هزینه سفر به کیش چقدر است؟

هزینه سفر به کیش چقدر است؟ این سوال یکی از رایج ترین و پرتکرارترین سوالات حوزه گردشگری به شمار می آید که تمامی گردشگرها در هنگام سفر به کیش با آن مواجه می شوند و تا جواب دقیقی برای آن پیدا نکنند، سفر خود را به طور کامل برنامه ریزی نمی کنند. در واقع بسیاری از اوقات، هزینه های سفر به کیش برای افراد آن قدر بالا می رود که تغییراتی در برنامه های آنها ایجاد می کند.

نکته بسیار مهمی که باید درباره هزینه سفر به جزیره کیش بدانید این است که نمی توان عدد ثابتی و دقیقی برای آن تعیین کرد؛ شما در هنگام سفر به کیش با عوامل مختلفی مواجه می شوید که هزینه های سفر بر اساس آن ها افزایش یا کاهش پیدا می کند.

در ادامه این مطلب قصد داریم به طور کامل تمام عوامل تأثیرگذار بر هزینه سفر به کیش را مورد بررسی قرار دهیم تا بیشتر از پیش با میزان هزینه های سفر به این جزیره زیبا آشنا شوید.

هزینه های جابه جایی از مبدأ تا مقصد

اولین و مهم ترین عاملی که هزینه سفر به کیش را تحت تأثیر قرار می دهد، هزینه جابه جایی از شهر شما تا جزیره کیش است؛ ازآنجایی که برای سفر به کیش روش های مختلفی وجود دارد، شما می توانید با انتخاب بهترین روش، هزینه های سفر را کاهش دهید. در ادامه بهترین و رایج ترین روش های سفر به کیش را به همراه هزینه آن ها معرفی می کنیم.

هزینه سفر به کیش با هواپیما

سفر به کیش با هواپیما، یکی از بهترین و آسان ترین روش های سفر به این جزیره زیبا به شمار می آید. درصورتی که شهر شما دارای فرودگاه باشد و در طول روز پروازهای مختلفی به جزیره کیش داشته باشد، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به کیش برسانید.

البته در اینجا باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید؛ قیمت بلیط هواپیما به مبدأ شما و زمان سفر به جزیره بستگی داد. در فصل تابستان و اوایل پاییز که هوای جزیره گرم و شرجی است، تعداد پایین گردشگرها باعث می شود که بلیط هواپیما ارزان تر باشد. هنگامی که فصل زمستان از راه برسد، تعداد گردشگرها افزایش می یابد و در نتیجه بلیت هواپیما هم با افزایش قیمت مواجه می شود. به طورکلی بلیط هواپیما تهران کیش، در روزهای عادی حدود 1,400,000 هزار تومان و در روزهای شلوغ زمستان تا 4,500,000 هزار تومان به گردشگرها عرضه می شود.

هزینه سفر به کیش با قطار

با این که سفر هوایی به کیش بسیار آسان و سریع است اما بیشتر افراد به دلیل هزینه بالای آن، سایر روش ها را انتخاب می کنند. هزینه سفر به کیش با قطار به نسبت هواپیما بسیار مناسب تر است؛ به همین دلیل بیشتر افراد در هنگام سفر بلیط قطار را خریداری می کنند.

نکته بسیار مهمی که علاقه مندان به قطار باید بدانند این است که سفر زمینی به کیش مستقیم نیست؛ یعنی شما باید از مبدأ خود بلیط قطار بندرعباس را تهیه کنید و سپس با استفاده از بندرهای چارک، لنگه و آفتاب خود را به کیش برسانید.

بندر چارک بهترین و مناسب ترین بندر برای سفر به کیش است اما هنگام پیاده شدن در بندرعباس، باید مسافتی حدود 291 کیلومتر را طی کنید تا به بندر چارک برسید و در آنجا با استفاده از لنج ها و اتوبوس های دریایی، مسیر جزیره کیش را در پیش بگیرید.

هزینه بلیط قطار هم مانند هواپیما در اوقات مختلف سال باهم تفاوت دارد اما به طورکلی قیمت آن در بازه 300 تا 630 هزار تومان قرار می گیرد. همچنین هزینه لنج برای مسیر بندر چارک به کیش، حدود 290 هزار تومان و هزینه جابه جایی با شناور حدود 190 هزار تومان است.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

سفر با ماشین شخصی یکی دیگر از روش های سفر به کیش است که شما می توانید آن را انتخاب کنید؛ البته اگر شهر شما فاصله زیادی با بندر چارک دارد، پیشنهاد می کنیم که بی خیال سفر با ماشین شخصی شوید؛ معمولاً بیشتر شهرهای ایران بیش از 1000 کیلومتر با بندر چارک فاصله دارند و رانندگی در این مسیر علاوه بر خستگی بیش از حد، زمان زیادی از تعطیلات شما را به خود اختصاص می دهد.

به هر حال هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی زیا نیست و شما با حداقل هزینه خود را به بندر چارک می رسانید. در این بندر اگر بخواهید ماشین خود را به جزیره ببرید، باید هزینه لندیگراف را بپردازید و اگر بخواهید در جزیره ماشین اجاره کنید، باید ماشین خود را در پارکینگ قرار دهید.

هزینه لندیگراف برای ماشین های شخصی به صورت رفت و برگشت، حدود 2 میلیون و 400 هزار تومان (برای سال 1402) است. همچنین برای عوارض ورود به جزیره باید حدود 300 هزار تومان بپردازید. توجه داشته باشید که سفر به جزیره با ماشین شخصی بسیاری از هزینه های سفر از جمله اجاره خودرو را کاهش می دهد.

هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی
هزینه سفر به کیش با ماشین شخصی

هزینه های اقامت در جزیره کیش

انتخاب محل اقامت یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه سفر به کیش است. گزینه های اقامت در جزیره کیش آن قدر زیاد هستند که شما بر اساس بودجه خود می توانید بهترین گزینه را برای تعطیلات خود انتخاب کنید. در ادامه بهترین گزینه های اقامت را به همراه هزینه آن ها معرفی می کنیم.

هزینه اقامت در هتل 5 ستاره

اقامت در هتل های 5 ستاره به شدت هزینه سفر به کیش را بالا می برد؛ بنابراین اگر قصد پایین آوردن هزینه ها را دارید، هتل های 5 ستاره کیش مکان مناسبی برای اقامت شما نخواهند بود. در طرف مقابل اگر علاقه زیادی به محل های لوکس و مدرن دارید و اصلا هزینه اقامت برایتان مهم نیست، هتل های ترنج، داریوش، پالاس و… از بهترین هتل های کیش هستند که جذابیت سفر را برایتان چند برابر می کند.

هزینه هتل های 5 ستاره بر اساس تعداد روزهای اقامت، نوع اتاق و استفاده از امکانات هتل محاسبه می شود، معمولا این هتل ها در روزهای شلوغ سال قیمت را بالا می برند. به طورکلی هزینه اقامت در هتل های 5 ستاره برای هر یک نفر از 1,500,000 هزار تومان شروع می شود. البته هتل هایی مانند هتل ترنج، حداقل قیمت را حدود 8 میلیون تعیین کرده است.

هزینه اقامت در هتل های 4 ستاره

هتل های 4 ستاره به نسبت هتل 5 ستاره قیمت مناسب تری دارند، این نوع از هتل ها امکانات خوبی به شما ارائه می کنند و معمولا در اوقات شلوغ سال قیمت را بالا می برند. هتل لیلیوم، هتل سورینت مریم، هتل آرامیس و پارمیدا ز جمله هتل های 4 ستاره محبوب کیش هستند که هزینه اقامت در آن ها برای هر یک نفر معمولا از یک میلیون تومان شروع می شود و حتی به نزدیکی 4 میلیون هم می رسد.

هزینه اقامت در هتل های 3 ستاره

برای پایین آوردن هزینه سفر به کیش، هتل های سه ستاره گزینه بسیار خوبی به شمار می آیند؛ این نوع از هتل ها امکانات معمولی را به بهترین شکل ارائه می کنند و قیمت رزرو اتاق ها را در بازه 500 الی 800 یا 900 هزار تومان قرار داده اند. بیشترین قیمت هتل های 5 ستاره برای روزهای تعطیل زمستان است که حتی در این روزها هم به نسبت هتل 4 و 5 ستاره قیمت مناسب تری دارند.

هزینه اقامت در سوئیت و ویلا

بسیاری از افراد به دلیل قوانین هتل و شلوغ بودن آن، سوئیت و یا ویلا را برای اقامت انتخاب می کنند. نکته بسیار مهمی که باید برای اجاره سوئیت و ویلا به آن توجه کنیدT این است که بازه قیمتی آن ها بر اساس محل سوئیت، ظرفیت، تنوع امکانات و… تعیین می شود. در جزیره کیش محله هایی وجود دارند که با سواحل و مراکز تفریحی فاصله دارند؛ شما می توانید با مبلغ 500 الی 1 میلیون تومان سوئیت را برای یک شب اجاره کنید.

البته اگر اجاره یک سوئیت یا ویلای خوب در کنار ساحل و مراکز تفریحی را برنامه ریزی کرده اید، هزینه اقامت شما از چند میلیون تومان آغاز می شود؛ در واقع برخی از ویلاهای لوکس و لاکچری وجود دارند که هزینه اقامت آن ها از 5 میلیون تومان شروع می شود.

بیشتر بخوانیم: بهترین هتل های ساحلی کیش برای تجربه سفری رویایی

هزینه اجاره ماشین در جزیره کیش

یکی از مهم ترین دلایلی که جزیره کیش به عنوان یک مقصد مسافرتی انتخاب می شود، امکان اجاره ماشین های خارجی است. اگر خودروی خود را در پارکینگ بندر چارک گذاشته اید و یا با هواپیما به جزیره آمده اید، قطعاً برای رفت وآمد در جزیره باید یک ماشین اجاره کنید و یا استفاده از تاکسی و اسنپ را در برنامه خود قرار دهید.

قطعاً استفاده از تاکسی و اسنپ لذت مسافرت را از بین می برد؛ بنابراین اجاره ماشین برای افزایش هیجان سفر به کیش، بهترین گزینه ممکن است. هزینه اجاره ماشین به جزیره کیش تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند نوع ماشین، مدل ماشین، زمان سفر به کیش و… قرار می گیرد.

اگر به دنبال ماشین های ارزان می گردید، با هزینه 1 الی 1.5 میلیون تومان هم می توانید برای یک روز کامل ماشین اجاره کنید، اما اگر به دنبال تجربه رانندگی با ماشین های خارجی و مدل بالا هستید، باید برای هر یک شب حدود 3 الی 4 میلیون تومان در نظر بگیرید. البته در جزیره کیش ماشین های لوکس و لاکچری با هزینه های 10 میلیون و 20 میلیون هم وجود دارند.

هزینه وعده های غذایی در جزیره کیش

هزینه وعده های غذایی کاملاً بستگی به سبک غذایی و محل سرو آن بستگی دارد. اگر بخواهید در محل اقامت خود وعده های غذایی را شخصاً درست کنید، قطعاً هزینه ها تا حد زیادی پایین می آیند؛ در واقع شما می توانید با هزینه 70 الی 80 هزار تومان برای هر نفر، یک وعده غذایی خوب درست کنید.

در طرف مقابل اگر علاقه ای به آشپزی ندارید و می خواهید در رستوران ها و کافه ها غذای خود را میل کنید، هزینه سفر به کیش بالا می رود. در جزیره کیش انواع رستوران های لوکس، غذاخوری های معمولی و غرفه های فست فود وجود دارند که بر اساس بودجه خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.

هزینه یک وعده غذا در رستوران ها و غذاخوری های عادی حدود 150 هزار تومان (بدون مخلفات) هزینه به همراه دارد اما اگر بخواهید بهترین رستوران های کیش را انتخاب کنید، باید برای هر یک نفر حدود 700 الی 800 هزار تومان بپردازید. البته رستوران های باکلاس کیش غذاهایی در حد 300 الی 400 هزار تومان هم برایتان سرو می کنند.

هزینه تفریحات در جزیره کیش

تفریحات جزیره کیش بسیار متنوع هستند؛ به همین دلیل هزینه آن ها در یک بازه قیمتی گسترده قرار می گیرد؛ برخی از تفریحات جزیره کیش قیمت مناسبی دارند اما برخی دیگر بسیار لوکس و لاکچری هستند و برای تجربه آن ها باید هزینه زیادی را بپردازید.

هزینه سفر به کیش زمانی بالا می رود که بخواهید تفریحات لوکس را تجربه کنید؛ مواردی که در ادامه معرفی می کنیم، از جمله مهم ترین تفریحات گران قیمت جزیره کیش هستند:

 • غواصی تفریحی: 20 دقیقه 600 هزار تومان
 • پاراسل: 6 دقیقه 560 هزار تومان
 • فلای بورد: 20 دقیقه 800 هزار تومان
 • اسکی روی آب با قایق: 20 دقیقه 500 هزار تومان
 • گشت با قایق تندرو تک موتور اسکله تفریحی تا دهکده ساحلی (1 تا 6 نفر): 60 دقیقه 1150000 هزار تومان
 • ماهیگیری ترولینگ با شناور و تجهیزات: 2000000 تومان
 • شنا و غواصی با دلفین ها: 1350000 تومان
 • پرواز تفریحی جایروکوپتر: 1250000 تومان
 • اجاره کشتی تفریحی خصوصی (یات): 2600000 تومان

درصورتی که تمکن مالی شما برای تجربه این نوع از تفریحات کافی نیست، می توانید تفریحات دیگر جزیره کیش را انتخاب کنید. در جزیره کیش تفریحات ارزان تری هم وجود دارند که شما می توانید با مراجعه به سافاری کیش و سایر مراکز تفریحی آن ها را تجربه کنید. این تفریحات عبارت اند از:

 • پینت بال و اتاق فرار: 150 هزار تومان
 • شترسواری و اسب سواری: 85 هزار تومان
 • اجاره موتوربرقی: 150 هزار تومان
 • تله کابین کیش: 250 هزار تومان
 • بانجی شوتینگ: 190 هزار تومان
 • گشت با قایق کف شیشه: 140 هزار تومان
 • شاتل: 200 هزار تومان
 • بنانا: 180 هزار تومان
 • تورینگ کایاک: 160 هزار تومان
 • کارتینگ: 185 هزار تومن

نکته بسیار مهمی که باید درباره هزینه تفریحات کیش بدانید این است که نرخ دقیق آن ها در مواقع مختلف سال باهم فرق دارد؛ هزینه هایی که در اینجا بیان کردیم، میانگین قیمت تفریح ها در طول سال است.

هزینه تفریحات در جزیره کیش
هزینه تفریحات کیش مثل تله کابین کیش

هزینه حمل ونقل عمومی در جزیره کیش

قطعاً جابه جایی در جزیره کیش با وسایل حمل ونقل عمومی لذت سفر را کاهش می دهد اما اگر به هر دلیلی قصد استفاده از این وسایل را داشته باشید، باید بدانید که در سطح جزیره کیش انواع تاکسی و مینی بوس برای جابه جایی شما وجود دارند.

تاکسی های جزیره کیش به دو دسته سفید و زرد تقسیم می شوند؛ کرایه تاکسی های زرد که در مسیر فرودگاه فعالیت می کنند، بر اساس تاکسی متر محاسبه می شود. هزینه استفاده از این تاکسی ها حدود 40 الی 60 هزار تومان است.

تردد با تاکسی های سفید هم بر اساس تاکسی متر محاسبه می شود. برای استفاده از این تاکسی ها باید حدود 40 الی 60 هزار تومان برای مسیرهای کوتاه و حدود 100 الی 150 هزار تومان برای مسیرهای دور بپردازید.

هزینه استفاده از مینی بوس بسیار ارزان تر است؛ درصورتی که بخواهید با این وسایل حمل ونقل جابه جا شوید، هزینه شما کمتر از 10 هزار تومان خواهد بود.

سایر هزینه های سفر به کیش

مواردی که معرفی کردیم، هزینه های اصلی سفر به کیش هستند؛ شما در هنگام گشت وگذار در جزیره، بر اساس شرایط خود باید هزینه های خاصی را برای موارد دیگر کنار بگذارید. خرید سوغاتی، خرید وسایل موردنیاز خود، خرید خوراکی برای طول روز و خرید وسایل شنا از جمله مهم ترین مواردی هستند که در صورت نیاز باید به هزینه سفر به کیش اضافه کنید.

خرید بلیط هواپیمای کیش از هف هشتاد

اگر می خواهید به صورت هوایی به کیش سفر کنید، سایت هف هشتاد بهترین و مناسب ترین گزینه برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در این جزیره است. سایت هف هشتاد در زمینه گردشگری و سفر به کیش خدمات مختلفی ارائه می کند که برای بهره مندی از آن ها کافی است به مجله گردشگری هف هشتاد مراجعه کنید.

سخن نهایی

هزینه سفر به کیش یکی از مهم ترین موضوعاتی است که گردشگرها قبل از سفر با آن مواجه می شوند. در این مطلب به طور کامل مهم ترین هزینه های سفر به کیش را مورد بررسی قرار دادیم تا شما بر اساس شرایط خود و تعداد روزهایی که در این جزیره اقامت دارید، یک محاسبه تقریبی برای هزینه ها انجام دهید.

سوالات متداول

مهم ترین عوامل تأثیرگذار بر هزینه سفر به کیش کدام ها هستند؟

زمان سفر به جزیره کیش، نحوه سفر، نوع محل اقامت، تعداد تفریحات، وعده های غذایی، نوع ماشین کرایه و حمل ونقل عمومی مهم ترین عواملی هستند که هزینه سفر به کیش را تحت تأثیر قرار می دهند.

چگونه هزینه سفر به کیش را کاهش دهیم؟

سفر با قطار یا ماشین شخصی، رزرو هتل سه ستاره، اجاره ماشین های ارزان قیمت، درست کردن وعده های غذایی در محل اقامت و انتخاب تفریح های ارزان هزینه های سفر به کیش را کاهش می دهند.

بلیت هواپیما تهران به کیش چقدر است؟

بلیت هواپیما تهران به کیش در مواقع مختلف سال باهم فرق دارد؛ به طورکلی هزینه بلیت در طول سال حدود 1,400,000 الی 4,500,000 تومان است.

کدام بندرها برای سفر به کیش خدمات رسانی می کنند؟

بندر لنگه، بندر آفتاب و بندر چارک (مهم ترین بندر) برای سفر زمینی به کیش هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا