قطار فدک برای چه شهرهایی است؟

از سال 1393، قطارهای فدک به عنوان ابتکاری نوین در حوزه صنعت ریلی ایران، با هدف ارتقاء استانداردهای ریلی و ارائه سطح بالاتری از خدمات، به عنوان نخستین قطارهای پنج ستاره ایرانی وارد خط ریلی ایران شدند. ظرفیت قطارهای فدک در هر سفر، حدود 400 مسافر می رسد. این قطارها معمولاً از 9 تا 10 واگن تشکیل شده اند، و هر واگن دارای 10 کوپه می باشد. هر کوپه نیز می تواند 4 نفر را در خود جای دهد. به این ترتیب، کل ظرفیت یک واگن تا 40 نفر در هر سفر می باشد. فدک مفتخر است بهترین سرویس و خدمات را به مسافران مقدس مشهد و زائران امام رضا (ع) ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با مسیرهای تحت پوشش قطار فدک با ما همراه باشید.

مسیرهای تحت پوشش قطار فدک

در حال حاضر قطارهای فدک در مسیرهای پرتردد شمالی، جنوبی و شرقی از جمله مسیرهای تهران-مشهد، تهران-شیراز و زنجان-مشهد مشغول به سرویس دهی می باشد.

مسیر های تحت پوشش قطار فدک
قطار فدک

مسیر تهران مشهد و بالعکس

همه روزه با 3 قطار فعال

روزانه قطارهای فدک در مسیر تهران–مشهد و بالعکس تردد می نمایند به همین دلیل این امکان برای مسافران فراهم است تا در ساعات مختلف برای خرید بلیط قطار اقدام نمایند. روزانه، سه قطار در این مسیر در حال حرکت هستند و طی تقریباً 10:30 ساعت، مسافران را به مقصد موردنظر خود می رسانند. در مسیر حرکت به مشهد این قطار از استان های تهران، سمنان و خراسان رضوی عبور می کند و در شهرهای تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور و مشهد توقف دارد. این مسیر یکی از پرترددترین مسیرهای ریلی در ایران است.

سفر با قطار

مسیر قم مشهد و بالعکس

همه روزه با 1 قطار فعال

با توجه به افزایش تقاضای مسافران قم برای سفر مشهد، شرکت راه آهن تصمیم گرفت قطار لوکس فدک در این مسیر نیز به صورت روزانه به مسافران سرویس دهد. قطار قم-مشهد با عبور از شهرهای تهران، سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور به مشهد می رسد. این اقدام به معنای عدم نیاز مسافران به مراجعه به ایستگاه تهران برای سفر از قم به مشهد است. مدت زمان سفر قم به مشهد تقریباً 13 ساعت می باشد. لازم به ذکر است همانند مسیر تهران مشهد، بلیط این مسیر نیز همه روزه موجود می باشد.

مسیر زنجان مشهد و برعکس

روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت با 1 قطار فعال

یکی از پرفروش ترین مسیرهای تحت پوشش قطار فدک مسیر زنجان مشهد و بالعکس است. واقعیت جالبی که پشت پر فروش بودن بلیط های این مسیر پنهان است، این است که مردم شهر زنجان علاقه ویژه ای به سفر به شهر مقدس مشهد دارند و اغلب مواقع، قطار فدک را به عنوان گزینه اول خود در نظر می گیرند. مدت زمان سفر در این مسیر حدود 16 ساعت می باشد. تردد قطار ها در مسیر زنجان مشهد به این صورت است که روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت در نظر گرفته شده است. این قطار در مسیر حرکت خود از شهرهای زنجان، خرمدره، تاکستان، قزوین، هشتگرد، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور گذشته و به مشهد می رسد.

مسیر قزوین به مشهد و برعکس

روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت با 1 قطار فعال

از دیگر مسیرهای تحت پوشش قطار فدک برای سفر به مشهد، مسیر قزوین-مشهد و بالعکس می باشد که به صورت روزانه در این مسیر تردد دارد. این سفر تقریباً 14 ساعت به طول می انجامد و در این مسیر، قطار در ایستگاه های قزوین، هشتگرد، کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور و مشهد توقف می کند. انتخاب این قطار برای مسافرانی که از شهرهای غربی و شمالی کشور به مشهد سفر می کنند، گزینه مناسبی است. همانند مسیر مشهد زنجان؛ روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت در نظر گرفته شده است.

مسیر کرج به مشهد و بالعکس

روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت با 1 قطار فعال

مسیر کرج-مشهد و بالعکس، یکی از محبوب ترین مسیرهای تحت پوشش قطار فدک می باشد که مسافران را از استان البرز به شهر مقدس مشهد منتقل می کند. این خدمت با زمان سفر تقریبی 12 ساعت، و با توقف در ایستگاه های کرج، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور و مشهد، خدمت رسانی می کند. این قطار هر روز در این مسیر تردد دارد و مسافران می توانند برای خرید بلیط قطار فدک کرج-مشهد و برعکس از سایت هف هشتاد استفاده نمایند.

مسیر تهران به اهواز و برعکس

شنبه ها مسیر رفت و یکشنبه ها مسیر برگشت با 1 قطار فعال

یکی دیگر از مسیرهای پرتردد که قطارهای فدک در آن سرویس دهی دارند، مسیر تهران-اهواز و بالعکس می باشد. این قطارها تنها یک بار و به صورت هر روزه و در این مسیر حرکت می کنند .قطارهای فدک در طول سفر، از استان های تهران، قم، مرکزی، لرستان و خوزستان عبور می کنند. مدت زمان این سفر تقریباً حدود 15 ساعت است و قطار در ایستگاه های اهواز، اندیمشک، دورود، ازنا، شازند، اراک، محمدیه و تهران توقف می کند.

مسیر تهران-خرمشهر و بلعکس

روزهای فرد برای رفت و روزهای زوج برای برگشت با 1 قطار فعال

شهر خرمشهر به عنوان دومین مسیر از مسیرهای تحت پوشش قطار فدک در استان خوزستان انتخاب شده است. با توجه به حجم بالای ترددها در این مسیر، سفر از تهران تا خرمشهر به مدت 16 ساعت و به صورت یک روز در میان انجام می شود. این قطار در ایستگاه های خرمشهر، اهواز، اندیمشک، دورود، ازنا، شازند، اراک، محمدیه و تهران توقف خواهد داشت.

سفر با قطار

خرید بلیط قطار از مسیر های تحت پوشش قطار فدک

برای خرید بلیت قطار و اطلاع از زمان حرکت هر یک از قطارها، می توانید به وب سایت هف هشتاد مراجعه نمایید. این وب سایت به شما امکان خرید آنلاین بلیط مسیرهای تحت پوشش قطار فدک و همچنین اطلاعات دقیق در مورد زمان حرکت و مسیرهای مختلف را ارائه خواهد داد. با خرید بلیط قطار از سایت هف هشتاد می توانید برای داشتن سفری مناسب و دلپذیر برنامه ریزی کنید و با خیالی آسوده به سفر بروید. توجه به این نکته ضروری است که برای داشتن سفری راحت و به دور از استرس حتما نیم ساعت قبل از رسیدن قطار در ایستگاه حضور داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا