راهنمای شکم گردی در بهترین رستوران های گیلان سال 1403

چطور ممکن است ایرانی باشید یا طرفدار غذاهای خوش رنگ و طعم ایرانی و پایتخت خوراک ایران را نشناسید! غذاهای محلی رشت به عنوان نقطه عطفی در منوی غذاهای متنوع ایرانی، گوی سبقت را از سایر شهرهای خوراک کشور ربوده است و تقریباً با هر ذائقه غذایی، همخوانی دارد. با این اوصاف بعید است گذرتان به رشت زیبا بخورد و در مورد بهترین رستوران های گیلان رشت پرس وجو نکرده باشید. در راهنمای امروز هف هشتاد قصد داریم حسابی با حافظه چشایی شما بازی کنیم و در مورد بهترین رستوران های سنتی گیلان برایتان مفصل بنویسیم.

در سال 1394 بود که سازمان علمی آموزشی یونسکو، شهر رشت پایتخت استان گیلان را به عنوان پایتخت خوراک ایران معرفی کرد تا 220 غذای محلی این سرزمین شمالی، در میدان رقابت با انواع غذاهای محلی ایرانی، پرچم دار باشد.

بهترین رستوران گیلان کجاست؟

اجازه بدهید برای آشنایی و دسترسی بهتر به هریک از رستوران های خوش نام گیلان، هر رستوران را به تفکیک شهر معرفی کنیم تا زمانی که قصد سفر به شهرهای مختلف استان را دارید، با آرامش بیشتری برای وعده غذایی دلخواهتان برنامه ریزی کنید. بنابراین با بهترین رستوران های رشت گیلان شروع می کنیم!

بهترین رستوران گیلان کجاست
بهترین رستوران های شهر گیلان

بهترین رستوران های گیلان رشت

در ادامه، رستوران های محبوب واقع در شهر رشت را معرفی می کنیم:

رستوران شورکولی رشت

اگر طرفدار رستوران های سنتی گیلان هستید، رستوران شورکولی به لطف حیات سرسبز و حوضچه دیدنی اش اوقات لذت بخشی را در زمان میل کردن غذا برایتان فراهم می کند. شما در این رستوران می توانید انواع خورشت های محلی گیلان و کباب های خوش پخت خوشمزه را امتحان کنید.

یکی از دیوارهای رستوران شورکولی به نمایش عکس هایی از مهمانان سلبریتی اختصاص یافته است. دکوراسیون داخلی رستوران به معنای واقعی کلمه اشتهای شما را باز می کند!

 منو رستوران شورکولی
 • انواع غذاهای محلی گیلان (میرزاقاسمی، اناربیج، باقلی قاتوق، فسنجان، گمج کباب)
 • انواع ماهی های شمال (ماهی اوزون برون، قزل آلا)
 • انواع کباب ها به همراه سینی مزه
 • انواع خوراک
 • بلدرچین
 • بوقلون

◄ نشانی رستوران شورکولی: رشت، گلسار، ابتدای بلوار توحید

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 32121749، 32121805، 32111296

رستوران شکم الملوک رشت

یکی دیگر از بهترین رستوران های گیلان بدون تردید رستوران شکم الملوک رشت است که در داخل هتل معروف رشت قرار دارد. تنوع غذاهای محلی و سرو انواع کباب به راحتی حافظه چشایی شما را تا سال ها تقویت می کند و به این سادگی نمی توانید به سمت غذاهای معمولی بروید! اگر طرفدار شنیدن موسیقی زنده هنگام میل کردن غذا هستید، رستوران شکم الملوک سرو غذا همراه با اجرای موسیقی زنده دارد.

 • ● مهم: سینی ملوکانه و دوغ ملوک را امتحان نکرده اید؟ این سفارش را هرگز فراموش نکنید!

 ◄ نشانی رستوران شکم الملوک: بلوار منظریه، هتل بزرگ کادوس

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01333334251

رستوران محرم رشت

یکی دیگر از بهترین رستوران های سنتی گیلان که پذیرای عاشقان پلو کباب محلی است، بدون تردید رستوران محرم رشت خواهد بود. بسیاری از گردشگران در روزهای تعطیلات به این رستوران محبوب می روند تا از خوردن انواع کباب ماهی و پیش غذاهای خوشمزه غرق لذت شوند.

 ◄ نشانی رستوران محرم: بلوار امام خمینی (ره)، روبروی دانشکده دندانپزشکی

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01333666090

رستوران رازقی رشت

اگر در جست وجوی بهترین رستوران های گیلان با طراحی داخلی مدرن و شیک هستید، رستوران رازقی رشت حسابی نظرتان را جلب خواهد کرد! شما و عزیزانتان می توانید در این رستوران لوکس از منوی پلو کباب های محلی و ماهی کبابی های خوشمزه، غذای دلخواهتان را انتخاب کنید. حتی اگر علاقه ای به خوراک های محلی رشت نداشته باشید، منوی غذاهای غیر ایرانی و ایرانی تقدیم شما خواهد شد.

رستوران رازقی رشت
رستوران رازقی رشت از بهترین رستوران های گیلان
منوی ناهار و شام رستوران رازقی
 • انواع غذاهای ایرانی
 • انواع غذاهای فرنگی
 • پیش غذاهای مختلف
 • انواع ماهی ها
 • انواع کباب ها
 • انواع خورشت های محلی گیلان
 • فسنجان
 • قیمه

علاقه مندان به وعده صبحانه می توانند منوی صبحانه زیر را در رستوران رازقی رشت داشته باشند:

 • املت سالامی
 • اسفناج
 • حلیم مخصوص
 • پنکیک
 • کیک خانگی
 • عدسی
 • سوسیس بندری
 • انواع مرباها و آبمیوه های طبیعی
 • پنیر و گردو

 ◄ نشانی رستوران رازقی: گلسار، بلوار سمیه، نبش خیابان 123

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01333334251

بهترین رستوران های بندر انزلی گیلان

جست وجوگران بهترین رستوران های گیلان قطعاً باید توقفی هم در یکی از رستوران های بندر انزلی داشته باشند. فهرست رستوران های زیر منتخب گردشگران هستند.

رستوران حاج مرتضی بندر انزلی

اگر در مورد کیفیت و قیمت غذا حساس هستید، رستوران حاج مرتضی به خوبی انتظارات شما را برآورده می کند. شما در کنار عزیزانتان می توانید بهترین و خوش پخت ترین کباب ها، مرغ ترش و ماهی کبابی را نوش جان کنید.

◄ نشانی رستوران حاج مرتضی: غازیان، مقابل اداره مخابرات بندرانزلی

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 0133228500

رستوران حاج مرتضی بندر انزلی
رستوران حاج مرتضی بندر انزلی

رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی

در فهرست بهترین رستوران های سنتی گیلان قطعاً رستوران نیلوفر آبی که در کنار تالاب انزلی ساخته شده است، قلب مهمانان خود را تسخیر می کند. زیبایی نمای این رستوران در کنار منوی غذاهای بینهایت خوشمزه محلی و ایرانی، شفاف ترین خاطره را از خاطرات شکم گردی برایتان ثبت خواهد کرد. اگر عاشق ماهی هستید، منوی صید روز را از دست ندهید.

 ◄نشانی رستوران نیلوفر آبی: روبه روی دادگستری، خیابان استادیوم

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01344514100

رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی
رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی

کافه رستوران بین المللی گرند شف بندر انزلی

به صرف غذا در یک فضای لوکس و مدرن علاقه دارید؟ کافه رستوران بین المللی گرند شف انزلی در منطقه آزاد کاسپین واقع شده است و منوی شگفت انگیزی از انواع غذای ترکی (ترکیه)، فرنگی، ایرانی، محلی و همچنین انواع فست فود را پیش رویتان قرار خواهد داد.

◄ نشانی رستوران: بلوار شهید فاتحی، طبقه دوم آکواریوم فانتستیک

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01334438597

بهترین رستوران های رودبار گیلان

 اگر گذرتان به شهرستان رودبار بخورد، نباید به سادگی از کنار بهترین رستوران های گیلان در این شهر کوچک دوست داشتنی بگذرید!

رستوران سرچشمه رودبار

رستوران سرچشمه رودبار قدمت 60 ساله دارد و در ارتفاعات این شهرستان واقع شده است. طرفداران غذاهای باکیفیت محلی مخصوصاً گردشگرانی که می خواهند برای اولین بار غذاهای محلی را تجربه کنند، می توانند به راحتی در برابر شامی رودباری یا مرغ مخصوص مزه دار شده این رستوران به زانو دربیایند!

اگر ذائقه تان اهل طعم جوجه ترش، میرزاقاسمی، باقالا قاتق، ماهی سفید، ماهی قزل آلا و فسنجان شمالی است، این رستوران را از قلم نیندازید.

 ◄ نشانی رستوران سرچشمه: کیلومتر 4 جاده رودبار به منجیل

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01334624016

رستوران زیتون رودبار

از مجموعه رستوران های لوکس گیلان، رستوران زیتون رودبار را نباید از قلم انداخت. در منوی این رستوران انواع غذاهای محلی و ایرانی موجود است و اشتهای هر گردشگری را بیدار می کند.

◄ نشانی رستوران زیتون: جاده اصلی رودبار به رشت

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01342238525

رستوران زیتون رودبار بهترین رستوران گیلان
رستوران زیتون رودبار

بهترین رستوران های لاهیجان گیلان

با ورود به شهر لاهیجان، بعید است که از اهالی شهر تعاریف زیادی در مورد بهترین رستوران های گیلان در لاهیجان نشنیده باشید. حتی اگر به دنبال بهترین باغ رستوران گیلان باشید، این شهر به خوبی انتظارات شما را برآورده می کند.

بهترین رستوران های لاهیجان گیلان
بهترین رستوران های لاهیجان گیلان

رستوران دوسیب لاهیجان

رستوران دوسیب جزو رستوران های برگزیده لاهیجان با منویی از غذاهای محلی است. اگر دوست دارید هنگام میل کردن غذا، موسیقی زنده داشته باشید، در این رستوران چنین خدماتی ارائه می شود. رستوران دوسیب لاهیجان در فهرست بهترین رستوران های سنتی گیلان قرار دارد و با انواع کباب، انواع خورشت، دورچین گیلانی (زیتون، اشپل و باقلا) از مهمانان خود پذیرایی می کند.

 ◄نشانی رستوران دوسیب: میدان ابریشم، ابتدای کمربندی، رستوران دوسیب لاهیجان

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 09113454009

رستوران شاندیز لاهیجان

علاقه مندان به فضاهای لوکس که در مورد قیمت غذا چندان حساس نیستند، می توانند منوی گران قیمت رستوران شاندیز لاهیجان را امتحان کنند. نکته جالب در مورد نحوه سرو غذا در این رستوران، حجم بالای غذا برای هر نفر است که عملاً غذایی به اندازه دو نفر خواهد بود. انواع کباب و خورشت در رستوران شاندیز سرو می شود.

◄ نشانی رستوران شاندیز: بالاتر از میدان انتظام، ابتدای حاجی آباد، رستوران شاندیز

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01342233134

رستوران شاندیز لاهیجان
رستوران شاندیز لاهیجان

رستوران وحید لاهیجان

به دنبال یک رستوران محلی پرطرفدار هستید؟ رستوران وحید لاهیجان بهترین انتخاب است. پیشنهاد ما به شما سفارش جوجه ترش خوشمزه رستوران است که در کنار انواع غذاهای محلی گیلکی و انواع کباب، ایمان شما را به اینکه گیلان حقیقتاً پایتخت خوراک ایران است، محکم تر می کند!

 ◄ نشانی رستوران وحید: بلوار امام رضا، روبه روی استخر، نبش گلستان نهم

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01342423001

رستوران سنتی مهتاب لاهیجان

رستوران سنتی مهتاب با منوی فریبنده ای از انواع غذاهای محلی و ایرانی در کنار فضایی دلخواه و کاملاً سنتی، خاطره خوبی از یک شکم گردی جذاب برایتان ثبت خواهد کرد. اگر علاقه مند به طعم جوجه ترش یا کباب ترش هستید، منوی این رستوران آماده پذیرایی از شماست.

 ◄نشانی رستوران مهتاب: بلوار امام رضا، نبش گلستان 15

نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01342426005

بهترین رستوران های فومن گیلان

با ورود به شهر فومن قطعاً دلتان می خواهد بهترین رستوران فومن را بشناسید. در ادامه بهترین رستوران های گیلان در شهر فومن را معرفی می کنیم.

 رستوران دایی بهروز فومن

رستوران دایی بهروز یکی از رستوران برگزیده محلی هاست که به لطف فضای سنتی به عنوان یک از بهترین رستوران های سنتی گیلان شناخته می شود. در این رستوران می توانید انواع غذاهای محلی و ایرانی را سفارش بدهید. حتماً از امتحان کردن کته کبابی و شامی ماسوله ای این رستوران غافل نمانید!

 ◄ نشانی رستوران دایی بهروز: خیابان کاشانی

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01334723224

رستوران سندی فومن

رستوران سندی در هتل سندی فومن واقع شده است. با دیدن بنای باشکوه ساختمان حتماً تشویق می شوید که برای صرف غذا، رستوران این هتل را امتحان کنید. فضای مجلل داخل رستوران اشتهای شما را برای یک وعده تمام و کمال تحریک می کند. همچنین پس از نوش جان کردن غذا می توانید روانه بازدید از قلعه رودخان و ماسوله شوید.

 ◄ نشانی رستوران سندی: خیابان آیت الله کاشانی فومن، اول سه راهی ماسوله و قلعه رودخان

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01331730190، 09111823032

رستوران پارس فومن

رستوران پارس فومن یک رستوران قدیمی با بیش از نیم قرن سابقه است. اگر اهل تجربه طعم های واقعی غذاهای گیلکی هستید و کیفیت غذا هم برایتان مهم است، با این مقدمه چینی خوشمزه در شهر فومن، برای خاطره سازی در شهر برنامه بچینید!

 ◄نشانی رستوران پارس: خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان ولیعصر، جنب بانک تجارت

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 09111391776

بهترین رستوران های ماسال گیلان

ممکن است مایل باشید بخشی از برنامه گیلان گردی خود را به سیاحت در شهر ماسال اختصاص بدهید. بنابراین بهترین رستوران های گیلان در این شهر را نباید از قلم بیندازید.

 رستوران شکم پر ماسال

گیلان را با ماهی شکم پر، فسنجان، انواع کباب و پلو کباب و دورچین های محشر محلی می شناسید؟ رستوران شکم پر ماسال به عنوان یکی از بهترین رستوران های گیلان حسابی شما را شگفت زده خواهد کرد. توصیه می کنیم در کنار بازدید از دیدنی های شهر ماسال، حتماً یک میز در رستوران شکم پر شهر رزرو کنید.

 ◄نشانی رستوران شکم پر: کیلومتر 3 جاده شاندرمن

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01343660021-0911694443

رستوران هاراشید ماسال

در مورد بهترین رستوران های سنتی گیلان تعریف زیاد شنیده اید؟ قطعاً رستوران هاراشید در این لیست خودنمایی می کند! همچنین می توانید از ویژگی باغ رستوران هاراشید به لطف آلاچیق های چوبی، مناظر چشم نواز و سرسبز، لذت ببرید. اگر اهل چای و قلیان بعد از غذا هم هستید، این سرویس در رستوران ارائه می شود.

 ◄نشانی رستوران هاراشید: بام سبز ماسال

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01344680008

رستوران هاراشید ماسال
رستوران هاراشید ماسال

بهترین رستوران های تالش گیلان

برای پیدا کردن بهترین رستوران های گیلان خیلی به خودتان زحمت ندهید! رستوران های واقع در شهر تالش در فهرست بهترین رستوران تالش قرار دارند و به اندازه کافی انتظارات شما را برآورده خواهند کرد.

رستوران آق اولر تالش

اگر به دنبال بهترین باغ رستوران گیلان هستید، رستوران آق اولر به لطف آلاچیق های زیبا و دنج و منویی از غذاهای محلی ( کباب ترش، میرزاقاسمی، ماهیچه با کته کباب) اشتهای شما را بیدار می کند. اگر میل به خوردن خورشت های محلی دارید هم این رستوران جوابگوی خواسته شما است.

 ◄نشانی رستوران آق اولر: بلوار نیایش

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 01344234419

رستوران آق اولر تالش
بهترین رستوران گیلان: رستوران آق اولر تالش

کباب خانه با کرم تالش

اهل خوردن کباب و دوغ و پیاز هستید؟! کباب سرای باکرم یک انتخاب درجه یک است. باید اضافه کنیم که رستوران با کرم محبوب قلب محلی های تالش است و 35 سال پذیرای مردم این شهر بوده. از نوش جان کردن ماهی کبابی، اکبر جوجه، کته کبابی و از همه لذیذتر، کباب بره در این رستوران خاطرات خوبی خواهید ساخت.

 ◄نشانی رستوران با کرم: جنب پل بزرگ تالش، نبش سه راه ییلاق

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 09111844924

بهترین رستوران های صومعه سرا گیلان

در فهرست بهترین رستوران های گیلان در شهرستان صومعه سرا، بدون تردید دو رستوران پرستو و ترنگ طلایی می درخشد.

رستوران پرستو صومعه سرا

گردشگران با ورود به این شهرستان مشتاق هستند طبق تعاریف محلی ها و گردشگران قدیمی، تجربه منحصربه فردی از خوردن غذاهای محلی در رستوران پرستو داشته باشند. در این رستوران انواع کباب های خوشمزه گیلکی و همچنین غذاهای ایرانی سرو می شود. اگر با چلوکباب خاطره همیشگی دارید، این غذا در رستوران پرستو رقیب ندارد!

 ◄نشانی رستوران پرستو: بالاتر از میدان انتظام، روبروی بیمارستان امام خمینی

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 09112820988

رستوران ترنگ طلایی صومعه سرا

رستوران ترنگ طلایی قدمتی طولانی در گیلان دارد. شما می توانید انواع غذاهای خوشمزه گیلکی، چنجه و انواع دیگر کباب ها را سفارش بدهید.

 ◄نشانی رستوران ترنگ طلایی: جانبازان، کمربندی بهشتی، بلوار صالحی، خیابان ستارخان

◄ نشانی روی گوگل مپ

◄ تلفن: 09113826020

چند نکته تکمیلی که بهتر است بدانید!

 • اگر طرفدار رستوران هایی با اجرای موسیقی زنده هستید، بهترین رستوران های گیلان با اجرای موسیقی زنده، رستوران هنرمندان، رستوران کارن و رستوران قلعه، هر سه در رشت هستند.
 • علاقه مندان به فضاهای مجلل و لاکچری با دکوراسیون مدرن می توانند رستوران های گیلان گراند در خیابان گلسار و رستوران رازقی رشت را تجربه کنند.
 • اگر عاشق دیزی در آب وهوای شمال هستید دیزی سنگی رستوران دوران بهترین انتخاب است. همچنین می توانید کشک و بادمجان این رستوران را امتحان کنید.

ثبت بهترین خاطرات شکم گردی با هف هشتاد!

گردشگرانی که عاشق تجربه های غذایی متفاوت در سفر هستند در یک لیگ دیگر قرار می گیرند! اگر شما هم عاشق طعم ها و بوی غذاهای محلی گیلکی هستید و نمی خواهید فقط به شنیدن تعاریف اطرافیان از غذاهای محلی گیلکی بسنده کنید، کارشناسان ما در تیم سفر هف هشتاد، با معرفی بهترین رستوران های گیلان، به معنای واقعی کلمه انتظارات شما را برآورده خواهند کرد. در پایان، سفر امن، لذت بخش، طولانی همراه با سفره هایی رنگارنگ و خوش عطر و بو را برایتان آرزومندیم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا