانی نشده و امکانات آن شامل مواردی مثل صندوق امانات، حمام ترکی، ماساژ و … می شود.

برای اقامت در حوالی آبگرم گاومیش گلی می توانید هتل رضوان خلیج فارس را بررسی کنید. این هتل در 250 متری آبگرم واقع شده است و شما می توانید این مسافت کم را قدم بزنید.

 • سانس آقایان: 6 صبح تا 13:00 و 17:00تا 24:00
 • سانس بانوان: 13:00 تا 18:00
 • شماره تماس: 32222235-045
 • آدرس: سرعین، خیابان دانش، میدان گاومیش گلی، آبدرمانی گاومیش گلی

آبدرمانی پهنلو (ارشاد) سرعین

مرکز آب درمانی ارشاد یکی از به روز ترین چشمه های آبگرم سرعین است. آب معدنی این مجموعه از چشمه پهنلو تامین می شود و دارای مواد معدنی مانند گوگرد، کلرو بی کربنات سدیم، پتاسیم، سولفات و … است. این آبگرم برای بیماری های عصبی، مفصلی و پوستی و همچنین تقویت سیستم ایمنی فواید بسیاری دارد.

آبدرمانی پهنلو (ارشاد) سرعین
آبدرمانی پهنلو (ارشاد) سرعین

در این مجتمع تجهیزات و امکانات خوبی در اختیار مراجعین قرار گرفته است. برخی از آن ها عبارتند از دوچرخه ثابت در آب، تردمیل، وان های انفرادی، فیش تراپی، سالن ماساژ و فیزیوتراپی و …. آبدرمانی پهنلو دارای دو بخش مجزا برای بانوان و آقایان است و همزمان پذیرای هر دو گروه مراجعین است. این مجتمع به خاطر داشتن آسانسور و ویلچر، برای افرادی که از مشکلات حرکتی رنج می برند بسیار مناسب است.

این مرکز آبدرمانی بخشی از امکانات هتل ارشاد است؛ بنابراین برای دسترسی راحت تر به این امکانات، می توانید همین هتل را برای اقامت در نظر بگیرید. فاصله فرودگاه اردبیل تا این هتل 49 کیلومتر است و طی کردن آن با خودرو سواری حدود 50 دقیقه طول می کشد.

 • ساعات فعالیت: 9:00 تا 24:00 (برای اطلاع از سانس خانم ها و آقایان در هر فصل با شماره زیر تماس بگیرید)
 • شماره تماس: 32222893-045
 • بهای بلیط: 82,000 تومان
 • بهای رزرو جکوزی VIP خانوادگی آب درمانی: 800,000 تومان
 • آدرس : اردبیل، شهر سرعین، خیابان ولیعصر، مجتمع هتل و آبدرمانی ارشاد سرعین

قیمت و هزینه چشمه های آبگرم سرعین

همانطور که مطالعه کردید، امکانات چشمه های آبگرم سرعین با هم متفاوت هستند. قیمت و هزینه استفاده از این آبگرم ها نیز یکسان نیست. در سال 1403، بهای بلیط استخرهای آبگرم سرعین با توجه به کیفیت خدمات آن ها، چیزی بین 75,000 الی 125,000 تومان متغیر است. اگر اهل استخرهای عمومی نیستید یا یک تفریح خانوادگی را ترجیح می دهید می توانید استخرهای آب درمانی خانوادگی را رزرو کنید. هزینه رزرو استخرهای VIP از 800,000 تومان شروع می شود.

مروری بر آنچه که گفته شد

در این مطلب از مجله گردشگری هف هشتاد، تعدادی از چشمه های آبگرم سرعین، و خاص و خدمات آن ها را بررسی کردیم. متوجه شدیم آب معدنی این آبگرم ها از چشمه های مختلف تامین می شود؛ به همین دلیل خواص آن ها نیز متفاوت است. همچنین به بررسی خدمات و امکانات رفاهی آن ها پرداختیم و قیمت بلیط ها را بررسی کردیم. با توجه به این نکات، می توانید طبق انتظاراتی که از یک چشمه آبگرم دارید مقصد خود را انتخاب کنید. اگر قبلا به آبگرم های سرعین رفته اید تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا