سفر به خارج از کشور با اتوبوس

سفر زمینی به خارج از کشور چگونه است؟

عمده‌ترین دلیلی که ما را از دیدن زیبایی‌ها، بناهای تاریخی، فرهنگ و شیوه زندگی مردم کشورهای مختلف محروم می‌کند، هزینه سفر به کشورهای خارجی است. با سفر به خارج از کشور با اتوبوس فرصت بازدید از ناشناخته‌ها در اختیار همه مردم است.

انتخاب اتوبوس باعث کاهش هزینه‌های سفر می‌شود. در سفر جاده‌ای به خارج از کشور آن هم با اتوبوس ماجراجویی‌های فراوانی پیش روی شماست که خاطراتی زیبا برایتان به جا می‌گذارد. اگر برای سفر محدودیت زمانی ندارید، برای خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور اقدام کنید و از مسیر سفر خود لذت ببرید.

چرا سفر به خارج از کشور با اتوبوس؟

در سال‌های اخیر شاهد افزایش قیمت چشم گیری در بلیط وسایل نقلیه بوده‌ایم. اما قیمت بلیط اتوبوس خارج از کشور، حتی با این افزایش‌ها هم ارزان و مقرون به صرفه است.

در طول سفر جاده‌ای به خارج از کشور با اتوبوس می‌توانید در شهرهای بزرگ و کوچک توقف کنید و با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید.

افرادی که ترس از سوارشدن هواپیما را دارند، در سفر با اتوبوس می‌توانند سفری عاری از استرس را تجربه کنند. در کل، سفرهای زمینی مملو از تجربه‌ است.

اتوبوس‌های مدرن امروز بسیار با کیفیت هستند و سعی می‌کنند امکاناتی را در اختیار شما بگذارند که تجربه خوبی از سفر داشته باشید. در این اتوبوس‌ها برای رفاه بیشتر مسافران امکاناتی مثل غذا و نوشیدنی، اینترنت پر سرعت و ال‌ سی‌ دی‌ هایی برای تماشای فیلم‌ وجود دارد.

در سفر‌های خارجی با اتوبوس، دیگر لازم نیست مانند هواپیما ساعت‌ها منتظر پرواز بمانید یا مدت زیادی را در ترمینال حضور داشته باشید. معمولا پایانه‌های اتوبوسرانی داخل شهر هستند و دسترسی به آنها ساده‌ و سریع است.

طبق آمارهای به دست آمده، خطر تصادف در سفر با اتوبوس در مقایسه با دیگر وسایل حمل‌ونقل به مراتب پایین‌تر است. زیرا رانندگان باتجربه‌ اتوبوس با دوره‌هایی که گذرانده‌اند، تسلط بیشتری روی جاده‌ها دارند. به ندرت پیش می‌آید که برنامه سفر به خارج از کشور با اتوبوس لغو شود یا تاخیر داشته باشد. با خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور از حرکت به موقع مطمئن هستید و می‌توانید برای سفر برنامه‌ریزی کنید.

خرید بلیط اتوبوس سفر به خارج از کشور

در چند سال اخیر که اتوبوس‌های VIP متداول شدند و شروع به کار کردند، سختی سفر به خارج از کشور با اتوبوس به حداقل رسیده و قیمت بلیط این اتوبوس‌ها گران‌تر از اتوبوس‌های معمولی شده است.

مهم‌ترین مزیتی که خرید اینترنتی بلیط اتوبوس دارد، انتخاب صندلی با سلیقه و میل مسافران است. پایانه‌های بیهقی و آزادی برای کشورهای همسایه ایران اتوبوس دارند. بنابراین در هنگام تهیه بلیط، پایانه‌ای را انتخاب کنید که مسافت کمتری با محل زندگی شما دارد.

در سال‌های گذشته برای خرید بلیط اتوبوس باید چند ساعت زودتر از حرکت اتوبوس به پایانه‌ها مراجعه می‌کردید. اما در دنیای امروز دیگر نیازی به چند ساعت معطلی در ترمینال‌ها نیست و می‌توانید همان‌طور که در خانه نشسته‌اید، به صورت آنلاین بلیط سفر خود را تهیه کنید.

مراحل رزرو آنلاین بلیط برای سفر به خارج از کشور با اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور ابتدا وارد سایت هف هشتاد و قسمت رزرو آنلاین بلیط اتوبوس شوید. در مرحله اول باید مبدا، مقصد و تاریخ حرکت را روی سایت مشخص کنید که لیست اتوبوس‌هایی که در آن تاریخ به سمت مقصد مورد نظر شما حرکت می‌کنند را به شما نشان دهد. برای این که در انتخاب راحت‌تر باشید، روی سایت، فیلترهایی بر اساس ساعت حرکت، شرکت مسافربری، ترمینال مبدا، بلیط‌های تخفیف‌دار و غیره وجود دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه و شرایط خود آن‌ها را اعمال کنید.

بعد از انتخاب اتوبوس، چیدمان صندلی‌ها به شما نشان داده می‌شود. برای انتخاب صندلی به جنسیت مسافران صندلی‌های کناری هم توجه کنید. بعد از خرید آنلاین بلیط اتوبوس امکان تعویض صندلی وجود ندارد.

تکان‌های شدید اتوبوس کمتر به صندلی‌های وسط منتقل می‌شوند و بنابراین این صندلی‌ها زودتر رزرو می‌شوند. اگر جز افرادی هستید که تکان‌های ماشین باعث حالت تهوع‌تان می‌شود، صندلی‌های ردیف وسط را رزرو کنید.

به محض انتخاب صندلی و وارد کردن شماره موبایل معتبر، به مرحله بعدی می‌روید. در این مرحله به شما یک پیش فاکتور، حاوی اطلاعات سفر و مبلغی که باید پرداخت کنید؛ نشان داده می‌شود. با اتصال به درگاه پرداخت آنلاین بانک، باید نسبت به پرداخت مبلغ بلیط اقدام کنید. پس از پرداخت موفق، به صورت اتوماتیک بلیط برای شما رزرو می‌شود و پیامکی حاوی اطلاعات بلیط، برایتان ارسال می‌شود.

استعلام بلیط اتوبوس

یکی از مزایای خرید بلیط اتوبوس از سایت هف هشتاد این است که بعد از خرید بلیط می‌توانید دوباره اطلاعات را بررسی کنید. ممکن است بخواهید شماره تعاونی یا ترمینال را ببینید یا از اطلاعات سفر و حرکت اتوبوس مطمئن شوید. استعلام بلیط از این سایت بسیار راحت است و باید به قسمت استعلام سایت مراجعه کنید. اگر پیامکی را که حاوی اطلاعات بلیط است را از دست دادید نیز می‌توانید به سایت مراجعه و آن را پیگیری کنید.

قوانین رزرو بلیط اتوبوس

  • لازم است بدانید که برای کودکان زیر دو سال، در صورتی که بغل والدین خود هستند، نیازی به خرید بلیط اتوبوس نیست؛ ولی برای کودکان بالای دو سال باید بلیط خریداری کنید.
  • طبق قوانین، مسافران در سفر به خارج از کشور با اتوبوس مجاز نیستند همراه خود حیوان خانگی ببرند.
  • هنگام خرید بلیط اتوبوس مراقب باشید که مقصد را درست انتخاب کنید، زیرا در صورت انتخاب اشتباه مقصد، باید بلیط خود را کنسل و مجدد آن را تهیه کنید.
  • وقتی بلیط خود را به صورت آنلاین تهیه می‌کنید، نیازی نیست آن را از قبل پرینت کنید. کافی است حداکثر نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس با کارت ملی خود در ترمینال حضور داشته باشید و در دفتر تعاونی با ارائه پیامکی که بعد از رزرو بلیط برایتان ارسال شده‌ است، بلیط را دریافت کنید.

کنسلی بلیط اتوبوس به خارج کشور

ممکن است بعد از این که برای سفر به خارج از کشور با اتوبوس بلیط رزرو کردید، کارها طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرود و مجبور به کنسلی بلیط شوید. اگر بلیط اتوبوس را به صورت حضوری از یک شرکت اتوبوسرانی تهیه کرده‌اید، برای کنسلی بلیط و استرداد هزینه هم باید به صورت حضوری مراجعه کنید. اما اگر برای خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور، از هف هشتاد اقدام کرده‌اید کافی است با چند کلیک ساده، فرم استرداد وجه را در سایت تکمیل و نسبت به کنسلی بلیط اقدام کنید.

قوانین و مراحل کنسلی یک بلیط اتوبوس به کشورهای خارجی با بلیط اتوبوس‌های داخلی متفاوت است. اگر کنسلی بلیط را 24 ساعت قبل از حرکت اتوبوس انجام دهید؛ 10 درصد از مبلغ بلیط کسر و مابقی به حساب شما واریز می‌شود. اما اگر در زمانی کمتر از 24 ساعت تا یک روز بعد از حرکت اتوبوس برای کنسلی اقدام کنید، نصف هزینه بلیط اتوبوس به حساب شما برمی‌گردد. برای اطلاع دقیق از زمان و مبلغ کنسلی با مشاوران هف هشتاد در تماس باشید.

شرکت‌های اتوبوسرانی سرویس دهنده برای مسیرهای خارج از کشور

در بیشتر شهرهای ایران شرکت‌های اتوبوسرانی و پایانه‌های مسافربری مختلفی تاسیس شده‌است. در ادامه معتبرترین شرکت‌های اتوبوسرانی که در مسیرهای خارج از کشور فعالیت می‌کنند، را معرفی کرده‌ایم:

شرکت رویال سفر

شرکت اتوبوسرانی رویال سفر در سال 1385 در ترمینال بیهقی شروع به کار کرده است که امروزه 79 نمایندگی فعال برای مسیرهای داخلی و خارجی دارد. این شرکت برای افزایش کیفیت خدمات و فراهم نمودن رفاه مسافران از مجهزترین اتوبوس‌های VIP استفاده می‌کند.

شرکت گیتی پیما

شرکت گیتی پیما یکی از مهم‌ترین شرکت‌های اتوبوسرانی کشور ایران است که با در اختیار داشتن اتوبوس‌های مدرن و مجهز، سفری راحت و مطمئن را برای مسافران تضمین می‌کند. شرکت گیتی پیما برای ارائه خدمات بهتر به مسافران در سفرهای خارجی، دفاتری را در برخی از کشورهای همسایه تاسیس کرده است.

مقدار بار مجاز برای سفر به خارج از کشور با اتوبوس

میزان بار مجاز برای هر مسافر در سفر به خارج از کشور با اتوبوس، 30 کیلوگرم است که برخی از شرکت‌های مسافربری تا 40 کیلوگرم را برای هر مسافر ممکن کرده‌اند. مسافری که بیشتر از مقدار مجاز، بار به همراه داشته باشد؛ در صورت تایید راننده و شرکت‌ مسافربری، بابت این اضافه بار باید جریمه پرداخت کند.

گم شدن بار در سفرهای خارجی با اتوبوس

همه شرکت‌های مسافربری باید مسافران و وسایلشان را بیمه کنند و در صورتی که آسیبی به وسایل مسافران وارد شود؛ شرکت بیمه موظف است به تعهدات خود در مورد خسارات واردشده عمل کند. طبق قوانین شرکت‌ها و تعاونی‌های مسافربری، هیچ مسافری در سفر به خارج از کشور با اتوبوس، مجاز به حمل بار تجاری نیست و اگر مسافری برای حمل بارهای تجاری از اتوبوس استفاده کند، این بارها در صورت آسیب دیدن شامل بیمه نمی‌شود.

در نتیجه

با افزایش قیمت بلیط‌های وسایل نقلیه، هزینه سفر به کشورهای خارجی افزایش زیادی داشته است. به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط اتوبوس خارج از کشور، هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید. با کاهش هزینه‌های خود می‌توانید مبلغی را که صرفه‌جویی کرده‌اید، در طول سفر برای بازدید از مکان‌های دیدنی صرف کنید. در این مقاله سعی کردیم سفر به خارج از کشور با اتوبوس را از زوایای مختلف بررسی کنیم و شما را برای این سفر راهنمایی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا