آیا رزرو بلیط هواپیما خارجی بدون پرداخت امکان دارد؟

سفر با هواپیما یکی از ساده‌ترین شیوه‌های سفر به شهرها و کشورهای مختلف با هر میزان مسافتی است. خرید و رزرو بلیط از تا حد زیادی از اتلاف زمان شما جلوگیری می‌کند. جالب‌تر این که می‌توانید بدون پرداخت هزینه، بلیط خود را برای سفرهای خارجی رزرو کنید. برای آشنایی با نحوه رزرو بلیط هواپیما خارجی بدون پرداخت در این مقاله با ما همراه باشید.

آیا می توان بلیط هواپیما خارجی را بدون پرداخت هزینه رزرو کرد؟

کاربر عزیز سرویس رزرو بلیط هواپیما در هف هشتاد امکانپذیر نمی باشد.

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که برای مسافران خارجی و داخلی هواپیما وجود دارد، این است که آیا می‌توانند بدون پرداخت هزینه، بلیط هواپیما خارجی را رزرو کنند؟ پاسخ این سوال با درنظرگیری برخی شرایط مثبت است.

اما رزرو بلیط هواپیما خارجی بدون پرداخت نیازمند رعایت شرایط و قوانین مشخصی است. درواقع شما می‌توانید بلیط هواپیما خارجی را تنها برای مدت مشخصی رزرو کنید. علاوه بر آن، شما بلیط هواپیما خارجی را به صورت دقیق خریداری نکرده‌اید، بلکه صندلی مدنظر را تا زمانی که دوست دارید برای خود حفظ کرده‌‌اید. این قابلیت برای اشخاصی که قصد مهاجرت داشته باشند بسیار مفید است. قیمت این نوع از بلیط‌ها به صورت دقیق و باتوجه به نرخ روز تعیین می‌شود. پس اگر بلیط هواپیما خارجی را بدون پرداخت رزرو کردید و قصد سفر هوایی در زمان رزرو شده را داشتید، باید باتوجه به نرخ روزانه هزینه بلیط را پرداخت کنید.

خدمات فست ترک فرودگاهی میدونی چیه؟

علاوه بر آن، سه دسته از اشخاص می‌توانند با استفاده از این قابلیت، بلیط هواپیما خارجی را بدون پرداخت و برای زمان مشخص انجام دهند:

  • اشخاصی که زمان دقیق از آمادگی ویزا خود ندارند و باید بلیط هواپیما خارجی خود را به سفارت تحویل دهند.
  • اشخاصی که به دنبال بلیط ارزان‌تر هستند یا برای سفر خود در زمان مشخصی برنامه‌ریزی کرده‌اند.
  • اشخاصی که منتظر قطعی شدن برنامه سفر خود هستند و جهت اطمینان بلیط خود را رزرو کرده‌اند.

خرید بلیط هواپیما خارجی از هف هشتاد

همانطور که گفته شد سفر با هواپیما یکی از ساده‌ترین شیوه‌های سفر به شهرها و کشورهای مختلف است. با افزایش خدمات و امکانات ایرلاین‌های ایرانی و خارجی، توجه مردم به‌ این نوع از سفر جلب شد و طرفداران زیادی پیدا کرد.

خرید بلیط هواپیما از طریق مراجعه حضوری و اینترنتی انجام می‌شود. اشخاصی که زمان کافی برای مراجعه حضوری و خرید بلیط هواپیما را ندارند، می‌توانند به صورت مجازی در هف هشتاد، یا با استفاده از نرم‌افزار هف هشتاد، بلیط هواپیما را خریداری را کنند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

خرید اینترنتی بلیط هواپیما در هف هشتاد با چند کلیک ساده امکان‌پذیر است. شما می‌توانید نام شهر مبدا و مقصد را در بخش‌های مخصوص وارد کنید، سپس تقویم هف هشتاد برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید تاریخ مدنظر خود برای سفر را انتخاب کنید. در کنار این تقویم باید تعداد مسافران را مشخص کنید، پس از آن باید گزینه جست‌وجوی سفر را انتخاب کنید.

در این لحظه لیستی از تمام ایرلاین‌های ایرانی و خارجی که به شهر یا کشور موردنظر شما پرواز داشته باشند نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید در این لیست اطلاعاتی چون نام ایرلاین، ساعات دقیق حرکت، برخی امکانات، نوع مدل هواپیما، پرواز چارتر یا سیستمی، شرایط استرداد مربوط به ایرلاین، میزان بار مجاز، قیمت بلیط وغیره را مشاهده کرده و بلیط خود را خریداری کنید.

اگر تاریخ مشخصی را برای بازگشت مدنظر دارید، می‌توانید با انتخاب گزینه بلیط رفت‌و‌برگشت، بلیط خود را برای زمان بازگشت نیز خریداری کنید.

پرواز چارتر و سیستمی

پرواز چارتر و سیستمی دو گزینه بسیار مفیدی هستند که تمامی ایرلاین‌ها در اختیار مسافران خود قرار داده‌اند. پرواز چارتر بدین صورت است که شما به‌صورت پیشاپیش، بخش مشخصی از بلیط‌های هواپیما را کرایه می‌کنید. در این نوع خرید شما می‌توانید مجموعه‌ای از صندلی‌های هواپیما را جلوتر از بقیه خریداری کنید، پس از آن مابقی صندلی‌های هواپیما برای مسافران دیگر نمایش داده می‌شود. قیمت این نوع از بلیط‌ها در مقایسه با بلیط‌های سیستمی کمی بیشتر است.

پرواز سیستمی به صورت عادی و توسط آژانس‌هاس مسافربری ارائه می‌شود. علاوه بر آن، قیمت بلیط‌های سیستمی کمتر از پروازهای چارتر است و می‌توانید بدون نگرانی از پر شدن صندلی‌ها، آن را به صورت مجازی یا حضوری خریداری کنید. هرچند که قیمت بلیط سیستمی از چارتر کمتر است اما به صورت کلی گاهی دچار نوسان‌های می‌شود.

قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما خارجی در شرکت‌های هواپیمای متفاوت است. درواقع نرخ قیمت بلیط باتوجه به عوامل مختلف تعیین می‌شود. عواملی چون میزان مسافت، نوع پرواز پارتر یا سیستمی، میزان اضافه بار، نوع خدمات ارائه شده و غیره تعیین می‌شود. به همین سبب نمی‌توان نرخ دقیقی از قیمت بلیط هواپیما ارائه داد.

استرداد بلیط هواپیما

وقوع اتفاق‌های ناگهانی و نرسیدن به‌موقع به پرواز، ممکن است برای هر مسافری رخ دهد. به همین سبب یکی از قابلیت‌های خطوط‌های هوایی، امکان استرداد یا کنسلی بلیط هواپیما است. اگر به هر دلیلی نتوانستید در زمان مناسب به فرودگاه برسید یا مجبور شوید سفر خود را به زمان دیگری موکول کنید، می‌توانید به بخش استرداد بلیط در هف هشتاد مراجعه کرده و باتوجه به قوانین و شرایط ایرلاین‌های موجود، بلیط خود را کنسل و بخشی از هزینه خود را دریافت کنید.

ایرلاین های هواپیمایی

کلام پایانی

در دنیای امروز که هر لحظه امکانات و قابلیت‌های جدید بروز داده می‌شود، تمامی ارگان‌ها و شرکت‌های مختلف در پی افزایش رضایت مشتریان خود هستند. رزرو بلیط هواپیما خارجی بدون پرداخت هم یکی از قابلیت‌های است که به شما کمک می‌کند تمام جوانب سفر خود را به صورت دقیق بررسی و در صورت درست بودن تایید کنید. پس می‌توانید با استفاده از این قابلیت، برنامه‌ریزی‌های سفر خود را به صورت دقیق تکمیل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا