معرفی و راهنمای کامل جاهای دیدنی قشم

یکی از بزرگترین و زیباترین جزایر خلیج فارس جزیره قشم است که در مجاورت جزایر بندرعباس و تنگه هرمز قرار دارد. جاهای دیدنی قشم بسیار زیاد هستند و این جزیره مملو از جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی، مجتمع های گردشگری و تفریحی است. به همین دلیل جزیره قشم یکی از ایده آل ترین جاهای دنیا برای طبیعت گردی به شمار می رود.

اگر از طبیعت گردی و مشاهده پدیده های طبیعی لذت می برید و جاذبه های منحصر به فرد طبیعت شما را به وجد می آورد، حتما به قشم سفر کنید. زیرا در هیچ نقطه ایران به اندازه قشم جاذبه گردشگری و طبیعی وجود ندارد و این جزیره یکی از بهترین جاهای دنیا برای کاوش و کشف طبیعت به شمار می رود. در این مطلب از هف هشتاد تصمیم داریم بهترین جاهای دیدنی و جاذبه های طبیعی قشم را به شما معرفی کنیم.

معرفی جاهای دیدنی قشم که نباید از دست بدهید!

قشم جاهای زیادی برای دیدن دارد و هر کدام از آن ها دارای جذابیت های منحصر به فرد خود هستند. جاذبه های گردشگری و پدیده های طبیعی قشم به حدی زیبا و بی مثال هستند که حتی نمی توان به درستی آن ها را وصف کرد. پس برای درک بهتر فقط باید به قشم سفر کرده و از نزدیک جاهای دیدنی آن را مشاهده و لمس کرد. در ادامه برخی از بهترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری و دیدنی قشم را به شما معرفی خواهیم کرد.

ژئو پارک قشم بزرگترین و اولین ژئو پارک خاورمیانه

ژئوپارک قشم
ژئوپارک قشم

ژئو پارک یکی از بهترین و زیباترین جاهای دیدنی قشم است که هر گوشه آن مملو از زیبایی طبیعی خیره کننده و شگفت انگیز است. این منطقه زیست محیطی بسیار ارزشمند اولین و شناخته شده ترین ژئو پارک در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و پدیده های زمین شناختی و طبیعی بسیار نابی را در دل خود جایی داده است. البته این پارک در جهان نیز مطرح بوده و چند سال پیش توسط سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

در 10 سال پیش مساحت تقریبی آن فقط 300 کیلومترمربع بود اما در چند سال اخیر مناطق طبیعی دیگری نظیر بام قشم، دره تندیس ها، دره ستارگان، تنگه چاهکوه و جنگل حرا نیز به آن اضافه شده است. این جاذبه بی نظیر استان هرمزگان در غرب جزیره قشم قرار دارد و هر زمان که اراده کنید می توانید برای بازدید آن بروید.

دره ستارگان دره ارواح سرگردان و جن ها

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم شامل دره ستارگان است. دره ستارگان نیز یکی از مناطق گردشگری خاص و عجیب قشم است که دیواره های بلندی دارد. دیواره های این دره شکل و شمایل بسیار مرموزی دارند و شبیه تندیس های غول پیکر هستند.

افراد محلی درباره دره ستارگان افسانه های جالبی نقل می کنند و همین امر نیز این دره را برای گردشگران جذاب تر کرده است. حتی نام آن برگرفته از یک افسانه قدیمی است. افراد محلی معتقدند که ساکنان کنونی این دره، ارواح سرگردان و جن ها هستند و به همین دلیل آن را با عنوان دره ارواح سرگردان نیز می خوانند. بخش زیادی از افسانه های محلی مرتبط با این دره از شمایل خاص و سکوت حاکم بر آن نشأت گرفته است.

دره ستارگان قشم
دره ستارگان قشم

دره ستارگان بیش از 2 میلیون سال قدمت دارد و دلیل علمی ایجاد این همه جاذبه های طبیعی منحصر به فرد آن، پدیده هایی نظیر وزش بادهای سهمگین، زلزله و غیره هستند. دره ستارگان قشم در شمال غرب روستای برکه خلف واقع شده است و بازدید آن همه روزه از ساعت 8 صبح الی ساعت 17 عصر برای شما امکان پذیر است.

روستای برکه خلف پاکیزه ترین روستای کشور

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم روستای برکه خلف است. در این روستا جاذبه های طبیعی زیاد وجود دارد و بدون اغراق باید گفت سرشار شگفتی است. اگر عاشق یک طبیعت گردی جانانه هستید، حتما بازدید از این منطقه را در برنامه سفر خود قرار دهید. روستای برکه خلف در فاصله 50 کیلومتری جزیره قشم واقع شده است و یک برکه بسیار زیبا و خیره کننده در آن وجود دارد و نام آن نیز از نام همین برکه گرفته شده است.

روستای برکه خلف در کنار برخورداری از جاذبه های طبیعی، بسیار تمیز است و ساکنان آن برای حفظ پاکیزی محل زندگی خود بسیار کوشا هستند. حتی به جرات می توان از آن به عنوان پاکیزه ترین روستای ایران یاد کرد.

دیگر ویژگی خاص این روستا در مقایسه با دیگر روستاهای توریستی قرار گرفتن در مجاورت دره ستارگان است. به همین دلیل شما می توانید در هنگام سفر به قشم، بازدید از هر دو جاذبه طبیعی را در برنامه سفر خود قرار دهید. این روستا در شهر سوزا قرار دارد و بازدید از آن و برکه زیبای نهفته در قلبش رایگان است.

غار خربس و معماری صخره ای بی نظیر آن

یکی از بهترین پدیده های طبیعی و جاهای دیدنی قشم غار خربس است و بازدید از آن شما را شگفت زده خواهد کرد. این غار شامل حفاری هایی است که روی رشته کوه های روستای خربس صورت گرفته و دارای معماری صخره ای بی نظیری است.

غار خاربس قشم
غار خاربس قشم

غار خربس در حوزه مناطق باستان شناسی و تاریخی قرار دارد و قدمت آنها به دوران مادها برمی گردد. این غار در 12 کیلومتری جاده جنوبی قشم قرار دارد و امکان بازدید از آن همه روزه از ساعت 6 صبح تا 20 شب برای شما امکان پذیر است.

سد تاریخی گوران

سد گوران نیز یکی از جاهای دیدنی قشم به شمار می رود و در لیست آثار ملی به ثبت رسیده قرار دارد. سد گوران در حوالی روستای گوران واقع شده است و نقش بسیار مهمی برای تامین آب شرب منطقه دارد. این سد یک مکان تاریخی است و قدمت آن به دوره هخامنشیان برمی گردد. این سد در 78 کیلومتری قشم و نزدیکی جنگل حرا قرار گرفته است و در همه ایام هفته و 24 ساعت شبانه روز می توانید از آن بازدید کنید.

دره تندیس ها و مجسمه های صخره ای زیبای قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم دره تندیس ها است که چشم انداز بسیار خاص و پدیده های طبیعی هیجان انگیزی را در قلب خود دارد. از این دره به عنوان دره مجسمه های قشم نیز یاد می شود و در آن صخره هایی با اشکال جالب و دیدنی وجود دارد. بیشتر صخره های این دره به شکل تندیس هستند و کمتر کسی می تواند باور کند که این صخره ها در طول میلیون ها سال پیش به صورت طبیعی و بدون دخالت انسان و صرفا توسط پدیده فرسایش به این اشکال در آمده اند.

دره تندیس ها در نزدیکی جنگل حرا و جنوب شرقی جزیره قشم قرار دارد و بازدید از آن در همه ایام هفته و 24 ساعت شبانه روز به صورت رایگان برای شما امکان پذیر است.

تنگه چاهکوه مکانی جذاب برای صخره نوردی

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم تنگه چاهکوه است. این تنگه یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی جزیره قشم به شمار می رود. اگر به صخره نوردی علاقمندان هستید توصیه می کنیم در سفر به قشم حتما از این تنگه بازدید کرده و از صخره نوردی در آن لذت ببرید. برای رفتن به تنگه چاهکوه باید از یک مسیر بسیار باریک و پر چالش عبور کنید.

یکی از جاذبه های خاص این تنگه نقش و نگارهایی هستند که به مرور زمان و بر اثر پدیده فرسایش روی صخره ها ایجاد شده اند. وجود حفره ها و خطوط افقی در این تنگه ظاهر بسیار دیدنی به آن بخشیده است.

همه امکانات لازم نظیر اقامتگاه های بوم گردی، سرویس بهداشتی، فروشگاه های صنایع دستی، فروشگاه مواد غذایی در حین بازدید از این صخره در دسترس شما قرار دارد. این تنگه در روستای چاهکوه شرقی قرار دارد و بازدید از آن همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ بعدازظهر برای شما امکان پذیر است.

غار نمکدان طولانی ترین غار نمکی دنیا در دل گنبد نمکی قشم

غار نمکدان از دیگر جاهای دیدنی قشم است که از آن به عنوان طولانی ترین غار نمکی دنیا یاد می شود. غار نمکدان در دل گنبد نمکی قشم جای دارد و در سال ۱۹۹۸ توسط گروهی از کارشناسان خارجی و کاوشگران ایرانی کشف شد. دهانه این غار ۲۰ متر عمق دارد و فضای داخلی آن از ۳ دالان مختلف تشکیل شده است.

بازدید از دالان اول راحت بوده و شما می توانید همانند دیگر توریست ها و گردشگران براحتی از آن بازدید کنید؛ اما بازدید از دالان دوم و سوم بسیار سخت است و فقط تحت شرایط خاصی برای شما امکان پذیر خواهد بود.

 به عبارت دیگر برای ورود به دالان دوم غار نمکی فقط باید سینه خیز بروید و برای بازدید از دالان سوم نیز باید هم از تجهیزات مناسب استفاده کنید و هم در غار نوردی مهارت بالایی داشته باشید . زیرا مسیر ورودی دالان سوم غار نمکی صعب العبور بوده و افراد عادی قدرت عبور از آن را ندارند.

درون این غار توده های نمکی بسیار جالبی وجود دارد و کریستال های نمکی موجود در آن سرشار از املاح معدنی مغذی و خاصیت درمانی هستند. غار نمکی در ۹۰ کیلومتری جزیره قشم قرار دارد و هر روزه می توانید از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب برای بازدید از آن بروید.

قلعه های پرتقالی قلعه تاریخی نظامی قشم

از دیگر جاهای دیدنی قشم می توان به قلعه های پرتقالی اشاره کرد. قله پرتقالی ها از جمله آثار تاریخی قشم به شمار می رود و در سال ۱۵۰۷ میلادی توسط پرتقالی و زمانی که آب های خلیج فارس تحت اشغال آنها بود احداث شد. سپس در سال ۱۳۷۰ یک باستان شناس ایرانی آن را کشف کرد. به این ترتیب قلعه پرتقالی ها در شمار مکان های تاریخی و امکان توریستی جزیره قشم جای گرفت.

این قلعه در ضلع شمالی جزیره قشم و نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و از بخش های مختلفی نظیر کلیسا، آب انبار، زندان ها، انبار جنگ افزار، سربازخانه، مقر فرماندهی و تالار تشکیل شده است. می توانید همه روزه قبل از ساعت ۱۸ بعدازظهر از این مکان بازدید کنید.

موزه ژئو پارک کامل ترین حیات وحش در ایران

یکی از جالب ترین جاهای دیدنی قشم موزه ژئو پارک است و می توان از آن به عنوان کامل ترین مجموعه حیاط وحش ایران یاد کرد. این موزه ۱۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۳ هزار گونه جانوری مختلف در آن نگهداری می شود.

اگر به دنیای حیات وحش علاقمند هستید، حتما از موزه ژئو پارک قشم بازدید کنید و با مشاهده گونه های جانوری کمیاب یک تجربه بی نظیر را برای خود رقم بزنید. در این موزه یک نوع پستاندار خاص و کمیاب وجود دارد که حشره خوار است و با عنوان حشره خوار کوتوله خوانده می شود. این جانور فقط ۲ گرم وزن دارد و اندکی شبیه موش است.

ناگفته نماند که در این موزه علاوه بر گونه های جانوری مختلف تعداد زیادی صدف های دریایی و سنگ های خاص در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. موزه ژئو پارک در چهار راه پردیس، خیابان ولیعصر واقع شده است و همه روزه به جز جمعه ها صبح از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

درخت کمیاب هندی معابد

درخت معابد بیشتر در مناطق گرمسیری رشد می کند و از آن به عنوان درخت لور نیز یاد می شود. این درخت بسیار کمیاب بوده و علاوه بر قشم فقط در مناطقی از جنوب شرق آسیا پ هند وجود دارد. این درخت نزدیک به ۶۰۰ سال عمر می کند و شکل و شمایل شاخه های آن بسیار خاص و دیدنی است. در حال حاضر منطقه تم سنیتی قشم مکان مناسبی برای بازدید از این درختان محسوب می شود و بازدید از این منطقه در همه ساعات شبانه روز و همه ایام هفته به صورت رایگان امکان پذیر است.

جاهای دیدنی قشم در زمستان

جاهای دیدنی قشم در شب
جاهای دیدنی قشم در شب

مسافرت به جزیره قشم در فصول مختلف جذاب است و در هر فصل جاذبه های طبیعی مختلفی برای بازدید در آن وجود دارد. البته اگر می خواهید از سفر به قشم نهایت استفاده و لذت را ببرید، حتما باید اهداف و علاقمندی های خود مشخص کرده و بررسی کنید از جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی مورد علاقه خود در کدام فصل می توانید راحت تر دیدن کنید.

جزیره قشم هوای گرم و خشکی دارد و در فصل گرما رطوبت هوا در آن بسیار بالا است. از این رو سفر به این جزیره در فصل زمستان نسبت به فصل تابستان بهتر است و شما در شرایط راحت تری می توانید از همه جاهای دیدنی آن بازدید کنید. به عبارت دیگر بازدید از غار نمکی، دره ستارگان، تنگه چاهکوه، و غیره در زمستان به دور از گرما و شرجی لطف بیشتری دارد.

البته شب های زمستان جزیره قشم سرد است و حتی گاهی ممکن است دمای هوا به زیر صفر درجه برسد؛ اما به طور کلی در زمستان قشم آب و هوایی معتدلی دارد و میزان شرجی در آن کم است و می توانید از همه جاهای دیدنی آن مخصوصا جاهایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد دیدن کنید.

مناظر سواحل زیبا و شاعرانه قشم در زمستان

مناظر ساحلی جنوب و خلیج فارس در زمستان واقعا زیبا و دیدنی است و اگر در فصل زمستان به قشم سفر کردید، حتما فرصت را غنیمت شمرده و از مناظر ساحلی این جزیره دیدن کنید.

جنگل های حرا و مناطق شگفت انگیز طبیعی و مناظر زیبای زمستانی

جنگل های حرا یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم است که در این منطقه نیز مناظر طبیعی شگفت انگیزی وجود دارد. جنگل های حرا ۸۲ هکتار مساحت دارند و در حال حاضر جزو مناطق طبیعی محافظت شده محیط زیست کشور محسوب می شوند. در این جنگل ها درختان کهن سال زیادی با ظاهری متفاوت و عجیب وجود دارد.

یکی از ویژگی های جذاب و منحصر به فرد درختان کهن جنگل های حرا این است که می توانند آب مورد نیاز خود از طریق تبدیل آب شور به آب شیرین به دست آورند و شاید یکی از دلایل خاص ماندگاری آنها نیز همین ویژگی خاص است.

جنگل های حرا زیستگاه انواع پرندگان و آبزیان بوده و همین ویژگی نیز چشم انداز آن را زیباتر و رویایی تر کرده است. این جنگل های دریایی و ایستاده در آب قشم در زمستان بسیار زیبا چشم نواز هستند و نماد جزیره قشم به شمار می روند. این جنگل ها مابین بند خمیر و جزیره قشم قرار دارند و بازدید از آنها رایگان است.

جزیره دلفین ها جزیره زیبای اطراف قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم جزیره دلفین ها است. در این جزیره دلفین ها در فصل زمستان بیشتر دیده می شوند. دلفین ها موجوداتی دوست داشتنی وبا هوش هستند و هر ساله افراد زیادی را به سمت این جزیره می کشانند. البته شما می توانید برای تماشای دلفین ها از استخرهای داخل شهری قشم هم بازدید کنید. ولی در جزیره دلفین ها همه چیز کاملا طبیعی است و می تواند اتفاقی شاهد بازی و نمایش آنها در آب های نیلگون خلیج فارس باشید.

اماکن تاریخی قشم و بازدید از آنها در فصل زمستان

شما می توانید در همه فصول سال از اماکن تاریخی ( غار خربس، قلعه پرتقالی ها، مقبره بی بی مریم و غیره) این جزیره بازید کنید؛ اما همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد در زمستان گرما و شرجی این جزیره بسیار کمتر است و نسبت به تابستان راحت تر می توانید از آنها بازدید کنید. همچنین حجم سفر به قشم در زمستان نسبت به بهار کمتر است و با هزینه کمتری می توانید از امکان تفریحی و رفاهی این جزیره استفاده کنید.

جزایر ناز جزایر بومی نشین قشم

یکی دیگر از بی نظیرترین و زیباترین جاهای دیدنی قشم جزایر ناز است که در جنوب شرقی آن قرار دارند. جزایر ناز شامل ۲ جزیره هستند که روی هم ۳ هزار مترمربع مساحت دارند و نیمی از آنها خشکی و نیمی دیگر در آب واقع شده است. از این رو مردمان بومی منطقه از آن به عنوان دو کره یاد می کنند. با بالا رفتن آب های خلیج فارس، خاک دو جزیره کاملا از هم جدا می شود؛ اما هنگامی که آب های خیلج فارس پایین می روند بین ۲ جزیره یک مسیر خشکی باریک به وجود می آید.

در زمان جزر و مد دریا پدیده بالا رفتن و پایین آمدن آب در جزایر ناز بسیار تماشایی می شود. همچنین مناظر دریایی و ساحلی این دو جزیره واقعا دیدنی است و برای عکاسان یک سوژه عکاسی بی نظیر محسوب می شود.

برای بازید از جزایر بومی نشین قشم زمستان بهترین فصل است. زیرا در این صورت دیگر برای تجربه قایق سواری در آنها مجبور نیستید گرما طاقت فرسا، آفتاب داغ و سوزان تابستان قشم را تحمیل کنید. جزایر ناز در جنوب شرق جزیره قشم قرار دارند و هر زمان که اراده کنید می توانید برای بازدید آنها بروید. ناگفته نماند که اسب سواری، شتر سواری، پیاده روی در جزایر ناز بسیار وجد آورد است.

جاهای دیدنی قشم در شب

جاذبه های دیدنی قشم در شب بسیار فراوان هستند و در شب های قشم خاطرات بسیار زیبایی را می توانید در حافظه خود ماندگار کنید. با غروب هوا سواحل و پارک های ساحلی این جزیره بسیار چشم نواز می شوند و اگر از شبگردی لذت می برید، حتما از سواحل و پارک های ساحلی قشم در شب بازید کنید. زیباترین و دیدنی ترین جاهای قشم در شب موارد زیر هستند.

پارک های ساحلی قشم رویایی ترین جاهای دیدنی در شب

پارک ساحلی قشم
پارک ساحلی قشم

یکی از با صفاترین و دیدنی ترین جاهای قشم در شب پارک های ساحلی آن (پارک ساحلی زیتون، پارک ساحلی سینما، پارک ساحلی آفتاب و پارک ساحلی هلر) هستند که در ادامه بیشتر در باره آنها صحبت خواهیم کرد.

پارک ساحلی زیتون

در پارک ساحلی زیتون آلاچیق های رو به دریا، درختان نخل بزرگ و صخره های زیبا در شب مناظر بسیار خیره کننده و زیبایی خلق می کنند. از این رو به جرات می توان از زیتون به عنوان بهترین پارک ساحلی قشم یاد کرد. شما می توانید در آلاچیق های این ساحل نشسته و از مشاهده امواج دریا در شب لذت ببرید.

در مسیر اختصاصی این پارک خدمات و امکانات مختلفی نظیر غرفه فروش خوراکی، کافه رستوران، زمین والیبال، سینمای چند بعدی، سرویس بهداشتی و غیره در دسترس شما قرار دارد. این پارک در خیابان دریا، خیابان زیتون قرار دارد و می توانید به صورت رایگان هر روزه از ساعت ۹ صبح تا آخر شب از این پارک بازید کنید.

پارک ساحلی آفتاب

پارک ساحلی آفتاب یک محوطه سرسبز و بسیار زیبا است که چشم انداز رو به دریای غیر قابل وصفی دارد. در این پارک برای نصب چادر سکوهای مختلفی وجود دارد و به طور کلی یکی از بهترین و خاص ترین اماکن برای مسافران و گردشگران محسوب می شود. این پارک در شهرک آفتاب قرار دارد و بازدید از آن رایگان است.

پارک سینما دریا

پارک سینما دریا ۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد و یکی دیگر از زیباترین و جذاب ترین جاهای دیدنی قشم در شب به شمار می رود. نیمکت های رو به دریای این پارک ساحلی برای شب نشینی های دو نفره و همچنین تماشای غروب آفتاب بی نظیر هستند. در این پارک هنرمندان زیادی به صورت زنده برای شما موسیقی اجرا می کنند و برای بازید رایگان از آن باید به انتهای بلوار امام قلی خان بروید.

پارک ساحلی هلر قشم

هلر یک روستای کوچک و بسیار زیبا است که از مرکز جزیره فقط ۱۸ کیلومتر فاصله دارد. این روستا دارای بافت سنتی و قدیمی است و یک پارک ساحلی زیبا و رویایی دارد. شب ها می توانید در این پارک چادر بزنید و از اقامت شبانه در آن لذت ببرید.

بام قشم مرتفع ترین بخش جزیره قشم

حضور در مرتفع ترین بخش جزیره قشم در شب لطف خاص خود را دارد و پیشنهاد می کنیم از بام قشم چشم انداز بی نظیر جنگل ها و سواحل جزیره را ببینید. اگر عاشق ستاره ها هستید، در بام جزیره قشم می توانید میلیون ها ستاره را از نمایی خاص مشاهده کنید. بام جزیره قشم در قسمت غربی آن و بین روستاهای طبل و سلخ واقع شده است و صخره های آن میلیون ها سال قدمت دارند.

بندر لافت آثار برجایی مانده از هزاره اول قبل میلاد

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم شامل بندر لافت یا بندر بارگیرها است. این بندر در یک روستای تاریخی قرار دارد و جزو آثار برجایی مانده از هزاره اول قبل از میلاد مسیح است. این روستا در زمان های خیلی دور مرکز جزیره قشم بوده و مملو از آثار تاریخی جذاب نظیر بادگیرها، قلعه نادری لافت، آب انبارها، نخلستان ها، اسکله باستانی، و غیره است. اکنون نیز یکی از دیدنی ترین جاهای قشم در شب محسوب می شود و غروب آفتاب آن چشم انداز کم نظیری را خلق می کند.

جاهای دیدنی قشم برای کودکان

جزیره قشم مجتمع های تفریحی و رفاهی مختلفی دارد که بسیاری از آنها برای کودکان هیجان انگیز هستند. به عنوان مثال پارک زیتون، پارک آبی، پارک کروکودیل و غیره از جمله امکان تفریحی زیبا و دوست داشتی برای کودکان هستند که کودک شما می تواند در آن ها لحظات شاد و پر هیجانی را سپری کند.

همچنین در این جزیره چندین شهربازی با امکانات و بازی های سرگرم کننده و مهیج وجود دارد که نه فقط برای کودکان بلکه برای بزرگسالان هم سرگرم کننده هستند.

شهربازی رمکان

یکی از جاهای دیدنی قشم برای کودکان شهربازی رمکان است که بازی ها و امکانات مختلفی برای کودکان یک سال تا ۱۳ سال دارد. از این شهربازی به عنوان بازیکده الفبای زندگی نیز یاد می شود و یک مکان تفریحی سرپوشیده است.

بازی مشاغل، مزرعه حیوانات، بازی های تمرکزی و حرکتی و بازی های هیجان انگیز تعادلی از جمله جذاب ترین و مهیج ترین سرگرمی های این شهربازی سرپوشیده قشم هستند. شهربازی رمکان در نزدیکی پارک ساحلی زیتون، روبروی سیتی فود در طبقه زیرین قرار دارد و همه روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح الی ساعت ۱۷:۰۰ بعدازظهر باز است.

شهربازی سیتی سنتر قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم برای کودکان شهربازی مهیج سیتی سنتر است. این شهربازی در سال ۱۳۹۰ تاسیس شده و بزرگترین شهربازی قشم است. شهریاری سنتر سیتی ۵ هزار متر مربع مساحت و ۲۴۰ دستگاه بازی مدرن برای سرگرمی کودکان دارد و در یک مجتمع بزرگ ۷۰۰ واحدی واقع شده است.

این شهر بازی در بازار سیتی سنتر، پایین تر از میدان امام قلی خان و طبقه دوم قرار دارد و در روزهای تعطیل از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ساعت ۱۲ شب و دیگر روزها از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۴ و از ساعت ۱۷ عصر تا ساعت ۱۲ شب پذیرای کودکان شما است.

مجتمع گردشگری هامون یک مجتمع مهیج برای کودکان

مجتمع گردشگری هامون امکانات مختلفی در اختیار خانواده ها قرار می دهد و در نزدیکی اسکله هامون قرار واقع شده است. در این مجتمع آلاچیق های روبه دریا و غرفه های زیادی وجود دارد و برای سرو ناهار و شام یک مکان خاص است.

برخی از تفریحات مهیج این مجتمع برای کودکان شامل آکواریوم، قایق سواری، جت اسکی، سالن های ورزشی، ورزش های ساحلی و دوچرخه سواری هستند. مجتمع گردشگری هامون در قسمت شرقی جزیره، حوضچه قشم، کیلومتر دو جاده قشم-درگهان قراردارد و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۲ شب باز است.

پارک آبی قشم یکی از بهترین جاهای دیدنی قشم برای کودکان

پارک آبی قشم
پارک آبی قشم

پارک آبی قشم از بخش های مختلفی تشکیل شده است و برای بزرگسالان و کودکان تفریحات و بازهای بسیار مهیبی نظیر جت اسکی، شاتل سواری و غواصی قایق سواری دارد. همچنین در پارک آبی قشم انواع سرسره های آبی، جکوزی، سونا، حمام، استخر موج، سالن بیلیارد، رستوران های مختلف در دسترس است. این پارک در خیابان زیتون و پارک زیتون قشم واقع شده است و همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۹ شب پذیرای شما و کودکان تان است.

جاهای دیدنی قشم برای عکاسی

جاذبه های دیدنی قشم برای عکاسی بسیار زیاد هستند و در حال حاضر این جزیره یکی از مناطق ایده آل جهت عکسبرداری حرفه ای برای بهترین آتلیه ها و مزون ها در کل کشور محسوب می شود. در ادامه به برخی از بهترین مناطق جزیره قشم برای عکسبرداری اشاره خواهیم کرد.

ژئوپارک بهترین جای قشم برای عکسبرداری در روز

همانطور که در مطالب قبلی نیز عنوان شد این پارک به صورت همزمان چندین پدیده طبیعی زیبا و منحصر به فرد را در خود جایی داده است که هر کدام از آن ها یک سوژه بسیار ناب برای عکاسان حرفه ای هستند. همچنین در این پارک پرندگان بسیار متنوعی نظیر پرستو، بابا خرما و فلامینگو وجود دارد که می توانید با آنها عکس های یادگاری بسیاری زیبایی را ثبت کنید.

دره تندیس ها قدیمی ترین دره برای عکسبرداری

یکی دیگر از بهترین جاهای دیدنی قشم برای عکاسی تندیس های زیبای تراش خورده طبیعی دره قدیمی تندیس ها است.

بام قشم بهتری جای قشم برای عکاسی در شب از ستارگان

بام قشم در مرکز این جزیره قرار دارد و برای عکسای از مناظر طبیعی و چشم انداز های جزیره موقعیت بسیار عالی دارد. همچنین اگر علاقمند به عکاسی از مکان های تاریخی قشم هستید این منطقه برای عکسبرداری تاریخی بهترین لوکیشن ها را دارد. بام قشم بیش از ۱۲۰ متر ارتفاع دارد و بلندترین فلات طبیعی خلیج فارس به شمار می رود.

زیستگاه لاک پشت ها

اگر علاقمند به عکاسی از حیات وحش هستید بهتر است بدانید زیستگاه لاکپشت ها در قشم جلوه عکاسی بسیار زیبایی دارد. این زیستگاه در روستای دراز شیب واقع شده است و گونه های مختلفی از لاکپشت در آن زندگی می کنند. البته ناگفته نماند که بهترین زمان برای عکسبرداری از این منطقه اوایل اسفند ماه تا اوایل خرداد ماه است. زیرا در این بازه زمانی می توانید چرخه حیات لاکپشت های دریایی را به تصویر بکشید.

دیگر جاهای جزیره قشم برای عکاسی

علاوه بر موارد نام برده جنگل حرا، غار نمکدان، تنگه چاهکو و دره ستارگان نیز از جمله مکان های هستند که برای عکسبرداری لوکیشن های بسیار خاصی دارند و همواره سوژه عکاسان حرفه ای ایران و دیگر کشورهای دنیا قرار می گیرند. همچنین تاکنون عکس های بسیار زیبا و خیره کننده ای نیز از آنها به ثبت رسیده است.

کلام آخر

در این مطلب جاهای دیدنی قشم را به شما معرفی کردیم؛ اما بهتر است بدانید جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری قشم فقط به موارد نام برده خلاصه نمی شود و در این جزیره پدیده های دیدنی دیگری نیز وجود دارد؛ بنابراین اگر می خواهید از سفر به قشم بهترین استفاده را ببرید، باید قبل از سفر برای خود یک برنامه مشخص بچینید یا آنکه با تورهای گردشگری به این جزیره سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا