معرفی روستای چی چی نی کوتی لاهیجان

روستای چی چی نی کوتی از جمله جاذبه های گردشگری و طبیعی خاص استان گیلان به حساب می آید. این روستا در 30 کیلومتری شهر زیبای لاهیجان واقع شده است و طبیعت آن از جمله بکرترین مکان های ایران به شمار می رود. چی چی نی کوتی در میان جنگلی انبوه واقع شده است که تا حد زیای از گزند زندگی مدرن و صنعتی دور مانده است.

اکثر جمعیت این روستا را کشاورزانی تشکیل دهند که محصول اصلی منطقه، یعنی چای را کشت می کنند. در صورتی که در فصل تابستان و پاییز به چی چی نی کوتی مراجعه کنید می توانید رایحه چای را در هوا حس کنید و این رایحه تجربه بازدید شما از روستا را به تجربه ای بسیار خاص و به یاد ماندنی تبدیل می کند.

در این روستا می توان با مردمی گرم تعامل داشت، از زیبایی و سکوت جنگل استفاده کرد و از آرامش روستا حداکثر بهره را برد. چی چی نی کوتی در عین بکر بودن دارای امکانات رفاهی مناسبی است تا گردشگران در زمان بازدید از این روستا و جنگل‌ های اطراف با مشکل و کمبودی مواجه نشوند.

معرفی روستای چی چی نی کوتی

برای معرفی روستای چی چی نی کوتی اول از هر چیز به سراغ نام آن می رویم. احتمالا شما نیز با دیدن نام عجیب این روستا در رابطه با معنای آن کنجکاو شده اید. چی چی نی کوتی در زبان محلی به معنای لانه گنجشک است. توضیح دقیقی برای چرایی انتخاب نام این روستا وجود ندارد؛ اما عده ای می گویند که این نام درواقع به علت کوچک بودن و تراکم نسبی روستا در گذشته برای آن انتخاب شده است.

یکی از ویژگی های خاص چی چی نی کوتی بکر بودن طبیعت اطراف آن است. بسیاری از گردشگرانی که از این دیار دیدن کرده اند می گویند که پس از ورود به جنگل حس کرده اند که کاملا از زندگی صنعتی و مدرن دور شده اند. محیط اطراف این روستا سرشار از آرامش و اصالت طبیعت است و بخش هایی از آن طوری به نظر می رسند که انگار برای اولین بار مشاهده می شوند.

گیلان گردی: معرفی بهترین جاهای دیدنی لاهیجان

ویژگی های خاص روستای چی چی نی کوتی

روستای چی چی نی کوتی لاهیجان ویژگی هایی دارد که آن را از اکثر روستاهای ایران و شمال متمایز کرده است. پیش تر اشاره کردیم که این روستا بسیار بکر مانده است و طبیعت اطراف آن از آسیب های شهرسازی غیر اصولی در امان بوده است. همین مسئله باعث شده است که جنگل های چی چی نی کوتی تنوع گیاهی و حیوانی خود را حفظ کنند.

در جنگل های اطراف این روستا انواع گیاهان دارویی، درختان جنگلی و میوه های وحشی قابل مشاهده هستند. از جمله میوه های وحشی این جنگل می توان به تمشک و توت وحشی اشاره کرد. از طرفی تنوع گونه های حیوانی چی چی نی کوتی نیز نسبتا زیاد است.

اقامت در روستای چی چی نی کوتی

در صورتی که از هیاهوی زندگی شهری خسته شده اید روستای چی چی نی کوتی می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای گذراندن وقت آزادتان باشد. متاسفانه در خود روستا خانه بوم گردی یا هتل وجود ندارد؛ اما گردشگران می توانند در شهر لاهیجان که تنها 30 کیلومتر با این روستا فاصله دارد هتلی رزرو کرده و در آن اقامت گزینند.

عده ای ترجیح می دهند که در دل طبیعت روستا ساکن شوند و در میان جنگل شب را به صبح برسانند. در صورتی که شما نیز از جمله این افراد هستید توصیه می کنیم که خود را به خوبی برای این کار آماده کنید. در صورتی در فصل سرما از این روستا دیدن می کنید حتما تجهیزات گرمایشی مناسب و کافی با خود همراه داشته باشید. همچنین داشتن مقدار مناسب و معقولی آب و غذا نیز برای اقامت و گردش در جنگل ضروری است.

در صورتی که مهارت و دانش کافی ماندن در جنگل را ندارید و در عین حال علاقه به گذراندن طول شب در جنگل را دارید نیز راه حلی برای شما وجود دارد. برخی تورهای گردشگری که گروهی از این روستا بازدید می کنند یک یا چند شب را در جنگل سپری می کنند. این تورها امکانات بسیار کاملی را برای اعضای خود فراهم می کنند و افرادی متخصص و حرفه ای آنها را مدیریت می کنند.

جاهای دیدنی چی چی نی کوتی

اصلی ترین جاذبه گردشگری روستای چی چی نی کوتی جنگل منحصر به فرد و غنی آن است. به جز این، بافت خود روستا نیز می تواند برای عده ای جذابیت داشته باشد. از طرفی سبک سنتی کشاورزی در این روستا و محصولاتی که در آن کاشته می شوند نیز می توانند از جمله جاذبه های آن به حساب آیند. کشاورزان چی چی نی کوتی عمدتا به کاشت چای می پردازند. مزارع چای رایحه خاصی دارند و پوشش سبز، انبوه و بسیار زیبایی ایجاد می کنند.

یکی از جذابیت های روستاهای شمال ظاهر بسیار متفاوت آنها در فصول مختلف است. در بهار و تابستان جنگل های اطراف روستا بسیار سبز و انبوه هستند. در فصل پاییز زمین جنگل ها مملوء از برگ زرد و خشک درختان می شود و در فصل زمستان و در صورت بارش برف، روستا و جنگل اطراف آن یک دست سفید پوش می شوند.

از طرفی نزدیکی این روستا به لاهیجان به گردشگران اجازه می دهد که از جاذبه های زیبا و منحصر به فرد عروس سبز گیلان نیز دیدن کنند. از جمله جذاب ترین جاذبه های لاهیجان می توان به شیطان کوه اشاره کرد. علاوه بر این که خود شیطان کوه و دریاچه آن جاذبه گردشگری بسیار جذابی به حساب می آیند تله کابین و و زیپ لاین شیطان کوه نیز می تواند تجارب بسیار جذابی برای گردشگران رقم بزنند.

آب و هوای روستای چی چی نی کوتی

چی چی نی کوتی آب و هوایی کوهستانی دارد؛ بنابراین در زمستان ممکن است هوا به زیر صفر برسد. فصل پاییز در این منطقه فصلی بسیار پر باران و نسبتا سرد به حساب می آید. آب و هوای چی چی نی کوتی در بهار و تابستان بسیار مطلوب و معتدل است. در صورت بازدید از این روستا در فصل بهار می توانید از کمال زیبایی آن لذت ببرید؛ گرچه این روستا در هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد.

جمع بندی

روستای چی چی نی کوتی در استان زیبای گیلان واقع شده است و از جمله بکرترین مناطق این استان به حساب می آید. این روستا تا حد زیادی بافت سنتی خود را حفظ کرده است و در عین حال از امکانات حداقلی مناسبی برخوردار است. در اطراف چی چی نی کوتی علاوه بر جنگلی دست نخورده و انبوه، زمین های چای نیز پوشش سبز و بسیار جذابی ایجاد کرده اند.

لازم به ذکر است که روستاهایی مانند چی چی نی کوتی در شمال کشور فراوان هستند و فقط به استان گیلان محدود نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا