چه موقع به کیش سفر کنیم؟

بهترین فصل سفر به کیش

کیش از جمله زیباترین شهرهای ایران به حساب می آید. این جزیره کوچک در آب های نیلگون خلیج فارس همچون مرواریدی ناب و خوش رنگ می درخشد و از همین رو طرفداران زیادی دارد. بدیهی است که برای داشتن تجربه یک سفر عالی به این جزیره، نیاز است که بهترین زمان و فصل سفر به آن را بشناسید.

مسئله این است که بهترین زمان سفر به کیش برای هر شخص و بسته به نیت افراد از سفر تفاوت هایی دارد. می دانیم که جزیره کیش یکی از مراکز اصلی جذب گردشگر در جنوب ایران به حساب می آید و به همین دلیل تنوع تفریحات در آن بسیار زیاد است.

در صورتی که هدف اصلی شما از سفر به این جزیره لذت بردن از هوای آفتابی با حداقل رطوبت باشد، فصل بهار انتخاب مناسبی است. آن دسته افرادی  که قصد خرید از فروشگاه های جذاب این جزیره را دارند، می توانند در فصل های پاییز و زمستان به این شهر سفر کنند تا از تخفیف های ویژه بهره مند شوند. می خواهید تمام تفریحات آبی کیش را تجربه کنید؟ سفر در تابستان بهترین گزینه برای رزرو تور کیش است.

خرید بلیط تهران کیش از هف هشتاد
خرید بلیط تهران کیش از هف هشتاد

بهترین زمان سفر به کیش

همانطور که اشاره شد بهترین فصل سفر به کیش بستگی به قصد و هدف شما از سفر دارد. توجه داشته باشید که در کل میزان دما در جنوب ایران میانگین نسبتا بالایی دارد و حتی در فصل زمستان نیز نمی توان از آن انتظار هوایی سرد و نزدیک به صفر درجه سانتیگراد را داشت؛ بنابراین می توان گفت که برای مثال دمای این شهر در فصل زمستان برابر با دمای بسیاری از دیگر شهرهای ایران در فصل بهار و پاییز است.

کیش در خلیج فارس واقع شده است و به طبع جزیره بودن با آب های آزاد احاطه شده است، بنابراین در تمام اوقات سال باید انتظار آب و هوای نسبتا مرطوبی از آن داشته باشید. البته میزان این رطوبت در فصل های پاییز و تابستان به حداکثر می رسد. بدیهی است که تحمل رطوبت هوا در دمای تابستان خیلی دشوارتر از تحمل آن در فصل پاییز است، بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که نمی توانند گرما و رطوبت را در کنار یکدیگر تحمل کنند از سفر به کیش در فصل تابستان بپرهیزید.

سفر به کیش در اعتدال بهار

آغاز بهار با تعطیلات نوروزی است و همین باعث رونق حداکثری گردشگری داخلی ایران می شود. کیش از جمله مراکز اصلی جذب گردشگر ایران است و بدیهی است که در فصل بهار و به خصوص در اوایل آن بسیار شلوغ خواهد شد. از طرفی به دلیل موج عظیم و ناگهانی آمار سفر در این فصل قیمت ها در کیش به حداکثر می رسند؛ بنابراین اگر از جمله افرادی هستید که ازدحام زیاد جمعیت را تحمل نمی کنید و تمایل به صرف بودجه پایینی دارید بهتر است اوایل بهار گزینه مناسبی برای سفر به کیش نیست.

گرچه قیمت ها و آمار سفر به کیش در فصل بهار به حداکثر می رسد اما آب و هوای جذاب آن می تواند ارزش صرف هزینه را داشته باشد. رطوبت این جزیره در فصل بهار به حداقل می رسد و میانگین دمای آن در حدود 25 درجه در نوسان است.

در نهایت پیشنهاد هف هشتاد برای سفر به کیش، رزرو تور در فصل بهار و اردیبهشت است. در این فصل تعطیلات اکثر محصلان و کارمندان به پایان رسیده است و از طرفی موج افزایش قیمت ها تا حد زیادی کاهش یافته است؛ علاوه بر این اردیبهشت هوایی حتی مطلوب تر از ابتدای بهار دارد و آب و هوای مساعد در اغلب روزهای ماه امکان لذت بردن از تفریحات آبی را می دهد.

سفر به کیش در فصل تابستان

بدون شک می توان تابستان را گرم ترین فصل جزیره کیش به حساب آورد اما این گرما صرفا در هوا حس نمی شود و جشنواره ها و تفریحات آبی متعدد نیز به شور و حرارت شهر اضافه می کنند.

در فصل تابستان آب و هوای کیش حالت بسیار پایداری پیدا می کند و روزها بسیار طولانی می شوند؛ بنابراین امکان لذت بردن از تمام تفریحات آبی این جزیره تقریبا در تمام روزهای تابستان فراهم است. در صورتی که به شنا، آفتاب گرفتن در کنار ساحل و تفریحات آبی هیجان انگیز علاقه مند هستید تابستان می تواند بهترین زمان سفر به کیش برای شما باشد.

لازم به ذکر است که آمار سفر به جزیره کیش در فصل تابستان نسبت به پاییز و زمستان بالا و نسبت به بهار پایین تر است؛ بنابراین می توان گفت که قیمت عمومی خدمات و محصولات در این فصل نیز به نسبت بالا است و ازدحام جمعیت مسافرین زیاد است؛ بنابراین اگر به دنیال خریدهای ارزان هستید، شلوغی را نمی پسندید و تحمل گرمای هوا را ندارید پاییز و زمستان را برای سفر به این جزیره شگفت انگیز انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانیم: کشتی یونانی کیش کجاست؟!

سفر به کیش در روزهای ابری پاییز

بهترین زمان سفر به کیش برای علاقه مندان به خرید می تواند پاییز باشد. در این فصل به دلیل کاهش آمار سفرها به این جزیره قیمت ها کاهش می یابد. این کاهش قیمت نه تنها در محصولات مختلف مانند پوشاک و مواد خوراکی بلکه در قیمت هتل ها و خدمات تفریحی نیز مشهود است.

در فصل پاییز جزیره کیش به نسبت تابستان و بهار بسیار خلوت است و مناسب افرادی است که به دنبال لذت بردن از جو آرام جزیره هستند. در فصل پاییز و به ویژه آذر ماه باید انتظار باران های فراوان و روزهای ابری متوالی را داشته باشید. به همین دلیل می توان گفت که در اکثر روزهای این فصل امکان استفاده از اغلب تفریحات آبی وجود ندارد.

در فصل پاییز رطوبت و میزان بارندگی جزیره بالا و تعداد مسافران و قیمت ها پایین است؛ بنابراین می توان از پیاده روی های پر از آرامش در شهر و گشت و گذار در فروشگاه های کیش حداکثر لذت را برد.

بیشتر بخوانیم: چطوری زمینی بریم کیش؟!

سفر به کیش در هوای دلپذیر زمستان

می توان گفت که بهترین زمان سفر به کیش برای افرادی که از گرمای جنوب فراری هستند، زمستان است. دمای این جزیره در فصل زمستان به ندرت به بیش از 24 درجه می رسد و معمولا به کمتر از 8 درجه نیز نمی رسد؛ اگرچه نمی توانید انتظار سرمای استخوان سوزی از این جزیره داشته باشید اما شاید نیاز باشد برخی شب ها به ویژه در کنار ساحل لباس های گرم خود را به تن کنید.

توجه به این نکته نیز ضروری است که در فصل زمستان و به ویژه بهمن ماه اکثر روزها بارانی هستند و این باران ها شدید و گاهی با طوفان همراه هستند؛ بنابراین امکان استفاده از اکثر تفریحات آبی وجود ندارد و گاهی حتی پیاده روی در خیابان نیز مشکل می شود. در عین حال سفر گردشگران در این فصل بسیار کاهش می یابد و همین علت باهث حداقلی شدن قیمت می شود؛ بنابراین زمستان نیز می تواند زمان مناسبی برای دوست داران خرید باشد. از طرفی قیمت هتل ها نیز به حداقل می رسد و در مواردی به نصف کاهش می یابد.

بیشتر بخوانیم: معرفی بهترین غذاهای محلی کیش

بهترین زمان سفر به کیش بستگی به سلیقه شما دارد

همانطور که در این مطلب خواندید فصل ها و حتی ماه های مختلف در جزیره کیش امکانات و فرصت های تفریحی و اقتصادی متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهند. در نتیجه می توان گفت که بهترین فصل سفر به کیش بستگی به نظر شما دارد. جزیره کیش یک سرمایه ملی ارزشمند است و سفر به آن در هر فصلی می تواند تجربه ای شگفت انگیز برای شما و عزیزانتان رقم بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا